support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo toyota Takanobuho Toyota AE86 Sprinter Trueno: dokonalý old-school logo toyota

Takanobuho Toyota AE86 Sprinter Trueno: dokonalý old-school

15.Jun.2015
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ak podľa mena v nadpise hádate, že tento tuningový počin bude z Japonska, hádate správne. Tamojšia tuningová scéna je veľmi bohatá na tuning rôznych žánrov. Od extrémnych kreácií, nad ktorými posmešne možno zdvihnete kútik pier až po jemne upravené vozidlá, z ktorých doslova cítiť harmóniu, kvalitu a cit pre detail. Toyota Sprinter Trueno, ktorej sa budeme venovať, sa výrazne približuje k tej druhej spomínanej kategórii.

Hneď na úvod, nečakajte žiadne veľké spojlery, žiadne prehnané a extrémne vizuálne efekty, nič také. Menej pozornejší by možno túto Toyotu aj prehliadli. My ale určite nie, ide o výborne spracovanú old-school úpravu. Jej majiteľ, Takanobu Sugahara z Hiroshimy, má k Toyote AE86 špeciálny vzťah, bola totiž jeho úplne prvým autom. Potom čo sa jej zbavil si o niekoľko rokov zohnal ďalšiu a tá sa dočkala úžasnej pocty.

Do úprav sa Takanobuho pustil už krátko po jej kúpe. Prvým zásahom však predchádzalo dlhé premýšľanie a spriadanie plánov, ako by jeho Toyota Sprinter Trueno mala vyzerať. Hlavným cieľom bola úprava, vďaka ktorej bude tento model rýchly, vzhľadovo bezchybný a zároveň vhodný aj na denné jazdenie.

Toyota Sprinter Trueno z Hiroshimy: štýlovo vyladená klasika


Nasvedčuje tomu aj zoznam vizuálnych úprav, ktorý zahŕňa výmenu bodykitu, pribudol mierne upravený predný nárazník, zadný nárazník Aero Master a taktiež kapota FRP. Nechýbajú ani celkom výrazné bočné prahy N-Design a kryty blatníkov Crystal Body Yokohama. V prípade kolies padla voľba na 16-palcové disky Work Meister CR01, pričom vpredu a vzadu boli pod ne umiestnené 35 mm podložky a samozrejme pre ešte lepší efekt nechýba nastavenie odklonov. Dodajme, že aktuálne má tento Sprinter Trueno obuté pneumatiky Toyo Proxes T1R s rozmermi 195/45.

Oveľa viac času sa úpravca rozhodol venovať funkčnej stránke svojho auta. Pod kapotou to čistotou práve nežiari, je jasné, že toto nie je žiadna leštenka ale auto aj na bežné jazdenie. Základom pre úpravy sa stal motor 4A-GE z modelu AE92. Takanobuho sa rozhodol vylepšiť motorový priestor o vačkový hriadeľ Toda Racing, nové piesty Escort 82.5, kovové manžety a pribudli tiež nové vzpery. Efektívnejší odvod výfukových plynov zabezpečuje nové potrubie. Finálnou úpravou motora bolo osadenie novej riadiacej jednotky.

Technické úpravy však týmto nekončia, so snahou čo najviac zlepšiť jazdné vlastnosti siahol tuner ľahšom zotrvačníku od Toda Racing, pôvodnú spojku vymenil za športovú a nechýba ani samosvor od TRD. Čo sa týka podvozka, v prednej časti pribudli tlmiče s pružinami TRD 92, vzadu sú tlmiče Tokico a pružiny TRD. Zavesenie náprav je upraviteľné a zosilnené tak, aby vydržalo aj v náročnejších podmienkach.

Úpravy v interiéri sú opäť mierené predovšetkým na praktickú využiteľnosť. Pribudli sem športové sedadlá Recaro SR3, trojramenný volant ATC, reproduktory Pioneer vo dverách a Alpine zadné reproduktory. Zástupcom moderných technológii je navigačný systém Toyota.

A aké má Takanobuho plány do budúcnosti? Jednoznačne chce zapracovať na interiéri a dodať mu trochu exkluzívnejší a zaujímavejší vzhľad. Svojej Toyoty sa tak skoro určite nezbaví...

toyota trueno stance tuning

toyota trueno stance tuning

toyota trueno stance tuning

toyota trueno stance tuning

toyota trueno stance tuning

toyota trueno stance tuning

toyota trueno stance tuning

toyota trueno stance tuning

Čo hovoríte na upravenú Toyotu Sprinter Trueno z Hirošimi ? Hlasujte tu:


Viac informácií o upravených autách zn. Toyota vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

TOYOTA tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: STANCENATION.com

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1651x    hodnotenie: 2/5, 3 hodnotenia


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt