support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Vyhlásenie výsledkov súťaže na tému ´Vaše upravené autá 2009´

Vyhlásenie výsledkov súťaže na tému ´Vaše upravené autá 2009´

10.Mar.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Milí tuneri, tunerky, a všetci priaznivci úprav všetkého možného, čo má kolesá a motor. Určite dobre poznáte celosezónnu súťaž Vaše upravené autá, ktorá bola prvýkrát vyhlásená už v roku 2006. Ako iste viete, hodnotilo sa podľa percentuálnej úspešnosti z ankiet, na ktorej hlasovali návštevníci nášho portálu. Avšak odkedy sa zmenili vymoženosti „nového systému“ pripojenia sa na internet, boli tieto výsledky v poslednom období, zmanipulované účastníkmi súťaže. Sami sebe navzájom si podrážali nohy, a hlasovali nefér. Určite ste si to všimli aj vy, pretože sme dostali do redakcie množstvo negatívnych ohlasov, a kritík.

Percentuálne hodnotenia z ankiet z tejto súťaže, budeme brať do úvahy už len orientačne !!!

Ako hlavní organizátori (redakcia Tuning.sk) sme sa rozhodli prehodnotiť celoročnú súťaž Vaše upravené autá 2009 a zvoliť nové pravidlá s novými podmienkami súťaže.

Tieto nové pravidlá a podmienky budú platné aj pre najbližšie budúce súťaže na tému Vaše upravené autá 2010, 2011, až do odvolania.

Redakcia Tuning.sk stanovuje nové podmienky hodnotenia pre súťaž
Vaše upravené autá.


Ako sa budú hodnotiť Vaše upravené autá po novo-stanovených podmienkach?

NOVÉ HODNOTENIE BODOVANÍM


Hodnotiť sa bude štýlom bodovania kde minimálny počet bude 1bod a maximálny 100 bodov pre konečné - celkové hodnotenie / 1 auto.

Relevancia hodnotenia celého auta bude rozdelená na dve časti , a to konkrétne na:
- optický tuning & styling (70%)
- motorový, mechanický (performance) tuning (30%)

To znamená, že veľká váha sa bude prikladať na celkový dizajn, vzhľad, a celkový dojem z vytvoreného diela (exteriér + interiér):

1. STYLING & TUNING – vzhľad, dojem z auta, max. 70 bodov (70% relevancia)
- Exteriér: 20b (celková úprava karosérie, lícovanie nárazníkov, prahov, celkový vzhľad auta s optickou výškou podvozku, atp.)
- Kolesá: 20b (styling, zladenie s prvkami dizajnu vozidla, atp.)
- Lak na karosérii auta: 10b (kvalita laku, airbrush, farebné kombinácie, vinyl, atp.)
- Interiér: 10b (čalúnnické spracovanie, dizajn interiéru, doplnky, DVD, audio, NOS, zladenie so štýlom vozidla , ochranná klietka, bezpečnosť posádky – v rámci štýlu úpravy, atp.)
- Kufor - batožinový priestor: 10b (čalúnenie, laminátová zástavba, doplnky audio, DVD, atp.)

2. PERFORMANCE TUNING – motorové a mechanické úpravy auta, max. 30 bodov (30% relevancia)
- Podvozok - tuning: 15b (brzdový systém, pruženie, tlmiče, stabilizátory, rozpery, atp.)
- Úprava motora a výfuku - tuning: 15b (sanie, zvody, kryty, sviečky, intercooler, turbo, športový výfuk, a iné motorové doplnky)

Suma sumárum porotcovia budú hodnotiť na súťažných upravených autách hlavne:

1. design, celkový vzhľad a dojem z auta
2. nápaditosť, kreativita
3. úprava interiéru
4. motorový a performance tuning & styling
5. audio - auto hi-fi


KATEGÓRIE SÚŤAŽNÝCH ÁUT:


V súťaži rátame samozrejme s tou skutočnosťou, že autá nebudú všetky jedného typu úprav. Napr. DECENT, SHOWCAR, CULT, STREET, RACING, DRIFT, SPRINT, DUB, CLASSIC, RAT, CONCEPT, a iné. Preto sa porotcovia budú snažiť hodnotiť autá samostatne, ale zároveň aj rovnakým metrom pre všetky autá.

Ako príklad, môžeme uviesť: Auto bude v štýle Racing, ktoré môže byť pripravené na preteky, a bude chýbať v interiéri bezpečnostná klietka, hasiaci prístroj, short shift, športový volant, body idú dole. Alebo iný príklad: v aute typu Showcar bude chýbať audio aparatúra, multimédiá, LSD, body sa budú približovať k nižším hodnotám. To bol príklad k optickému tuningu & stylingu.

Pokiaľ by sa mal hodnotiť podvozok a motorová časť (performance tuning) pre kategóriu úpravy Racing tu budeme samozrejme prísnejší, ako by mal byť upravený motor resp. podvozok pre Showcar. Aj tu ale platí rovnaký meter. V prípade Racing auta bude dbať porota na to, aby podvozok ladil „natvrdo“ s daným typom tuningu auta, v prípade typu Showcar môže byť podvozok pneumatický, a teda obe kategórie sa môžu tak hodnotiť vyššími bodmi.

Pri všetkých kategóriách sa bude porota snažiť ohodnotiť dané auto adekvátne podľa prislúchajúcemu typu (kategórie) tuningu.

POZITÍVNE HODNOTENIE POROTCAMI:


Medzi pozitívne hodnotenia od porotcov bude platiť ten fakt, že samotné auto bude vyzerať nielen dobre resp. vynikajúco, t.j. nebudú na ňom zbytočné rušivé prvky. Čiže z auta by mala vyžarovať „pozitívna aura“ daného typu úpravy, pre ktorú sa majiteľ auta rozhodol. To znamená, že úprava auta osloví nielen amatérov a nezainteresovaných, ale aj skutočných profíkov resp. entuziastov tuningu.

NEGATÍVNE HODNOTENIE POROTCAMI:


Medzi negatívne hodnotenia od poroty bude patriť predovšetkým zlý dojem z úpravy auta, a všetko to, čo na aute nebude pasovať, nebude ladiť, dané súčiastky budú tzv. „fake“ doplnky, nepotrebné, v takomto prípade body budú od poroty veľmi nízke resp. nebudú pripísané žiadne.

Upozornenie: Pokiaľ súťažiaci prezentuje auto, ktoré nemá upravený interiér, upravenú audio sústavu, alebo nebude mať upravený motor, prezentuje sa iba úpravou exteriérových častí auta (len optickým stylingom), bude sa známkovať len daná subkategória bodmi. Ostatné subkategórie súčasti auta, ktoré nebudú spĺňať požiadavky, sa budú hodnotiť minimálnymi bodmi, resp. nulovými.

Porota: Peter Kuttner (Kuťko), Slavomír Majerník (Pixelko), Milan Dzadík (Miňo), Martin Cyprian (Cypo), Alexander Hulman (Šaňo) a Pavel Valent (Mosad).

Výsledky súťaže ´´Vaše upravené autá 2009´´ v tabuľke:

Výsledky - Vaše upravené autá 20091. miesto: Škoda 1000 MB tuning by ´Klimo´ (1. cena: 166€ nákup. poukážka Cobra Tuning)

škoda 1000 mb tuning2. miesto: Fiat Punto 1.4 Turbo GT tuning by ´KocurGT´ (2. cena: 83€ nákup. poukážka Cobra Tuning)

fiat punto gt kocur3. miesto: Alfa Romeo 156 Twin Spark tuning by ´Piko´ (3. cena: 50€ nákup. poukážka Cobra Tuning)

alfa romeo 156 tuning piko


Výhercom GRATULUJEME a prajeme im veľa úspechov nielen v úpravách, ale aj v súkromnom živote. Nech sa Vám darí, a výzva pre ostatných: upravujte, upravujte, upravujte, a hlavne, nevzdávajte sa, pretože každým dňom sme vždy o niečo múdrejší a kvalitná úprava si vyžaduje nielen trpezlivosť, ale i odhodlanie, zmysel pre cit, no a hlavne lásku k úprave auta - tuningu & stylingu.

Tešíme sa na Vaše recenzie už v tejto novej tuning-sezóne 2010. Takže hor sa do garáží, pretože práca šľachtí ;-). Tuningu zdar!!!


Odkazy na recenzie víťazných upravených áut:

škoda 1000 mb fiat punto alfa romeoMyslíte si, že vďaka novému systému hodnotenia súťažiacich bude súťaž V.U.A.2010 úspešnejšia ?Viac informácií k vašim upraveným autám vám radi poskytneme. Zoznam vašich upravených áut nájdete na našich podstránkach tu:

VAŠE UPRAVENÉ AUTÁ


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.TUNING.sk

Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11734x    hodnotenie: 42/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt