support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Súťaž: Vaše upravené autá 2008

Súťaž: VAŠE UPRAVENÉ AUTÁ 2008
- prezentujte sa, zvýraznite sa, a ukážte sa vlastným upraveným autom !!!


Ako iste všetci dobre vieme, slovenský tuning stále rastie. Zatiaľ je nám všetkým jasné, že západným krajinám, alebo krajinám ďalekého východu sme ešte stále o míľu pozadu. Aj tento rok sme sa rozhodli touto formou (pridávaním vašich upravených áut na web, resp. recenzie) vám chceme vyjsť v ústrety, a pomôcť tak slovenskému tuningu o krôčik ďalej.

Ako sa to vôbec dá? Jednoducho! Vaše recenzie budú hodnotené ostatnými návštevníkmi webu TUNING.sk, ktorých kritiku, prípadne aj rady, vám môžu poskytnúť hneď v diskusii pod každou recenziou, do ktorej sa samozrejme môžete zapojiť aj vy!

Portál TUNING.sk vyzýva všetkých tunerov, ktorí sa chcú prezentovať vlastnými upravenými autami !!!

My vám umožníme sa vyjadriť k danej úprave nielen vašim textom, ale aj vašimi fotografiami alebo wallpapermi vášho upraveného auta !!!


Podmienky pre zverejnenie recenzie na portáli TUNING.sk o vašom upravenom aute:


1. vyplniť formulár, ktorý zahŕňa vaše kontaktné údaje, technický popis sériového auta, technický popis upraveného auta.

Tu si môžete stiahnuť FORMULÁR, ktorý je potrebný vyplniť v prípade zverejnenia vašej recenzie na portáli TUNING.sk:


preview
download

2. text k vašej recenzii môžu prevažne písať naši redaktori z TUNING.sk na základe vašej osnovy, ktorú nám zašlete s vyplneným formulárom a fotografiami, alebo recenzia môže obsahovať vami napísaný text (textový dokument). Samotný text by mal obsahovať aj informácie o vývoji celej úpravy od začiatku, až po samotnú finálnu úpravu. Môžete uviesť aj časovú úsečku, odkedy a dokedy ste na aute pracovali. Každý váš napísaný text prejde malou korektúrou a kontrolou. V prípade, že text k vašej recenzii nám nezašlete, automaticky jeden z našich redaktorov napíše text na základe vašich údajov z formulára.

UPOZORNENIE: text nesmie byť kopírovaný z časopisov, alebo web portálov, na ktorých ste sa už prezentovali, pokiaľ nie ste jeho autorom, alebo vlastníkom.

V prípade, že by ste si neporadili s tvorbou a štylizáciou textu, naši redaktori môžu s Vašim súhlasom napísať článok na základe vyplneného formulára.

3. spolu s textom je dôležité zaslať fotografie vášho upraveného auta (minimálne rozmery jednej fotografie sú 640x480). Fotografie by mali byť uložené vo formáte jpg, tolerujeme aj formáty gif. Fotografie uložené do formátu BMP, TIFF, nebudú nami akceptované, pokiaľ celkový súčet v MB presiahne veľkosť všetkých súborov cez 10MB (na jeden mail).

UPOZORNENIE: fotografie nesmú byť kopírované z časopisov, alebo web portálov, na ktorých ste sa už prezentovali, pokiaľ nie ste ich autorom alebo vlastníkom.

4. je možné zverejniť aj vaše videosúbory (videoklipy), ktoré taktiež prezentujú vaše upravené auto, avšak veľkosť jedného videa by nemala prekročiť hranicu 10MB. Len po vzájomnej dohode, a po posúdení daného videa, je možné zverejniť aj jednotlivé videosúbory väčšie ako 10MB. Maximálny počet videosúborov nie je stanovený, avšak výsledná veľkosť jedného súboru nesmie prekročiť hranicu 10MB (10MB = 1 mail, 20MB = 2 maily, 30MB=3 maily, atď.).

UPOZORNENIE: videonahrávky nesmú byť kopírované z CD/DVD z časopisov, alebo web portálov, na ktorých ste sa už prezentovali, pokiaľ nie ste majiteľom videonahrávky resp. ich autorom.

5. recenzie nebudú nami akceptované, ktoré budú propagovať záujmy jednotlivcov, alebo skupín v sociálnej oblasti. Ďalej nebudú zverejnené ani tie recenzie, ktoré budú obsahovať fotografie alebo video nemravného správania sa, alebo budú podporovať rasizmus, vulgarizmus, a pod.

6. v prípade zverejnenia vášho wallpapera s námetom vášho upraveného auta, je potrebné dodržať formát 1600x1200. K zverejneniu vášho wallpapera (pozadia) dôjde až po vzájomnej dohode s redakciou TUNING.sk

7. vaše recenzie (vyplnený formulár + fotografie + prípadne váš text, alebo wallpaper) posielajte na adresu redakcia@tuning.sk alebo info@tuning.sk spolu s vyplneným formulárom, ktorý si môžete stiahnuť aj TU. Celú recenziu s vyplneným formulárom, fotografiami, prípadne aj s videosúbormi nám zasielajte formou komprimovaného súboru RAR alebo ZIP. Názov komprimovaného súboru by mal vyzerať asi takto:

vase_meno_priezvisko_znacka_a_typ_auta.rar

alebo

vase_meno_priezvisko_znacka_a_typ_auta.zip


Maximálna veľkosť jedného súboru nesmie prekročiť hranicu 10MB. Platí len pre ten súbor, ktorý sa posiela formou mailu.

UPOZORNENIE: v prípade problémov pri odosielaní veľkého množstva videosúborov cez mail, nám môžete zaslať CD alebo DVD s videosúbormi rôznych veľkostí, prípadne celou recenziou na našu adresu

Tu si môžete stiahnuť príklady komplet celej recenzie, ako by mohla vyzerať:

Formulár
Komprimovaný súbor
preview
download
preview
download

Práva redakcie TUNING.sk pri prehodnocovaní a schválení doručených recenzií na web www.tuning.sk:


Redakcia TUNING.sk má plné právo vyberať recenzie pre uverejnenie len tie, ktoré budú vyhovovať hore uvedeným podmienkam. Redakcia TUNING.sk má právo vybrať a zverejniť recenzie čitateľov len tie, ktoré bude považovať za vyhovujúce, lepšie zvládnuté a zaujímavé. Ostatné recenzie, ktoré redakcia TUNING.sk posúdi ako nevyhovujúce podmienkam resp. nevydarené, nebudú tieto recenzie zverejnené. Redakcia TUNING.sk má plné právo vyhodnotiť celú súťaž podľa vlastného uváženia, pokiaľ by došlo k pochybeniu a ovplyvňovaniu ankiet zo strany hlasujúcich. Redakcia TUNING.sk ako usporiadateľ tejto súťaže, má právo zmeniť podmienky pri vyhlasovaní a prerozdelení cien súťažiacim.

Za vyhovujúce recenzie sa budú považovať recenzie, ktoré spĺňajú hore uvedené podmienky.

Za nevyhovujúce recenzie sa budú považovať také recenzie, ktoré nebudú spĺňať časť z uvedených podmienok.


Tri najlepšie hodnotené recenzie budú odmenené týmito cenami:

1. cena - 5 000,-Sk nákup v Cobra Tuning
2. cena - 2 500,-Sk nákup v Cobra Tuning
3. cena - 1 500,-Sk nákup v Cobra Tuning


Pozor !!! Každá zverejnená recenzia bude odmenená poukážkou 1000,-Sk pri nákupe v Cobra Tuning !!!

!!! POZOR !!!! O vyhlásení cien za percentuálne najpozítivnejšie hodnotené recenzie návštevníkmi webu TUNING.sk, vás budeme informovať až začiatkom nového roku (Január 2009) vo forme NEWS na hl. stránke www.tuning.sk.
Dáme tentokrát viac priestoru na objektívnejšie hodnotenie!Naše tipy a rady ako vyplniť formulár, resp. napísať recenziu o vašom upravenom aute:


INFORMÁCIE a TECH. DÁTA

- osobné údaje a kontakt
- ďalej tu môžete uviesť názvy firiem (výrobcov) autodoplnkov (napr. KW, SPARCO, BREMBO, FK AUTOMOTIVE,...), ktoré tvoria tak súčasť úpravy vášho auta.
- ďalej môžete uviesť technické hodnoty pred a po úprave. Sú to napr.: výkon motora, maximálna rýchlosť, pružnosť motora, točivý moment, veľkosť diskov, značka a rozmery pneumatík, farba karosérie, prípadne aj rozmery karosérie, ktoré sa môžu po vašej úprave líšiť od pôvodného – sériového auta.


TEXT a OBSAH (v prípade, že text sa rozhodnete napísať sami)

- začiatok celého textu by mal predovšetkým začať prevažne o vašom pohľade na tuning ako taký, čo vás viedlo k úprave sériového auta, čím ste boli motivovaní, inšpirovaní, a pod.
- pokračovať odporúčame textom, v ktorom sa budete zmieňovať o vašich začiatkoch danej úpravy, priebehu práce s úpravami, až po samotný koniec úpravy. Kto vám pomáhal, kde ste auto upravovali, časovú úsečku celej úpravy, čo ste všetko museli podstúpiť, aby ste mali čas na úpravu, a pod.
- koniec obsahového textu by mal byť váš prezentačný. V tejto časti je na vás, ako si ceníte vašu odvedenú prácu, resp. výkon vášho auta, alebo celkový dojem z úpravy auta. Teda tu sa môžete vyjadriť vo forme vašej spokojnosti, alebo nespokojnosti, prípadne budúcimi plánmi čo by bolo ešte možné na aute vylepšiť, atď.

FOTKY

- odporúčame fotiť z digitálneho fotoaparátu
- pri zlom osvetlení odporúčame fotiť zo statívu
- pre lepší efekt a z pozitívneho dojmu, odporúčame odfotografovať vaše upravené auto na mieste (príroda, továreň, skladové priestory, garážové priestory, letisko, a pod.), ktoré sa podľa vášho gusta hodí k typu vášho auta. Ale nie je to samozrejme podmienkou.
- odporúčame zasielať fotografie vo formáte jpg (rozmery fotiek odporúčame cca od 800x600 do 1600x1200).
- neodporúčame fotiť z mobilného telefónu disponujúcim nekvalitným technickým výsledkom fotografie (veľká kompresia, menší počet megapixelov, a pod.)

Rozhodli sme sa pre vás pripraviť aj názorné ukážky dobrého fotenia, a predchádzaniu chýb pri fotení:

Fotografia dobre odfoteného auta
Fotografia zle odfoteného auta
dobré foto

dobré foto

Galéria fotiek dobre nafoteného auta:
Galéria fotiek zle nafoteného auta:


VIDEÁ

- odporúčame filmovať z digitálnej kamery, prípadne aj z digitálneho fotoaparátu
- pre skúsenejších odporúčame filmovať so statívom (tzv. „trojnožka“)
- odporúčame filmovať na odľahlých miestach, mimo cestnej premávky
- je zakázané filmovať kaskadérske kúsky, rýchlu a nebezpečnú jazdu na cestnej premávke !!!

Pod každou recenziou budú môcť naši návštevníci portálu TUNING.sk ohodnotiť vaše práce a zapojiť sa do diskusie. Môžete sa tak dozvedieť kopec dobrých rád, ale aj kritík, ako ešte vylepšiť auto, ušetriť pri kúpe ďalších dielov, atď.

Pevne veríme, že aj týmto spôsobom sa budete môcť ukázať svetu pomocou internetu, a zvýrazniť tak vaše umenie, ktoré určite stojí za to vidieť!

VÝHODY ZVEREJNENIA RECENZIE O VAŠOM UPRAVENOM AUTE:


• Takmer neobmedzený obsah informácií o úprave auta.
• Pridanie veľkého množstva fotografií.
• Pridanie videoklipov alebo multimediálnych prezentácií.
• Možnosť interaktívneho ohodnotenia svojej úpravy verejne, resp. ponechať ohodnotenie samotnej recenzie o úprave auta čitateľmi resp. návštevníkmi webu TUNING.sk, zapojenie sa do diskusie, možnosť získania nových rád, tipov a trikov, nových skúseností a nápadov v samotnej rubrike pod článkom (DISKUSIA).
• Možnosť zverejniť hypertextového odkazu na vašu vlastnú webovú stránku (len v prípade čo sa týka prezentácii vášho auta, v opačnom prípade je to formou dohody).
• Možnosť zverejnenia aj vašej osobnej fotografie s vašim súhlasom.
• Možnosť editovania samotnej recenzie aj po zmenách, ktoré nastali po dlhšom čase (renovácia, ďalšia úprava, doplnenie informácií o použití nových doplnkov, zmazanie starých fotografií, resp. pridania nových fotografií, alebo prepísania starých informácií o predošlej úprave vášho auta).
• Možnosť pridania (v čase vydania, alebo už po vydaní recenzie na web TUNING.sk) vlastného wallpapera (pozadia) s námetom vášho recenzovaného auta, po vzájomnej dohode s redakciou TUNING.sk


Recenzie vašich upravených áut nám môžete zasielať na e-mail

redakcia@tuning.sk

alebo

info@tuning.sk


Ako dopadla súťaž Vašich upravených áut pre rok 2007, to sa dozviete práve tu:

Vase upravene auta 2007


Čo poviete na pokračovanie tejto súťaže? Hlasujte, nech poznáme aj Vašu mienku:


Viac informácií k vašim upraveným autám vám radi poskytneme. Zoznam vašich upravených áut nájdete na našich podstránkach tu:

VAŠE UPRAVENÉ AUTÁ


Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Slavomír Majerník
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10544x    hodnotenie: 50/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt