support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche TechArt GT Street Porsche 911 Turbo model 997 ! logo porsche

TechArt GT Street Porsche 911 Turbo model 997 !

21.Mar.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

911-ku sme Vám upravenú priniesli už viackrát. Nikto si s Porsche 911 však nedá pokoj. Techart sa nechce nechať zahanbiť, a preto pripravil pre tunerov už druhý v poradí, zaujímavý kúsok GT Street verzie.

TechArt GTstreet na základe Porsche 911 997 Turbo


Techart GT Street Porsche 911
Firma, ktorá si nenechala ujsť mať to potešenie „vyhrať sa“ na modeli 997 turbo. TechArt si zobrala ešte v roku 2001 na mušku vtedajší model 996 turbo a postavila na jeho základoch vysokovýkonnú verziu GTstreet.

Prešlo pár rokov a automobilka Porsche vyrukovala s novým modelom turbo pod modelovým označením 997.

TechArt sa chytil šance a pokračoval v tom čo v roku 2001 začal. Mal pred sebou ten najlepší základ aby už aj tak dokonalý model GT street posunul ešte o čosi ďalej. Ako základ bola použitá 911-ka. Konkrétne tá najlepšia aká je v sériovej podobe. Takže teraz tu máme Porsche 911 turbo model 997 a nie hocijakú ale rovno s rukopisom firmy TechArt a to už druhú generáciu.

Zožať slávu za svoj výtvor sa rozhodla firma na tej najlepšej pôde aká bola v čase dokončenia k dispozícii a to na Ženevskom autosalóne 2007. A ako to väčšinou pri upravovaní takýchto špičkových automobilov býva, hlavné zmeny sa udialy na výkonovom ústrojenstve.

Motor typu boxer s objemom 3,6 litra s prepĺňaním twin turbo bol plne modifikovaný a prepracovaný špecialistami z firmy TechArt. Konečný výsledok je 463 kW (630 konských síl) pri 6800 ot./min, čo možno považovať za veľmi slušnú hodnotu už aj tak k vysokému výkonu v sériovej forme 353 kW (480 koní). Krútiaci moment nám stúpol ešte na krajšiu hodnotu a to zo sériových 620 Nm na neuveriteľných 820 Nm pri 4500ot./min. Vďaka takýmto úpravám patrí teraz TechArt GT street k jedným z najrýchlejších áut sveta.

Dosahuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h iba za 3,2 sekundy a za 10,9 sekundy už máte na tachometri hodnotu 200 km/h. A ak budete dupať na plynový pedál aj naďalej môžete skončiť až na maximálnej rýchlosti, ktorej hodnota je celých 345 km/h.

Body kit, ktorý sa nesie v športovom duchu bol vyvíjaný konkrétne pre tento model a bol testovaný aj v aerodynamickom tuneli. Certifikáty pre použitie v bežnej premávke sú pri firme takéhoto mena úplnou samozrejmosťou.

Obrázky TechArt GTstreet na základe Porsche 911


Wallpaper Porsche 911 Turbo TechArt GT Street (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Aký je váš dojem z úpravy Tech Art na aute značky Porsche? Prosím, hlasujte:Chuť na viac tuningu od firmy TECHART? Video z testovacej dráhy Nardo v Taliansku: TechArt Porsche 911, model 997:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Techart, tak navštívte našu podstránku:

TECHART tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Porsche vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Porsche tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14005x    hodnotenie: 43/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt