support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Sweet Green Audi A5 s Oxigin diskami a kompletnej úprave od Rieger Tuning logo audi

Sweet Green Audi A5 s Oxigin diskami a kompletnej úprave od Rieger Tuning

24.Jul.2018
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Zelená nepatrí medzi veľmi rozšírené sfarbenie pri Audi A5, no tuneri zo spoločnosti Reiger radi so svojimi výtvormi pútajú pozornosť. Práve zelený odtieň Java Green je dôležitým vizuálnym lákadlom najnovšieho tuning projektu z Nemecka, pre ktorý aj dostal prezývku „Sweet Green“. Zďaleka to však nie je všetko, čím toto Audi A5 dokáže zaujať.

Audi A5 novej generácie je v predaji už od minulého roka, avšak jej predchodca sa ešte rozhodne nechystá do automobilového dôchodku. Predchádzajúca generácia športovo ladeného kupé z Ingolstadtu je stále dostatočne atraktívna aj pre profesionálnych tunerov. Tentoraz svoje sily spojili tímy z dielne Rieger a Oxigin.

Audi A5 alias Sweet Green je prepracované do najmenších detailov


Už na prvý pohľad je jasné, že úpravcovia na tomto projekte poriadne popracovali. Vizuálne sa dokonca táto A5 priblížila k vrcholovému prevedeniu RS5. Zelený exemplár dostal od spoločnosti Rieger novú výplň prednej masky so vzorom včelích plástov. Prednú časť ďalej popri RS nárazníku dotvára aj karbónová stredová lišta. Súčasťou vizuálneho tuningu bolo aj osadenie výraznejších bočných prahov, zadného difúzora a spojlera. V kombinácii so spomínaním zeleným lakom zaujímavo pôsobí aj zatmavená optika zadných svetiel. Ešte predtým než sa pozrieme dovnútra a pod kapotu spomeňme, že o kontakt s vozovkou sa starajú športové pneumatiky Dunlop s rozmermi 265/30. Tieto pneumatiky sú obuté na štýlové 20-palcové disky Oxigin MP1 z ľahkej zliatiny.

audi a5 sweet green oxigin disky tuning rieger

Ako sme už vyššie naznačili, v prípade tejto Audi A5 došlo aj k pomerne výrazným úpravám interiéru. Ten je čalúnenie kombináciou kože a alcantary, pričom práve alcantaru nájdete aj na športovom volante. Karbónové obklady sú vhodne skombinované so zelenými obkladmi, ktoré korešpondujú s lakom karosérie. Myslelo sa skutočne na každý detail, zelené je aj podsvietenie ukazovateľov a tlačidiel. Výmeny sa dočkala aj hlava radiacej páky, pričom aj tu nájdete prezývku tohto projektu. V zadnej časti si svoje miesto zas našiel bezpečnostný rám od spoločnosti Wiechers Sport.

audi a5 sweet green oxigin disky tuning rieger

Kameň na kameni neostal ani v prípade priestoru pod prednou kapotou, kde sa nachádza benzínový agregát 2.0 TFSI. Po montáži novej výfukovej sústavy Milltek, katalyzátora HJS, kovaných piestov a filtra K&N stačilo už len upraviť riadiacu jednotku a výsledkom je maximálny výkon 281 koní. Zoznam technických úprav uzatvára montáž podvozkového setu KW, ktorý sa postaral o lepšie jazdné vlastnosti športového kupé.

audi a5 sweet green oxigin disky tuning rieger

audi a5 sweet green oxigin disky tuning rieger

audi a5 sweet green oxigin disky tuning rieger

audi a5 sweet green oxigin disky tuning rieger

audi a5 sweet green oxigin disky tuning rieger

audi a5 sweet green oxigin disky tuning rieger

audi a5 sweet green oxigin disky tuning rieger

audi a5 sweet green oxigin disky tuning rieger

audi a5 sweet green oxigin disky tuning rieger

Chceš mať aj ty takto, alebo podobne upravené svoje auto? Kontaktuj nás, radi ti pomôžeme:

cobra tuning kontakt


Všetko od Riegera si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Trochu atmosféry zo zákulisia Rieger Tuning pri tvorení foto-kalendára 2018:logo rieger tuning

Firma Rieger Tuning sídli v mestečku Eggenfelden, východne od mesta Mníchov smerom na Passau v nemeckom Bavorsku. Bola založená v roku 1987, kedy Toni Rieger (majiteľ) začal vo svojej domácej garáži v nemeckom mestečku Hebertsfelden pracovať na prvých úpravách áut ako VW Scirocco a Golf I. To bol počiatok úspešnej kariéry firmy Rieger Tuning. Od založenia zrealizovala 5 výstavieb priestorov. Dnes je firma rozložená na celkovej ploche 21.000 metrov štvorcových, pričom je vyše polovica z toho zastavaná. Celkový počet zamestnancov dnes činí 48 osôb, väčšina z nich sa venuje výrobe a predaju.


Tvoj názor na takto upravené Audi A5 od firmy RIEGER ? Nech sa páči, hlasuj tu:


Ak chceš ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Rieger, tak navštív našu podstránku:

RIEGER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky AUDI ti radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdeš tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2196x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt