support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo podvozky Podvozkové diely, sady, pružiny a tlmiče pre Toyota GT86 od tuner z firmy H&R logo toyota

Podvozkové diely, sady, pružiny a tlmiče pre Toyota GT86 od tuner z firmy H&R

17.Feb.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Profesionáli z firmy H&R, ktorá sa už dlhé roky venuje vývoju a výrobe podvozkových dielov, si zobrali na mušku Toyotu GT86. Tá nepochybne patrí medzi najzaujímavejšie automobilové novinky uplynulého roka, je to auto s ktorým sa vyšantia aj náročnejší šoféri a zároveň je to vhodný objekt rôznych ďalších úprav. Toyota GT86 v sebe nesie ideový odkaz športových modelov tejto automobilky z čias minulých, ale výnimočnou ju robí aj inovatívna a spoľahlivá technika. Vzhľadom k vyššie uvedenému, nie je vôbec prekvapením, že rôznych tuningových riešení pre tento model bude stále pribúdať. Teraz sa pridáva nemecká firma H&R, ktorá sa rozhodla, že jazdné vlastnosti tohto modelu poriadne vylepší.

Ešte predtým než sa pozrieme na najnovší výtvor inžinierov zo spoločnosti H&R, spomeňme si v skratke, čo vlastne Toyota GT86 ponúka. Pod kapotou tohto sympatického japonského kúpe nájdeme dvojlitrový motor typu boxer od Subaru, ktorý poskytuje výkon 147 kW/197 koní pri 7 000 ot./min. Motor je vďaka svojej hliníkovej konštrukcii ľahký a elektronika motoru je nastavená tak, aby šoférovi umožnila motor aj vytočiť. Motoru sa bude všeobecne páčiť viac vo vyšších otáčkach, pri 6 600 ot./min. dosahuje navyše maximum krútiaceho momentu zodpovedajúce hodnote 205 Nm. Celková hmotnosť najlepšie vybavenej Toyoty GT86 je tesne pod hranicou 1 300 kg, čo sľubuje veľmi slušnú obratnosť, najmä v dnešnej dobe, keď sú aj podobné športovo koncipované autá prepchaté rôznou elektronikou. Pozrime sa ale rovno na podvozok, kde inžinieri z nemeckej firmy H&R naplno ukázali svoje schopnosti.

Podvozkové diely od H&R sa postarajú o bezpečnejšie a optimálne jazdné vlastnosti


Svetlá výška Toyota GT86 je 130 mm, pričom ťažisko je pomerne nízko, len 46 mm nad zemou. To sľubuje skvelé jazdné vlastnosti, ktoré ale rozhodne môžu byť ešte lepšie. Aj napriek tomu, že v H&R ešte nemajú ponuku podvozkových dielov pre tento model skompletizovanú, už teraz tam nájdeme veľmi zaujímavé kúsky. Tie schopnosti tohto auta posúvajú jednoznačne ďalej.

Spoločnosť H&R už predstavila tuhšie pružiny pre Toyotu GT86, ktoré vpredu aj vzadu znižujú svetlú výšku tohto športového kupé o 25 mm. Optimalizácia jazdných vlastností sa naozaj podarila, tuhšie pružiny sa podpísali pod lepšiu ovládateľnosť a reakcie podvozku. Spoločnosť zároveň ponúka aj podložky pod disky TRAK+ v rôznych rozmeroch. Vďaka týmto ultraľahkým podložkám vyrobeným z unikátnej hliníkovo-magnéziovej zliatiny rozšírite rozchod kolies a docielite väčšiu stabilitu. Podložky pod kolesá sa okrem iného využívajú aj z estetických dôvodov, keď treba kolesá spod blatníkov trochu „vytiahnuť“.

V H&R však na vývoji dielov pre GT86 stále pracujú, k dispozícii budú ďalšie podvozkové sady, či jednotlivé diely. V príprave je napríklad profesionálny set pruženia pretekárske špeciály. Čoskoro však budú pre tento model k dispozícii aj priečne stabilizátory, či tlmiče.

Záverom ešte dodajme, že výrobca podvozkových dielov H&R v súčasnosti ponúka svoje modely pre viac ako 1 500 rôznych modelov a všetky diely sú certifikované TUV. Investíciou do dielov H&R máte absolútnu istotu kvality a perfektného spracovania, ktoré je výsledkom dlhoročných skúseností v tomto segmente.

Výhody podvozkových dielov H&R pre Toyotu GT86:
- Výrazne zlepšená stabilita vozidla
- Bezpečnejšie a svižnejšie prejazdy zákrutami
- Špičková kvalita a prepracovanosť
- Široký rozsah dielov: tlmiče, pružiny, podložky, stabilizátory
- Lepšie jazdné vlastnosti
- Zníženie svetlej výšky až o 25 mm
- Všetky potrebné certifikáty a schválenia

toyota gt86

tlmiče a pružiny h&r pre toyota gt86

Všetky produkty od firmy H&R si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Súhlasíte s upravou podvozku pre Toyota GT86 od majstrov z tunerskej spoločnosti H&R ? Hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy H&R, tak navštívte našu podstránku:

H&R


Viac informácií k podvozkom vám radi poskytneme. Podvozky rôznych značiek a druhov nájdete na našej podstránke:

PODVOZKY, TLMIČE & KITY


Viac informácií k možným úpravám áut značky Opel vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

TOYOTA tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6928x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt