support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ochrana Tepelné termo-izolácie na výfukové zvody, turbo, výfuk - ochrana pred horúcimi teplotami logo thermotec

Tepelné termo-izolácie na výfukové zvody, turbo, výfuk - ochrana pred horúcimi teplotami

16.May.2017
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Vhodné zvolená tepelná izolácia predstavuje perfektný a inovatívny spôsob, ako zlepšiť vlastnosti auta. Pozrieme sa na izolačné produkty spoločnosti Thermo-Tec a zároveň vám vysvetlíme, čo môžete získať vhodnou tepelnou izoláciou jednotlivých komponentov motora či výfukovej sústavy.

Tepelná izolácia je stále mnohými úpravcami celkom opomínaná. V každom prípade je to škoda, pretože tepelná izolácia je cenovo dostupnou úpravou, ktorá môže priniesť zásadný efekt. Vďaka dobre rozvrhnutej termoizolácii môžu jednotlivé komponenty motora vášho auta fungovať efektívnejšie. Okrem toho je potrebné spomenúť, že ide o celkom jednoduchý tuning, ktorý vám nezaberie veľa času.

Termoizolačné materiály Thermo-Tec pomôžu aj vášmu autu


Ako to celé funguje? Uveďme si príklad na výfukovej termo páske Thermo-Tec. Táto izolačná páska je navrhnutá za účelom tepelnej izolácie výfukového potrubia. Týmto spôsobom sa vám podarí nielen mierne zvýšiť výkon motora ale hlavne znížiť teplotu pod prednou kapotou. Termoizolačná páska výrazne prispieva k tomu, aby boli výfukové plyny ohriate. Týmto spôsobom je zabezpečený rýchlejší a účinnejší výplach výfukovej sústavy. Zároveň dochádza k účinnejšiemu spaľovaniu.

Termoizolačné produkty spoločnosti Thermo-Tec sú vyrobení z tých najkvalitnejších materiálov bez obsahu azbestu. Zároveň sú odolné voči teplotám až do 1 100 °C. Spoločnosť Thermo-Tec zároveň vyvinula špeciálnu technológiu T-C-T, ktorá sa stará o účinné vedenie tepla cez obal na povrch. Tento jedinečný poťah zabezpečuje, zabraňuje prílišnému nahromadeniu tepla na jednom mieste a zabezpečuje odvádzanému teplu adekvátny rozptyl.

Možnosti použitia izolačných materiálov pri tuning sú mimoriadne široké. V ponuke spoločnosti Thermo-Tec nájdete izolačné pásky na výfuky v prevedeniach Standard, Grafit, Copper, Carbon, Platina ako aj kompletné sety. K dispozícii sú aj samolepiace izolačné pásky v rôznych veľkostiach, izolačné obaly na turbo, tepelné štíty, izolácia na káble a hadice a tiež celý rad rôzneho príslušenstva. Vlastnosti izolačných materiálov je možné ďalej vylepšiť aj použitím ochranných sprejov Thermo-Tec (Hi-heatcoating spray).

Izolačné pásky sa vyznačujú dlhou životnosťou a perfektnou odolnosťou. Jednotlivé komponenty motora vášho auta účinne ochránia pred nadmernými teplotami a nahromadeným teplom. Týmto spôsobom prispievajú termoizolačné materiály k ich výdrži a zároveň k efektívnejšiemu fungovaniu celého agregátu. Dodajme, že tento typ izolačných materiálov je v hojnej miere využívaný aj v profesionálnom motoršporte.

Hlavné výhody puklíc Autostyle:
- Unikátny poťah T-C-T pre lepší odvod tepla
- Účinná izolácia tepla
- Bez obsahu azbestu
- Zlepšuje výkon a životnosť motora
- Jednoduchá montáž
- Chráni komponenty motora pred vysokými teplotami
- Odolné až do 1 100 °C
- Znižujú teplotu pod kapotou až o 70%


tepelné izolácie thermo tec

Tepelné izolácie THERMOTEC si samozrejme môžeš pozrieť a zakúpiť aj priamo tu:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 26. Pri jednorazových objednávkach nad 150,- € s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Ostatné články na túto tému:

thumb thumb thumb


Viac informácií k výrobkom ThermoTec ti radi poskytneme. ThermoTec produkty nájdeš na našej podstránke:

THERMOTEC


Viac informácií k tejto téme ti radi poskytneme. Zoznam článkov na tému ochrana auta nájdeš tu:

OCHRANAVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2938x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt