support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Homola s Babou spokojný.

Homola s Babou spokojný.

24.Jul.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Dlhú prestávku vyvolanú výpadkom v kalendári slovenského šampionátu Rally, keďže Rally Bojnice sa z organizačných dôvodov nekonala, vyplnil Team Citroën Slovakia jednak ďalším zdokonaľovaním špeciálu C2 Super 1600 a zároveň účasťou na najvýznamnejších pretekoch automobilov do vrchu u nás – Slovakia Matador 2008, ktoré sa konali tradične na pezinskej Babe. Posádka Homola - Štefuca tak ako väčšina štartového poľa štartovala naposledy 25. 5. na Rally Bratislava a do septembrovej súťaže pod Tatrami bolo teda dosť času na zásadnú prestavbu podvozka. Najnovšia generácia celého podvozkového systému priamo z dielne Citroën Sport prešla počiatočným testovaním aj základným nastavením, no prvá možnosť vyskúšať nové komponenty v súboji so stopkami sa vyslovene ponúkala na trati, ktorú Jaro Homola veľmi dobre pozná. Veď tu mnohokrát štartoval v uplynulých sezónach väčšinou úspešne, a teda celý kopec pozná detailne, čiže sa mohol stopercente sústrediť na správanie auta, nakoľko primárnym cieľom štartu nebolo samotné umiestnenie, hoci dobrý výsledok vždy poteší. Na ešte lepšie umiestnenie náš rally špeciál už však stratil svoju kopcovú kvalifikáciu – či inak, nastavenie a sprevodovanie sú celkom iné, ako na začiatku jeho pôsobenia na slovenských kopcoch.

Preteky organizované podľa zdĺhavého harmonogramu podujatia na úrovni majstrovstiev Európy s dvoma tréningovými jazdami v sobotu a dvoma meranými jazdami v nedeľu boli skúškou nie len automobilovej techniky a jazdeckého umenia, ale aj trpezlivosti a taktiky. Oba dni sa totiž striedal dážď s mrholením, technické poruchy jazdcov na trati striedali menšie i väčšie havárie. A to celodenný únavný program ešte predlžovalo. Napriek tomu a napriek nie celkom bezproblémovému štartu našej C dvojky, ktorá drobnosťami opäť skúšala pozornosť i šikovnosť našich mechanikov, sa nakoniec skončil celý víkend pre Team Citroën Slovakia nad očakávania dobre.

Podarilo sa doladiť nastavenie podvozka, vylepšiť viacero menších detailov a odstrániť možné rizikové miesta, ktoré by mohli v nasledujúcom ostrom rally-štarte zlyhať. Navyše do tímovej vitríny pribudol pohár za druhé miesto v slovenskom šampionáte v hodnotení automobilov skupiny A. Pozoruhodné je, že víťazom tejto skupiny sa stal iný rallysta, Igor Drotár, ten na vozidle vyššej kategórie WRC.

No a nezanedbateľný je aj fakt, že na Babe si celý tím trak trochu napravil náladu po nie práve vydarenej tretine sezóny a potešili nás aj stretnutia s našimi priateľmi a priaznivcami. Dotankovali sme optimizmus a tešíme sa na ďalší štart Rally Tatry 11. – 13. 9. 2008 v Poprade.

Výsledky:
32. miesto v rámci ME absolútne hodnotenie
7. miesto v rámci ME v skupine A
8. miesto v rámci MSR v absolútnom hodnotení
2. miesto v rámci MSR v skupine A

Team Citroen Slovakia Homola Team Citroen Slovakia Homola Team Citroen Slovakia Homola

Váš všeobecný názor na posádku Homola/Štefuca? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k týmu Citroen Slovakia vám radi poskytneme. Zoznam našich reportážií zo motoršportovej scény nájdete tu:

RELY, PRETEKY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: Team Citroën Slovakia

Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4358x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt