support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche TechArt Porsche 911 Turbo GTstreet R - motoRistické umenie logo porsche

TechArt Porsche 911 Turbo GTstreet R - motoRistické umenie

13.Jun.2017
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Vo svete tuningu sú firmy, ktoré sa preslávili sériami viacerých úprav. Už doslova legendárny je tuning modelov Porsche 911 od spoločnosti TechArt. Ani pri svojom najnovšom počine nezostal nemecký úpravca nič dlžný svojej povesti a Porsche 911 Turbo s dodatkom GTstreet R je poriadnym strojom, pri ktorom zaplesá srdce každého fanúšika tuningu.

Ak už svetovú tuningovú scénu určitú dobu sledujete, názov TechArt určite dobre poznáte. Teraz sa títo úpravcovia postarali o poriadny rozruch, keďže v rámci aktuálnej generácie 991 predstavili naozaj nabrúsenú cestnú beštiu. Iný výsledok sme ani nemohli očakávať, veď TechArt sa úpravám modelov Porsche venuje už prakticky tri desaťročia a to je dostatočná doba na to, aby boli v rámci svojho segmentu absolútnou špičkou. GTstreet R je doslova výkladnou skriňou úprav, ktoré si pre Porsche 911 Turbo môžete dopriať a vedzte, že ich vôbec nie je málo!

TechArt úpravami v prípade Porsche 911 Turbo rozhodne nešetril


Na úvod ešte spomeňme, čo všetko nás vlastne čaká. TechArt je v tomto ohľade mimoriadne veľkorysý, pripravte sa na úpravy karosérie, doplnky z tých najkvalitnejších materiálov a funkčné úpravy, ktoré sa postarajú o citeľne lepšie jazdné vlastnosti. Nechýba pritom špičková technika, ktorá je zárukou toho, že všetko bude spoľahlivo fungovať. Určite vás neprekvapí, že TechArt zapracoval aj na úpravách interiéru. V tomto ohľade ponúka naozaj pestrú paletu materiálov a dekoračných prvkov. Nezostalo však zďaleka len pri nich. Nepredbiehajme však a poďme si túto tuningovú lahôdku predstaviť pekne postupne.

Úpravy exteriéru si určite všimnete už na prvý pohľad. Svojím spracovaním sú totiž neprehliadnuteľné. Každý jeden diel je vyrobený z kvalitného karbónu, kvôli zachovaniu čo najnižšej hmotnosti. Nový je aktívny predný spojler, karbónová kapota a množstvo aerodynamických prvkov. Vzadu zas nechýba nastaviteľný karbónový spojler, výborne pôsobiaci difúzor a úprav sa dočkal aj priestor okolo krytu motora. Bočné výduchy a prahy sú tiež vyrobené z uhlíkových vlákien a podporujú prúdenie vzduchu okolo karosérie. Všetky diely boli samozrejme poctivo testované. Dodajme, že na výber bude z viacerých 20 a 21-palcových diskov z ľahkej zliatiny. Štandardne sú pritom dostupné 20-palcové disky TechArt Formula IV Race.

porsche 911 turbo gt street r techart

TechArt Porsche 911 Turbo GTstreet R má rozhodne čo ponúknuť aj čo sa týka podvozkovej časti. Tu úpravca ponúka nové športové pružiny a tlmiče, rovnako ako aj prídavný modul k sériovému systému Porsche Dynamic Chassis Control. Za príplatok si môžete doobjednať aj systém TechArt Noselift, ktorý umožňuje krátkodobé zvýšenie svetlej výšky v prednej časti o približne 60 mm. Ide o ideálne riešenie pri jazdách do mesta, kde by ste ľahko mohli poškodiť predný nárazník.

Dostávame sa už k srdcu tohto úchvatného športového auta. Pod krytom v zadnej časti sa ukrýva prepĺňaný 3.8-litrový šesťvalec typu boxer, ktorý sa štandarde môže pochváli výkonom 540 koní. Na túto hodnotu však v prípade úprav od TechArt môžete pokojne zabudnúť. Pripravených je hneď niekoľko stupňov vylepšenia výkonu, ktoré si môžete vybrať v závislosti od svojich túžob po extrémne rýchlej jazde. Úplným vrcholom je nateraz v ponuke konfigurácia, pri ktorej sa z pohonnej jednotky podarilo vydolovať maximálny výkon 640 koní a maximálny krútiaci moment 880 Nm.

porsche 911 turbo gt street r techart

Už tieto čísla sú prísľubom neobyčajných jazdných zážitkov a ďalšie údaje od úpravcu to len potvrdzujú. Z 0 na 100 km/h dokáže takto ladené Porsche vystreliť už za 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť zasa predstavuje 338 km/h. Označenie cestná raketa nie je teda vôbec prehnané a práveže celkom presne vystihuje, čo od najnovšieho diela firmy TechArt môžete očakávať. Ak by sa vám aj toto zdalo málo, budete si musieť ešte pár mesiacov počkať. Predstavitelia spoločnosti totiž ohlásili, že pripravujú ešte ďalšie vylepšenia, ktoré by hodnotu maximálneho výkonu mohli vyhnať cez hranicu 700 koní.

porsche 911 turbo gt street r techart

To, že interiér TechArt Porsche 911 Turbo GTstreet R môžete nechať vyladiť podľa svojich predstáv sme spomínali už v úvode. Na výber je z tých najkvalitnejších materiálov medzi ktorými nechýba alcantara či koža. Tešiť sa môžete ale ja z rôznych hliníkových či karbónových dekoračných prvkov. To však ale stále nie je úplne všetko. Novinkou v interiéri je aj ochranný rám, ktorý je montovaný v zadnej časti. Chýbať nemôžu ani nové športové sedadlá, ktorých prevedenie pekne ladí so zeleným zovňajškom. O vašu bezpečnosť počas jazdy sa budú starať okrem iného aj nové 6-bodové pásy.

Nepochybujeme, že stretnutie s týmto tuningovým dielom bude neobyčajným zážitkom, na aký sa len tak ľahko nezabúda.

porsche 911 turbo gt street r techart

porsche 911 turbo gt street r techart

porsche 911 turbo gt street r techart

porsche 911 turbo gt street r techart

porsche 911 turbo gt street r techart

porsche 911 turbo gt street r techart

porsche 911 turbo gt street r techart

Pokiaľ si chceš aj ty takto (alebo podobne) upraviť svoje auto do športovej podoby, kontaktuj nás, radi ti pomôžeme:

cobra tuning kontakt


Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:

sound booster kufatec v8 cobra tuning


Ako sa ti pozdáva upravené Porsche 911 Turbo GT Street-R od firmy TechArt ? Nech sa páči, hlasuj tu:Ak chceš ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy TECHART, tak navštív našu podstránku:

TECHART tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Porsche ti radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdeš tu:

PORSCHE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1709x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt