support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Mercedes R230  SL 55 AMG V8 s “trubicami” od Supersprint logo

Mercedes R230 SL 55 AMG V8 s “trubicami” od Supersprint

16.Nov.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Mercedes. Značka, ktorá si drží tradíciu najlepšej kvality nielen na európskom trhu. Supersprint si vybral tento krát na “mušku” SL 55 vo verzii AMG s motorom V8. Ako to dopadlo, to sa dočítate v tomto článku.

Cena za “méďák” 217 000 euro:

Základné charakteristiky: 8-valec do V, 24 ventilov, elektronický vstrek+ prepĺňanie kompresorom, objem 5439 cm, krútiaci moment max=700nm, výkon 368 kW/500 PS od 2650/min prevodovka 5 st. automat, hmotnosť 1880 kg, výkonová hmotnosť 3,76 kg/kW. Dynamické parametre: 0-100km/h za 4,7 sek, 0-400m/13 sek, 0-1000m/23 sek, spotreba 14,2l/100km

Po úprave od AMG:

5-stupňová automatická prevodovka, AMG Styling, AMG podvozok, AMG zdvojené výfukové potrubie, vysokovýkonný brzdový systém AMG, AMG hliníkové disky s rozmerom pneumatík, vpredu 255/40 R18, vzadu 285/35 R18, AMG hliníkové interiérové lišty, AMG multifunkčný volant s ovládaním radenia prevodovky, AMG prístrojová doska so tachometrickým rozsahom do 300 km/h, AMG športové sedadlá, batéria so zväčšenou kapacitou, koža so špecifickou AMG perforáciou.

Auto bolo predstavené v roku 2001 ako pokračovateľ tradície SL-roadsterov, je spojením špičkovej technológie, fantastických jazdných vlastností, a najmodernejšej techniky. Bolo využívané ako “safety car” pri pretekoch F1.

Takto vyzeral Mercedes SL 55 AMG Safety Car pri pretekoch F1:

preview
preview


Od Amg k Supersprint-u:

Tuning je dotiahnutý do absolútnej dokonalosti. V Supersprinte dobre vedia, že najlepšie sa upravujú motory preplňované.

preview
Firma Supersprint navrhla, vyvinula a „ukula“ kompletný výfukový systém pre „pekelný“ Mercedes SL 55 AMG. Je vyrobený z nerez-u a vďaka nemu dosahuje „méďo“ výkon ďaleko za hranicou 500 koní. Tento dvojvetvový systém pozostáva z rúr priemeru 2x70 mm, zberného potrubia, ku ktorému sú napojené dve trubice, každá „odvetrávajúca“ 4 valce, potom nasledujú špeciálne HJS-Emitec kovové katalyzátory, dva stredové tlmiče a dva tlmiče zakončené dvoma zdvojenými oválnymi koncovkami. Ako už bolo vyššie spomenuté, celý systém je vyrobený z trubiek priemeru 70mm, ktoré majú po celej dĺžke cylindrický priemer. Je to urobené presne opačne ako v prípade sériového potrubia, kde sú trubice poskrúcané viac, ako by bolo vhodné. To výrazne bráni plynulému priechodu spalín, čo má za následok zníženie výkonu. Tento kit si môžete objednať u každého dílera značky Supersprint. Garancia zvýšenia výkonu je samozrejmosťou.

Zadné tlmiče tohto kitu vznikli na základe zdĺhavého procesu vývoja, aj testovania. Oba tlmiče, pravý aj ľavý, využívajú Free - Flow design, umožňujúci lepší prietok, ktorý je pre túto firmu charakteristickým. Pre porovnanie sériové tlmiče, ktoré využívajú nárazovú clonu ako rezonančnú komoru, sú menej priechodné. Tento špeciálny dizajn zabezpečí nielen super zvuk, ale aj zníži hladinu spätných tlakov vo výfukovom potrubí vznikajúcich pri spaľovaní. Geometria a vnútorná skladba tlmičov je navrhnutá tak, aby „robila dobre“ nielen vášmu Mercedesu, ale aj vášmu sluchu. Tento exkluzívny oválne-skosený dizajn je určený len pre Mercedesy ako napríklad E W211, CLS a SLK R 171. Rovnako tento profil tlmičov umožňuje lepší prietok vzduchu popod automobil počas jazdy. Tým sa zníži aerodynamický aj akustický hluk. Tlmiče umožňujú svojou funkciou vytvárať ideálnu zmes existujúceho zvuku a optimálneho výkonu. Objednať si môžete tlmiče oválneho tvaru rozmerov 120x80mm so štyrmi oválnymi koncovkami.

Rezonátory sú tiež navrhnuté s maximálnou priepustnosťou plynov, ako tlmiče výfukov. Dá sa objednať aj racingová verzia bez rezonátora.

Stredná časť výfukového potrubia s tlmičom je významná svojím prierezom v tvare písmena X. Pri správnom umiestnení tejto časti výfuku od motora umožní vyrovnávať spätný tlak výfukových plynov v oboch vetvách, a tým vyrovnávať tlaky medzi ľavou a pravou častou motorového priestoru Mercedesu V8.Tato špeciálna vlastnosť zabezpečí aj harmonizáciu výfukových tlakových vĺn zabezpečujúcich zdravý, mohutný športový zvuk.

V tejto galérii si môžete pozrieť kompletné výfukové potrubie od Supersprint pre „SL-ko“ 55 AMG:Predná časť výfukového kitu je „obohatená“ dvoma kovovými katalyzátormi, každým na jednej vetve potrubia. Pri sérii je tých katalyzátorov 2-krát viac, a sú umiestnené bližšie k zbernému potrubiu. Toto usporiadanie s viacerými katalyzátormi výrazne ovplyvňuje výkonové charakteristiky motora, pretože katalyzátory pôsobia ako prekážka pri prúdení v potrubí. Avšak katalyzátory od nemeckej firmy Emitec, ktoré používa Supersprint, sú uložené ďalej vo výfukovom potrubí a majú omnoho menší koeficient cpsi, čo predstavuje redšiu vložku, a tým opäť lepšiu priepustnosť. Okrem zníženia tlakov v potrubí pomáhajú tieto katy znižovať teplotu v miestach, kde je zberný pavúk prichytený na blok motora, najmä v oblasti stredných a vyšších otáčok.

preview
Nepochybne najpodstatnejšou časťou ovplyvňujúcou nárast výkonu celého výfukového kitu sú ladené zvody, ináč nazývané aj zberné potrubie, alebo zberný pavúk. Tie boli starostlivo odlaďované na dynamickej brzde MAHA. Tieto zvody sú na rozdiel od série dlhšie, majú 42-mm priemer, sú pospájané 4 vývody do jedného na každej strane motora. Rovnako mysleli aj na montáž a upravili ich tak, aby sa pri inštalácii nemusel demontovať motor alebo prevodovka.

Výsledkom snaženia je citeľný nárast výkonu a krútiaceho momentu od nižších otáčok až po obmedzovač. Každý komponent bol odladený na najvyšší možný výkon, no ten z neho „vyžmýkate“ len vtedy, ak použijete všetky časti kitu spolu. Pri najvyšších otáčkach namerali po inštalácii zvýšenie výkonu o 28 koní, a nárast krútiaceho momentu je citeľný už od 1500 ot/min. V rozmedzí od 1500 do 5200 otáčok namerali nárast výkonu o 50Nm. Ďalšou veľkou výhodou je menšia hmotnosť nových komponentov, čo sa priamo odzrkadlí na ovládateľnosti vozidla.

Ako píše výrobca: „Naše ladené výfukové potrubie je najúčinnejšou úpravou pre motory SL 55 AMG“. Nezostáva nám iné, len im zablahoželať, a dať im za pravdu. Klobúk dole, páni.

V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- zvodné potrubie, ľavá + pravá strana:na dopyt / sada (2 ks)
- predné spojové potrubie s kovovým katalyzátorom, ľavá + pravá strana:na dopyt / sada (2 ks)
- spojové potrubie, kit:na dopyt
- stredný mezditlmič výfuku, ľavá + pravá strana:na dopyt / sada (2 ks)
- stredná spójová rúra bez tlmiča, ľavá + pravá strana:na dopyt / sada (2 ks)
- zadný tlmič výfuku, kit, 2x 120x80mm, ľavá + pravá strana:na dopyt / sada (2 ks)


Pevne veríme, že sa tento špičkový výfukový systém bude páčiť všetkým majiteľom tohto auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom motorového tuningu. Dodacie lehoty na výfukové komponenty od firmy Supersprint sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy SUPERSPRINT si stiahnite tu:

preview
download
[ 505 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Kvalita návrhu Supersprintu ja zvýšená kvalitou konštrukcie:

Koncový produkt Supersprint odzrkadľuje pýchu celej organizácie. Každý systém je vyrobený aby bol minimálne tak dobrý ako je najvyšší štandard v priemysle. Ak sa pozriete na výfuk Supersprint tak môžete vidieť pozornosť venovanú každému detailu, kvalite materiálu, precíznym spojom a vynikajúcemu výsledku. Je jasne že Supersprint vyrába jedny z najlepších výfukových systémov na svet. Môžete cítiť a počuť tu kvalitu teraz a na veľa ďalších rokov.

Náhľad do ''vnútorností'' výfukov od firmy Supersprint si pozrite tu:

preview
preview
previewZávodné systémy Supersprint:

Pre víkendovú športovú jazdu na závodných dráhach alebo na zriedkavé klubové závody mame katalyzátory nahradzujúce tlmiče a trubky a sú dostupne pre ešte lepší výkon. Tieto systémy obsahujú všetky dôležité súčasti na meranie plynov a môžu byt kombinovane s našimi rovnými náhradami výfukov bez všetkých tlmičov pre závodný zvuk a výkon. Závodné systémy triedy A s väčšími trubkami sú doporučené výhradne na závodné použitie pre auta vybavene špeciálne upravenými motormi. Tieto systémy nie sú legálne na použitie v bežnej cestnej premávke, ale môžu byt veľmi ľahko nehradene sériovým výfukovým potrubím používaným pre každodenné jazdenie.

Zopár ilustračných závodných výfukových komponentov máme pre vás tu:ZVODY A POTRUBIA:

1) CNC frézované zvodné príruby z 13 až 15mm hrubej ocele odolné voči prehriatiu. Supersprint zvody
2) Nerezové potrubie alebo chrómované hrubostenné oceľové trubky z 1,5mm hrubou stenou ťahané a ohýbané na CNC ohýbacom stroji.
3) Zvodné potrubia perfektne spájané s výfukmi na motore pre čo najlepšie prúdenie plynov. Dĺžka a priemer sú navrhnuté pre čo najlepšie výkony.
4) Kĺby medzi trubkami sú ručne zvárané.
5) Posuvné spojky sú vyrobené pre perfektné spoje zaručujúce nepodfukovanie výfuku.
6) Úchytky sú umiestnené tak aby presne sadli na povodne sériové miesta.
7) Otvor pre Lambda sondu ja umiestnený na mieste kde bol aj na sériovom potrubí.
8) CNC frézované kĺby a príruby ku katalyzátoru a stredovému tlmiču pre čo najpresnejší spoj.ŠPORTOVÉ TLMIČE A VÝFUKY:

1) Presná výroba kĺbov a presné umiestene úchytiek na jednoduchú montáž. Supersprint vyfuk
2) Prívodná trubka je z hrubostenného nerezu 1.5 mm hrubého materiálu.
3) Kvalitné a trvácne zvuk absorbujúce materiály.
4) Plne priechodný návrh tlmiča s voľným prietokom vzduchu v „Y“ tvare vnútornej trubky.
5) Hliníkom potiahnutý oceľový tlmič z 1.5 mm hrubej steny.
6) Vnútorný perforovaný obal je z nerezovej ocele 1,2-1,5mm hrubého materiálu.
7) Koncovky sú vyrobené z nerezovej ocele 1,0mm hrubého materiálu so zahnutými koncami do vnútra a vyrábajú sa v 19 rôznych typoch.
8) Horné konce tlmiča sú z nerezovej ocele.


Kompletná ponuka firmy Supersprint je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Aktuálny, takmer 320 stranový katalóg SUPERSPRINT 2004 + NEWS 2005, si môžete kúpiť u nás za 290,- Sk. Radi vám tento zašleme aj poštou alebo kuriérom.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Supersprint si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo hovoríte na úpravcu Supersprint a ich výrobky? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak si trúfnete na Angličtinu alebo dokonca Taliančinu tak sa mrknite aj na stránky:

SUPERSPRINT


Viacej informácii k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným produktom firmy Superprint vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13561x    hodnotenie: 29/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt