support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche TechArt GT Street RS Porsche 911 GT2. logo porsche

TechArt GT Street RS Porsche 911 GT2.

01.Aug.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Porsche 911 GT2 (997)


Porsche 911 GT2
Po prvýkrát bolo Porsche 911 GT2 (997) predstavené v roku 2007. Podľa oficiálnych zdrojov je toto vozidlo poháňané 6-valcovým motorom s objemom 3,6 litra a dvojitým turbom. Ponúka výkon 530 koní (395 kW) pri 6500 otáčkach za minútu. Motor je takmer rovnaký ako v modeli 997 Turbo, ale u firmy Porsche docielili zvýšenie výkonu prostredníctvom kompletne nanovo navrhnutým sacím potrubím, v ktorom je rozvodová trubka dlhšia ako v modeli Turbo a sacie potrubie je kratšie. Celý z titánu je vyrobený tlmič a taktiež sa používa v GT2 a ešte k tomu aj v modeli Porsche 911 (997) Carrera S ktorý ma mierne väčí objem motora a to 3,8 litra. GT2 akceleruje z nuly na 60 mph (97 km/h) za 3,6 sekundy a za 7,4 sekundy sa dostane na 100 mph (160 km/h). Maximálna rýchlosť je 204 mph (328 km/h). Zredukovaná váha Porsche 911 GT2 (997) je 3 175 lb (1 440 kg). Bola mu darovaná 6-rýchlostná manuálna prevodovka. Jeho točivý moment je 685 Nm pri 2200 až 4500 otáčkach za minútu.

Od jeho sestry Porsche 911 (997) Turbo je len mierne odlišné. Nemá hmlové svetlá v prednom nárazníku a má na spodku pridaný spojler pre lepšiu kontrolu, väčšie zadné krídlo (s dvoma malými nasávačmi vzduchu po oboch stranách) a má odlišný zadný nárazník (doplnený o titánové koncovky výfuku).

Porsche 911 GT2 (997) sa predáva od Novembra minulého roku, čiže roku 2007.

TECHART GT street RS


TechArt GT Street RS Porsche 911 GT2
Dizajnérska firma zaoberajúca sa úpravou áut TECHART predstavila ich najnovší model, ktorý predstavuje vrchol ich tvorby.
Tento model dostal prezývku GT street RS a vychádza zo sériového Porsche 911 GT2 (997). Na krátkej trati Hockenheimského okruhu dosiahol pôsobivý čas 1,06:811.

Od roku 2001, Modely GTstreet od TECHARTu predstavujú jedny z najrýchlejších a najvýkonnejších športových vozidiel tohto sveta. Tento vysoký výkon sa zobrazuje v štatistikách modelu GtstreetRS a to 700 koní, čiže 515 kW, s maximálnym točivým momentom 860 Nm.

Tento výkon bol docielený prostredníctvom použitia upravených turbochargerov, zväčšením karbónových prívodných trubíc, špeciálne vyvinutými medzichladičmi, športový výfuk skombinovaný s vysoko-výkonnými zberačmi, upravený senzor tlaku a športový vzduchový filter. GTstreet model predstavuje vysoký stupeň výkonu aj vo vzduchovom tuneli. S prítlakom 10 kilogramov na prednej a zadnej náprave pri rýchlosti 140 km/h je asi jedno z najdokonalejších áut.

TechArt GT Street RS Porsche 911 GT2
Predná časť GtstreetRS je doplnená o predný karbónový spojler. Špeciálne vzduchové potrubie je konštruované tak, aby privádzalo studený vzduch priamo za chladič a cez nanovo vytvorený vzduchový ventil. V dôsledku toho podstatne redukuje vzostupný tlak na prednú nápravu.

Bočné karbónové nasávače napomáhajú tomuto efektu, a tak tiež podstatne zvyšujú prítlačnú silu aj keď majú úlohu len akéhosi duplikátu. Všetky základné športové rysy boli ešte dokonalejšie upravené, aby vytvorili ešte športovejší vzhľad a tak umocňovali pocit rýchlosti. Sú to prvky ako vzdušná kapota, kryty predných svetiel, spätné zrkadlá, GT prahové panely a karbónový spojler strechy.

Zadný GT spojler je obzvlášť nápadný, hlavne vďaka jeho bočným karbónovým držiakom a prítlačným klapkám. Zadný GT RS spojler s karbónovým difúzorom, vzduchovým otvorom a karbónovými krídlami, dopĺňa klub športových áut.

Výkon Porsche 911 GT2 (997) v úprave od TECHART pod názvom GtstreetRS sa odráža taktiež na karosérii.

TechArt GT Street RS Porsche 911 GT2
S kovanými diskami s názvom Formula III od TECHARTu, ktoré sú obuté na pneumatikách Michelin Pilot Sport Cup Plus, GtstreetRS ponúka jeho vodičovi maximálny výkon, ktorý by inak mohol zažiť len v superšportových autách. Jeho pôsobivý čas na krátkej trati Hockenheimského okruhu (1.06,811) ešte viac zdôrazňuje ambície modelu GtstreetRS stať sa jedným z najrýchlejších športových áut na tomto svete. Prvotriedna karoséria od firmy TECHART je dostupná pre skoro všetky modely a to bez výnimky GtstreetRS, čiže Porsche 911 GT2 (997).

Farebné dekoratívne prešívanie dopĺňa kožené vybavenie vo farbe, ktorú si vy vyberiete. V automobile GtstreetRS nájdete množstvo dekoratívnych doplnkov, vyrábaných z rôznych druhov materiálov. Môžete si vybrať z karbónových doplnkov, alebo môžu byť tieto doplnky vo farbe piana. TECHART ponúka virtuálnu podobu vášho budúceho auta, aby ste mohli sami určiť, čo všetko na aute chcete mať a zariadiť si všetko podľa vlastných chutí. Prídavné doplnky ako hliníkové pedále, troj-ramenný športový volant riadenia a presvietený prah dverí s individuálnym logo dopĺňa tento rozsiahly zoznam doplnkovej výbavy.

Cena za celé auto v úprave od 350 000 € Tak hor sa šetriť! :)


TechArt GT Street RS Porsche 911 GT2 TechArt GT Street RS Porsche 911 GT2 TechArt GT Street RS Porsche 911 GT2 TechArt GT Street RS Porsche 911 GT2 TechArt GT Street RS Porsche 911 GT2 TechArt GT Street RS Porsche 911 GT2

TechArt GT Street RS Porsche 911 GT2:

Wallpaper "TechArt GT Street RS Porsche 911 GT2" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Ako sa vám páči TechArt GT Street RS Porsche 911 GT2? Prosím, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Techart, tak navštívte našu podstránku:

TECHART tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Porsche vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Porsche tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Andrej Chrenko
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9461x    hodnotenie: 15/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt