support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo tatra Tatra 603 V8 Coupe ´BBdesign´ - tuning by Majo logo tatra

Tatra 603 V8 Coupe ´BBdesign´ - tuning by Majo

20.Oct.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ľuďom v hlavách občas vzniknú rôzne myšlienky, ktoré v niektorých prípadoch nemajú ďaleko od šialenstva. Skvelým príkladom sú tuneri a styleri, ktorí dokážu vytvoriť také štvorkolesové diela, že je to niekedy až neuveriteľné. Avšak nie každý sa zameriava na nové športové autá, či iné brutálne mašiny. Ešte stále existuje množstvo takých ľudí, ktorí bažia skôr po starých modeloch automobilov - veteránoch. Jedným takým je aj Marián s dieľňou BBdesign, v ktorej vznikla skutočná rarita Tatra 603 V8 Coupé BBdesign.

1955-1975, to sú roky, ktoré si veľa dnešných, prevažne mladších tunerov veľmi nepamätá, no nebráni im to v úprave vozidla práve z tohto obdobia. Jedným z áut, ktoré v tomto období zažilo boom je aj masívna Tatra 603. Tí skôr narodení veľmi dobre vedia, o akú limuzínu ide. Tatra 603 sa prioritne vyrábala ako reprezentačné vozidlo na dlhšie trasy, keďže kvôli svojej nemalej hmotnosti a rovnako nemalému agregátu by sa v meste príliš nevyužila. Veď za zadným oknom nesie masívny 2,5 litrový motor TATRA V8, ktorý produkoval (na ten objem raritných) 73, resp. 77 kW. Tak či onak, zvuk tohto motora je jednoducho úchvatný!

Marián má vášeň pre staré autá a aj preto sa rozhodol pretvoriť túto Tatru v niečo exkluzívne a výnimočné. Už prvý pohľad dáva jasne najavo, že karoséria je úplne prerobená a to za pomoci plechu. Marián si celú úpravu karosérie robil sám, tzv. chop top, rozšírenie blatníkov, nové dvere, nadpájanie a spájanie nárazníkových častí, atď.

tatra 603

Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:

sound booster kufatec v8 cobra tuning


Prestavba veterána TATRA 603 V8 v podaní BBdesign:


Mierne ´šokujúcim´ prvkom na tomto aute sú okrúhle predné číre svetlomety kombinované s okrúhlymi diódovými LED svetlami vzadu. Nesmú chýbať ani pozičné LED svetlá tesne pod prednými smerovkami. Auto tak v podstate úplne zmenilo svoj vzhľad, no je stále jasné, o aké auto ide – predná maska predsa nemohla zmiznúť :-).

Zaujímavosťou je, že podvozok je kompletne zachovaný, jedinou zmenou je zníženie o 40 mm a badateľné je aj rozšírenie prednej nápravy o 20mm a zadnej o 60mm .

Auto sa „točí“ na 17-palcových dvojdielnych diskoch lakované do farby karosérie. Motoricky sa v globále nezmenilo nič, samozrejme že motor bol kompletne repasovaný. Marián pridal „len“ otvorené sanie a ladený výfukový systém s custom koncovkami.

Veľmi zaujímavý je interiér tohto „reprezentačného“ vozidla, ktorý je zahalený do výraznej červenej eko-kože. Aj tu sú prvky, ktoré boli vyrábané na mieru, ako napríklad stredový tunel. Interiér je ešte obohatený štvoricou športových sedadiel.

Mariánovu Tatru si človek musí proste obľúbiť. Ak sa tak nestane, bude ju nenávidieť a nebude sa mu páčiť. Hold, úprava áut je dvojstranná minca ;-)

tatra 603 v8 tuning majo bbdesign

tatra 603 v8 tuning majo bbdesign

tatra 603 v8 tuning majo bbdesign

tatra 603 v8 tuning majo bbdesign

tatra 603 v8 tuning majo bbdesign

TATRA 603 V8 Coupe ´BBdesign´ od tunera Maja:


Ak vás tento článok zaujal, a máte aj vy vlastné upravené auto, a chceli by ste nám ho ukázať,
a zapojiť sa tým aj do súťaže, môžete si prečítať tento článok...


Recenzie

...v ktorom sa dozviete informácie nielen o podmienkach, ale aj o vašej šanci na výhru!Vaše recenzie skompletizované podľa našich stanovených podmienok, nám zasielajte na elektronickú adresu:

redakcia@tuning.sk

alebo

info@tuning.skKaždá zverejnená recenzia (schválená redakciou TUNING.sk) bude odmenená nákupnou poukážkou v hodnote

33,-€

na nákup tovaru v predajni COBRA TUNING.sk s.r.o., resp. cez portál TUNING.sk alebo Autodoplnky.skUpozornenie: výsledky z tejto verejnej hlasovacej ankety sa budú brať do úvahy (pri hodnotení súťažného auta porotou) podľa nových pravidiel už len orientačne.

Čo poviete na tohto upraveného veterána Tatra 603 V8 Coupe ´BBdesign´ od tunera Maja ?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám áut Tatra, tak navštívte našu podstránku:

TATRA tuning


Viac informácií k vašim upraveným autám vám radi poskytneme. Zoznam vašich upravených áut nájdete na našich podstránkach tu:

VAŠE UPRAVENÉ AUTÁ


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 72039x    hodnotenie: 67/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt