support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Supersprint pre medveďa – Mercedes Benz CLS 500 V8! logo

Supersprint pre medveďa – Mercedes Benz CLS 500 V8!

13.May.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nie je veľa veľkých limuzín, ktoré by pútali pozornosť až tak, ako práve CLS od Mercedesu. Štvorica dverí a predsa kupé? Áno, aj podľa mňa je to zvláštne, ale mozgy riadiace firmu Mercedes-Benz dobre vedeli, čo robia.

Štvordverové kupé Mercedes-Benz CLS malo svoju premiéru začiatkom októbra 2004. Predchodcom triedy CLS bola štúdia štvordverového kupé, ktorú Mercedes-Benz prezentoval na medzinárodnom automobilovom veľtrhu IAA na jeseň roku 2003.

Naozaj netradičný tvar karosérie vzniknutý akousi kombináciou elegantného a dynamického kupé s komfortnou limuzínou upútal pozornosť dostatočne a to utvrdilo stuttgartskú automobilovú značku v rozhodnutí, dať zelenú sériovej výrobe. Dostatok miesta, objem batožinového priestoru a vhodnosť pre každodenné používanie sú na úrovni limuzíny, zatiaľ čo jeho línie fascinujú emocionálnym charakterom kupé. Preto niet divu, že táto nová trieda Mercedesu sa stáva terčom úprav tých najlepších úpravcov.

Jednou z úprav, ktorá nesmie chýbať, je výmena výfukového potrubia. O to sa postarala svetoznáma talianska firma vyvíjajúca kompletné športové výfukové systémy pre takmer všetky značky a modely áut - firma Supesprint.

Tentokrát si pripravila úpravy pre Mercedes-Benz CLS 500 V8, čiže silný osemvalec s objemom 4966 cm3, ktorého červené pole sa začína na hodnote 6300ot. disponuje výkonom 225kW/306k a krútiacim momentom 460Nm v pásme otáčok od 2700 po 4250ot./minútu. Výkon tohoto motora s typovým označením C291 je sériovo prenášaný na zadné kolesá cez sedemstupňovú automatickoú prevodovkou 7G- Tronic. Vďaka tomu sa 1810 kg vážiace monštrum dostane z pokoja na 100km/h za krásnych 6,1 sekundy a rozgúľať sa dokáže na rovných, elektronicky obmedzených, 250km/h.

Supesprint pre tento motor ponúka nerezové výfukové potrubia vrátane zvodov od motora, katalyzátory a koncové diely s koncovkami rôznych tvarov a rozmerov. O koľko takéto prepracované potrubie zvýši výkon motora výrobca neinformuje, no iste môžem povedať, že zvuk tohoto Mercedesu bude s týmto kompletným výfukovým systémom od Supesprint balzam pre uši tuningom nadšeného jedinca.

Obrázky častí výfukového potrubia pre Mercedes Benz 500CLS V8 od Supersprint:

preview
preview
previewPevne veríme, že sa tieto špičkové výfukové systémy bude páčiť všetkým majiteľom týchto značiek áut ale i ostatným entuziastom a fanúšikom motorového tuningu. Dodacie lehoty na výfukové komponenty od firmy Supersprint sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy SUPERSPRINT si stiahnite tu:

preview
download
[ 505 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Kvalita návrhu Supersprintu ja zvýšená kvalitou konštrukcie:

Koncový produkt Supersprint odzrkadľuje pýchu celej organizácie. Každý systém je vyrobený aby bol minimálne tak dobrý ako je najvyšší štandard v priemysle. Ak sa pozriete na výfuk Supersprint tak môžete vidieť pozornosť venovanú každému detailu, kvalite materiálu, precíznym spojom a vynikajúcemu výsledku. Je jasne že Supersprint vyrába jedny z najlepších výfukových systémov na svet. Môžete cítiť a počuť tu kvalitu teraz a na veľa ďalších rokov.

Náhľad do ''vnútorností'' výfukov od firmy Supersprint si pozrite tu:

preview
preview
previewZávodné systémy Supersprint:

Pre víkendovú športovú jazdu na závodných dráhach alebo na zriedkavé klubové závody mame katalyzátory nahradzujúce tlmiče a trubky a sú dostupne pre ešte lepší výkon. Tieto systémy obsahujú všetky dôležité súčasti na meranie plynov a môžu byt kombinovane s našimi rovnými náhradami výfukov bez všetkých tlmičov pre závodný zvuk a výkon. Závodné systémy triedy A s väčšími trubkami sú doporučené výhradne na závodné použitie pre auta vybavene špeciálne upravenými motormi. Tieto systémy nie sú legálne na použitie v bežnej cestnej premávke, ale môžu byt veľmi ľahko nehradene sériovým výfukovým potrubím používaným pre každodenné jazdenie.

Zopár ilustračných závodných výfukových komponentov máme pre vás tu:ZVODY A POTRUBIA:

1) CNC frézované zvodné príruby z 13 až 15mm hrubej ocele odolné voči prehriatiu. Supersprint zvody
2) Nerezové potrubie alebo chrómované hrubostenné oceľové trubky z 1,5mm hrubou stenou ťahané a ohýbané na CNC ohýbacom stroji.
3) Zvodné potrubia perfektne spájané s výfukmi na motore pre čo najlepšie prúdenie plynov. Dĺžka a priemer sú navrhnuté pre čo najlepšie výkony.
4) Kĺby medzi trubkami sú ručne zvárané.
5) Posuvné spojky sú vyrobené pre perfektné spoje zaručujúce nepodfukovanie výfuku.
6) Úchytky sú umiestnené tak aby presne sadli na povodne sériové miesta.
7) Otvor pre Lambda sondu ja umiestnený na mieste kde bol aj na sériovom potrubí.
8) CNC frézované kĺby a príruby ku katalyzátoru a stredovému tlmiču pre čo najpresnejší spoj.ŠPORTOVÉ TLMIČE A VÝFUKY:

1) Presná výroba kĺbov a presné umiestene úchytiek na jednoduchú montáž. Supersprint vyfuk
2) Prívodná trubka je z hrubostenného nerezu 1.5 mm hrubého materiálu.
3) Kvalitné a trvácne zvuk absorbujúce materiály.
4) Plne priechodný návrh tlmiča s voľným prietokom vzduchu v „Y“ tvare vnútornej trubky.
5) Hliníkom potiahnutý oceľový tlmič z 1.5 mm hrubej steny.
6) Vnútorný perforovaný obal je z nerezovej ocele 1,2-1,5mm hrubého materiálu.
7) Koncovky sú vyrobené z nerezovej ocele 1,0mm hrubého materiálu so zahnutými koncami do vnútra a vyrábajú sa v 19 rôznych typoch.
8) Horné konce tlmiča sú z nerezovej ocele.


Kompletná ponuka firmy Supersprint je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Aktuálny, takmer 320 stranový katalóg SUPERSPRINT 2004 + NEWS 2005, si môžete kúpiť u nás za 290,- Sk. Radi vám tento zašleme aj poštou alebo kuriérom.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguAký je váš názor na výrobky Supersprint. Prosím, hlasujte, nech vieme vašu mienku:


Viac o výfukových systémoch Supersprint sa dozviete na našej podstránke:

SUPERSPRINT tuning


Viac informácií k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným produktom firmy Superprint vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Rapgowe
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9080x    hodnotenie: 41/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt