support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Supersprint výfuk pre Renault Clio RS logo

Supersprint výfuk pre Renault Clio RS

26.Mar.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ďalšou aktuálnou novinkou z kuchyne Supersprint je kompletný výfukový systém od tohto renomovaného talianskeho výrobcu, určený pre Renault Clio RS 2,0i, známe aj pod názvom Clio 180. Sériových 180 koní z atmosférického dvojlitra je úctyhodných, ešte stále to však nie je strop. Bližšie k nemu sa tento motor dostane práve vďaka odladenému výfukovému potrubiu Supersprint. Práve tento výrobca totiž pripravuje výfukové systémy pre automobily jazdiace Renault Clio Cup. Nové nerezové potrubie s priemerom 60 mm začína hneď za zvodmi a obsahuje spolu päť dielov. Okrem spojovacích častí sa jedná o vysokopriepustný kovový katalyzátor, rezonátor a priečny koncový tlmič výfuku z dvomi vyústeniami priemeru 90 mm. Výrobca deklaruje nárast výkonu o 3,9 kW a krútiaceho momentu o 11,3 Nm. Samozrejmým, aj keď len podružným efektom je sýty zvuk sústavy.

Prvé fotografie nových dielov na Clio RS hľadajte tu:Presné predajné ceny žiaľ ešte nie sú známe na koľko ich ani samotný výrobca doposiaľ neuverejnil. Samozrejme Vás ale budeme dodatočne o týchto informovať.

Dodacie lehoty na výfukové komponenty od firmy Supersprint sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy SUPERSPRINT si stiahnite tu:

preview
download
[ 505 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.preview
Firma SUPERSPRINT sa už takmer 50 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných výfukových systémov a komponentov pre bežné resp. normálne použitie v aute ale aj pre závodné účely. Tento ciel bol a je ťahúňom pre každý produkt Supersprint od prvého, ktorý bol navrhnutý až po tie navrhnuté pre budúcnosť. Ak si kúpite Supersprint výfuk môžete si byt istý za máte tu najlepšiu kvalitu aká sa dá zohnať. Firma sídli v meste Mantova pri Verone v severnom Taliansku. Bola založená v roku 1955. Je známa svojou veľmi vysokou kvalitou výroby a špičkovým dizajnom svojich výfukových komponentov. Táto firma nikdy neprodukovala systémy a výfuky pre masu ale pre takých entuziastov, ktorý presne vedia čo chcú, totiž to najlepšie, či sa jedná o výkonnostnú stránku alebo o dizajn.


Tu zopár fotiek z továrne a vývojového oddelenia Supersprint:Kvalita návrhu Supersprintu ja zvýšená kvalitou konštrukcie:

Koncový produkt Supersprint odzrkadľuje pýchu celej organizácie. Každý systém je vyrobený aby bol minimálne tak dobrý ako je najvyšší štandard v priemysle. Ak sa pozriete na výfuk Supersprint tak môžete vidieť pozornosť venovanú každému detailu, kvalite materiálu, precíznym spojom a vynikajúcemu výsledku. Je jasne že Supersprint vyrába jedny z najlepších výfukových systémov na svet. Môžete cítiť a počuť tu kvalitu teraz a na veľa ďalších rokov.

Náhľad do ''vnútorností'' výfukov od firmy Supersprint si pozrite tu:

preview
preview
previewZávodné systémy Supersprint:

Pre víkendovú športovú jazdu na závodných dráhach alebo na zriedkavé klubové závody mame katalyzátory nahradzujúce tlmiče a trubky a sú dostupne pre ešte lepší výkon. Tieto systémy obsahujú všetky dôležité súčasti na meranie plynov a môžu byt kombinovane s našimi rovnými náhradami výfukov bez všetkých tlmičov pre závodný zvuk a výkon. Závodné systémy triedy A s väčšími trubkami sú doporučené výhradne na závodné použitie pre auta vybavene špeciálne upravenými motormi. Tieto systémy nie sú legálne na použitie v bežnej cestnej premávke, ale môžu byt veľmi ľahko nehradene sériovým výfukovým potrubím používaným pre každodenné jazdenie.

Zopár ilustračných závodných výfukových komponentov máme pre vás tu:ZVODY A POTRUBIA:

1) CNC frézované zvodné príruby z 13 až 15mm hrubej ocele odolné voči prehriatiu. zvody
2) Nerezové potrubie alebo chrómované hrubostenné oceľové trubky z 1,5mm hrubou stenou ťahané a ohýbané na CNC ohýbacom stroji.
3) Zvodné potrubia perfektne spájané s výfukmi na motore pre čo najlepšie prúdenie plynov. Dĺžka a priemer sú navrhnuté pre čo najlepšie výkony.
4) Kĺby medzi trubkami sú ručne zvárané.
5) Posuvné spojky sú vyrobené pre perfektné spoje zaručujúce nepodfukovanie výfuku.
6) Úchytky sú umiestnené tak aby presne sadli na povodne sériové miesta.
7) Otvor pre Lambda sondu ja umiestnený na mieste kde bol aj na sériovom potrubí.
8) CNC frézované kĺby a príruby ku katalyzátoru a stredovému tlmiču pre čo najpresnejší spoj.ŠPORTOVÉ TLMIČE A VÝFUKY:

1) Presná výroba kĺbov a presné umiestene úchytiek na jednoduchú montáž. vyfuk
2) Prívodná trubka je z hrubostenného nerezu 1.5 mm hrubého materiálu.
3) Kvalitné a trvácne zvuk absorbujúce materiály.
4) Plne priechodný návrh tlmiča s voľným prietokom vzduchu v „Y“ tvare vnútornej trubky.
5) Hliníkom potiahnutý oceľový tlmič z 1.5 mm hrubej steny.
6) Vnútorný perforovaný obal je z nerezovej ocele 1,2-1,5mm hrubého materiálu.
7) Koncovky sú vyrobené z nerezovej ocele 1,0mm hrubého materiálu so zahnutými koncami do vnútra a vyrábajú sa v 19 rôznych typoch.
8) Horné konce tlmiča sú z nerezovej ocele.


Kompletná ponuka firmy Supersprint je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Aktuálny, takmer 320 stranový katalóg SUPERSPRINT 2004 + NEWS 2005, si môžete kúpiť u nás za 290,- Sk. Radi vám tento zašleme aj poštou alebo kuriérom.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Supersprint si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo hovoríte na aktuálne novinky a výrobky od firmy Supersprint? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Ak si trúfnete na Angličtinu alebo dokonca Taliančinu tak sa mrknite aj na stránky:

SUPERSPRINT


Viacej informácii k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným produktom firmy Superprint vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14251x    hodnotenie: 18/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt