support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo tata Úsporné mestské auto „na tri litre“ len za cenu 1990,-€ = Cobra Tata City Car logo tata

Úsporné mestské auto „na tri litre“ len za cenu 1990,-€ = Cobra Tata City Car

01.Apr.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Máte zálusk na nové auto so športovými ambíciami a nechcete sa príliš zadlžovať? V spolupráci s indickou automobilkou Tata sme pre vás ako jediní na Slovensku z teamu Cobra Tuning pripravili unikátny paket vylepšenia ich malého mestského modelu. Toto auto podstúpilo radu konštrukčných a technologických zmien. Výsledkom našej tvrdej a takmer rok a pol trvajúcej spolupráce je malé mestské vozidlo so solídnym výkonom spĺňajúce všetky prísne technické normy Európskej únie.

A viete čo je na tom najlepšie? Že ho môžete mať už za cenu 1990,-€ !!! Čítajte ďalej a dozviete sa, čo za túto parádnu cenu dostanete.

Cobra Tata CC stojí na základoch modelu Nano, ktorý má v domovskej krajine – Indii už množstvo spokojných zákazníkov. Aj z jedného najlacnejších áut na svete sa však dá spraviť skvelá alternatíva pre iné omnoho drahšie autá! Nami upravené a ponúkané auto Cobra Tata CC, ktoré vám teraz predstavujeme (zatiaľ vo virtuálnej podobe) je už vo výbave (a v cene) s karbónovou 3D wrap fóliou.

Štandardné karbónové fólie v prevedení (verzia BASE) a pozlátená karbónová fólia (pre verzie GOLD a GOLD BOSS) tzv. „gold carbon“.

Auto je vybavené dokonca aj solárnym strešným panelom Tata BP Solar, ktorý je napojený na autorádio Pioneer a akumulátor značky BANNER. Ten sa vám teda tak ľahko nevybije a Cobra Tata CC bude vždy pripravené (hlavne v lete) a zvládne ozvučiť aj nejaký ten menší tuningový zraz, vďaka silným reproduktorom HERTZ a malým subwoferom. Ten je na mieste (pôvodne) rezervného kolesa.

Vzhľad reaguje na najnovšie tuningové trendy, tmavú fóliu kombinuje zlatá farba, ktorou sa spoľahlivo odlíšite a dáte všetkým najavo, že ste ešte viac odlišovaný od ostatných. K tomu všetkému dodávame (okrem bežných) aj parádne pozlátené 12“ disky HD Alloy (HARDSTYLE) a zaručené kvalitné letné pneumatiky Pirelli P6000, ktoré spoľahlivo zvládnu ukočírovať výkon z prepracovaného motora (viďte info nižšie).

tata nano cobra tuning city car verzia base

tata nano cobra tuning city car verzia base

A čo sa teda skrýva pod kapotou? Kvôli určitým rozmerovým obmedzeniam 1,0l V5T turbo motor (ako prvý „päťvalčekový“ Cobra Tata turbo motor na svete o objeme 1 liter), ktorý bol za tú dlhú dobu spolupráce upravený nami – prepracované a dodané diely od Turbosmart, SAMCO hadice a Forge Motorsport chladiaci systém. O vháňanie vzduchu sa stará Turbonetics cez hadice SAMCO a vzduchové otvorené „šiškové“ filtre Green. S možnosťou jazdy na elektrický pohon malého elektromotora (33kW), vzniká kombinovaná spotreba len 3 l/100 km Za toto vám zaručene zatlieskajú aj členovia z Greenpeace – veď predsa dnes sa oplatí šetriť ;-)

Jazda mestom činí spotrebu niečo okolo 3,5 litra na 100km (pri dodržovaní všetkých predpisov). Vyskúšali sme si aj razantnejšiu jazdu (veď nás poznáte ;-)), no tá nepresiahla v mestskom (drift) okruhu viac ako 4,3l. Pozor, a to sme sedeli v aute dvaja dospelí, s jednou batožinou v kufri. Vyskúšali sme si aj dlhé cesty prvej triedy, kde samozrejme spotreba bola len okolo 3 litrov, a pri zapnutí elektrického motora „naskočila“ (snáď pre každého vodiča božským prianím) nulová hodnota emisií! Tomu sa hovorí eko-jazda s úsporným autom, ktorý dokáže na vaše počudovanie ešte oveľa viac. Len smelo čítajte ďalej...

Teraz to podstatné: maximálna rýchlosť 167km/h (pri elektrickom pohone až 113km/h), výkon 74 koní pri 3600 ot./min. s krútiacim momentom 117Nm, pri konečnej váhe len 690kg !!! Zrýchlenie z 0 a 100km/h pri benzínovej jednotke je to (pre nás tunerov slimačích 11sekúnd), no pri elektrickom režime len 6,2 sekundy! Tak týmto žihadlom pokoríte nejedny športové limuzíny. Auto dokážete ubrzdiť v priebehu 4 sekúnd zo 100km/h na pokoj, vďaka brzdám špičkovej kvality značky BREMBO. Zníženie podvozku (-30mm) a jeho stabilitu (rozširovacie podložky (+25mm) zaručujú komponenty značky H&R.

Pri intenzívnom slnečnom svetle (zvlášť v tropických horúčavách) vám energiu saje strešný solárny panel (TATA BP Solar), a pri dostatočnom výkone posúva energiu do elektromotora. Takže v zime toto autíčko síce využijete, ale prevažne na benzínový pohon. Palivová nádrž je skutočne limitovaná a to na celkový objem len 9 litrov, kvôli nechcenému zvýšeniu hmotnosti samotného auta. Táto palivová nádrž bola osadená a vyrobená na zákazku od nášho dodávateľa Forge Motorsport. Samozrejme, tá je za príplatok pre náruživých rally jazdcov ;-).

Elektroniku máme veľmi radi, všimli ste si tú guľôčku na anténe? Nie je to len bombasticky estetický prvok (nie, nebojte sa, nie je to semtexová guľôčka, ...či?), ale originálna a nami patentovaná rušička akustického signálu v rádiu, ktorá vám zabezpečí čistý signál za každých okolností. To znamená, že už nebudete počuť v reproduktoroch to brnenie pri a počas používania mobilu. Skvelé však?

tata nano cobra tuning city car verzia gold

tata nano cobra tuning city car verzia gold

COBRA TATA CC – AUTOMOBILOVÁ NOVINKA NA SLOVENSKOM TRHU UŽ TENTO ROK !!!


Ďalšie informácie vám samozrejme radi poskytneme, no na prvé kusy už prijímame predobjednávky priamo v predajni CT. Sme veľmi radi, že vám konečne môžeme odhaliť našu predchádzajúcu „tajnú“ a dlhoročnú spoluprácu s indickou TATA. Pre toto autíčko máme už aj nachystané skladové priestory Cobra Tuning East-Import, odkiaľ vám nové kusy už čoskoro podrobnejšie predstavíme. Zatiaľ v obmedzenom množstve 60 kusov. Bude to síce znieť ako hláška z Teleshoppingu, ale to stále ešte nie je všetko! V novom centre Cobra Tuning East-Import budeme dovážať a montovať na tieto autíčka aj odľahčené karbónové disky v spolupráci s nemeckým výrobcom špičkových diskov značky BBS, ktoré k tomu malému pretekárovi budú už čoskoro dostupné! Samozrejme, nebudeme vás zdierať a pripravíme vám skvelú cenu. Aj keď sa obávame, že cena karbónových diskov presiahne cenu celého auta ;-)

Za ďalšie príplatky do auta Cobra Tata CC vieme namotnovať aj čiernu skrinku a parkovacie senzory od Autostyle – parkovanie a cúvanie sa tak stane doslova hrou, ktorú zvládne úplne každý, snáď aj váš štvornohý miláčik ;-). Ale to sme pri našich testoch pre istotu neskúšali. A ak by sa vám nepáčil zvuk litrového agregátu, máme pre vás sadu výfukov ULTER Sport, ktoré ho zaiste doladia na tú správnu hladinu práve so spomínaným V5T motorom !

Tak čo poviete? Za tieto uvádzacie ceny sa to rozhodne oplatí, a prvých 60 zákazníkov dostanú takéto skvelé ceny v „karbónovej“ edícii od Cobra Tuning.

Ďalšie podrobné informácie (nielen o cenách za príplatkové vybavenie, ale aj iné autodoplnky, ktoré sme tu nestihli uviesť) v predajni CT, alebo ďalších článkoch na portáli Tuning.sk

Pripravili sme pre vás zatiaľ štúdiové fotky, ktoré si môžete v pokoji pozrieť. „Spy photos“ a fotky z našich testov pridáme v budúcom mesiaci už v prepracovanejšej recenzii tohto auta, takže sa máte na čo tešiť!

tata nano cobra tuning city car verzia gold boss

tata nano cobra tuning city car verzia gold boss

tata power logo

tata bp solar logo

V spolupráci s...

cobra tuning logo

tuning sk logo

cobra tuning logo

cobra tuning loga partnerovINFO: tento článok bol zverejnený na 1.apríl :-) Ďakujeme :-)


Ako sa vám pozdáva nový model Cobra TATA City Car v kompletnej úprave od Cobra Tuning pre slovenský trh?


Ak chcete vidieť ešte viac našich prác, tak navštívte našu podstránku:

NAŠE PRÁCE - COBRA TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky Tata vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

TATA tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo a Slavomír Majerník

Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 22290x    hodnotenie: 35/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt