support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Vyšší výkon a dravý zvuk – BMW E60 M5 s „komínmi“ od Supersprint logo

Vyšší výkon a dravý zvuk – BMW E60 M5 s „komínmi“ od Supersprint

10.Feb.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Aby sa prevažne majitelia áut odlišovali od tých ostatných, siahajú po tuningu, resp. vylaďovaní či úprave svojich automobilov. Konkrétne ide o optický tuning, čiže úprava „zvonku“ ako napríklad disky, spojlery, celé bodykity, svetelný tuning a mnoho iného. Avšak niektorým ide viac o „performance“, čiže o motorový tuning ich „tátošov. Či sú to rôzne filtre alebo úprava sériových motorov, v neposlednom rade je to tiež výfuk. Buďme konkrétni, jedná sa o taliansku firmu, zaoberajúcu sa výrobou kompletných športových výfukových systémov. Najnovšie sa pustili do úpravy luxusného BMW E60 M5. Poďme sa naňho pozrieť!

preview
Firma SUPERSPRINT sa už takmer 50 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných výfukových systémov a komponentov pre bežné resp. normálne použitie v aute ale aj pre závodné účely. Tento ciel bol a je ťahúňom pre každý produkt Supersprint od prvého, ktorý bol navrhnutý až po tie navrhnuté pre budúcnosť. Ak si kúpite Supersprint výfuk môžete si byt istý za máte tu najlepšiu kvalitu aká sa dá zohnať. Firma sídli v meste Mantova pri Verone v severnom Taliansku. Bola založená v roku 1955.

Je známa svojou veľmi vysokou kvalitou výroby a špičkovým dizajnom svojich výfukových komponentov. Táto firma nikdy neprodukovala systémy a výfuky pre masu ale pre takých entuziastov, ktorý presne vedia čo chcú, totiž to najlepšie, či sa jedná o výkonnostnú stránku alebo o dizajn. Supersprint je špecialistom IBA na výfukové komponenty, najmä pre koncové, stredné a prídavné výfukové tlmiče, vysokovýkonné zvodné potrubia, modifikované a závodné katalyzátory, spojovacie rúry, adaptéry a samozrejme aj najvýkonnejšie kompletné systémy. Všetky ich výrobky (okrem rely systémov) sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

SÉRIOVÝ VÝKON BMW 5-KOVEJ RADY:

Autá značky BMW sú autá plné luxusu, bohatej výbavy a v neposlednom rade aj výkonu. Vďaka svojej výbave a vlastnostiam sú tieto vozy ideálne na služobné cesty, rodinné výlety alebo aj rýchle športové vozenie sa. Ako v tuningovej scéne býva zvykom, takmer žiadne auto sa nevyhne nejakej úprave. O „bé-em-véčkach“ to platí dvojnásobne.

SUPERSPRINTOVÝ „BAWORÁK“:


BMW E60 M5 Supersprint
Firma Supersprint, známa svojimi vysokokvalitnými a výkon dvíhajúcimi výfukovými systémami, si vzala na „parádu“ nové BMW radu 5 ´05 s označením E60 M5.

Konkrétne sa jedná o limuzínu s 5-litrovým motorom V10. Tento motor sa stará o úctyhodný výkon, ktorý je sériových 373kW (507 koní) pri 7750 ot./minútu.

O pohon sa stará až 7-rýchlostná SMG III manuálna prevodovka. Z 0-100 km/h zrýchli tento „dravý luxus“ za veľmi pekných 4.7 sekúnd a „maximálka“ sa bez elektronického obmedzovača zastaví na hodnote 330 km/h. Toto auto samo o sebe je pomerne dostatočne výkonné a poslúži snáď každému budúcemu majiteľovi tejto značky.

Chlapci z firmy Supersprint sú tu od toho, aby zvyšovali výkon obyčajných cestných automobilov, ako aj závodných špeciálov. Očividne im výkon tohto BMW-čka nestačil a chceli posunúť jeho hranice ešte vyššie.


BMW E60 M5 Supersprint
Podarilo sa im to vďaka kompletnému výfukovému „Street“ systému, ktorý sa skladá zo stredových nerezových dvojtrubíc (v tvare písmena X, čo umožňuje vyrovnávať spätný tlak výfukových plynov v oboch vetvách, a tým vyrovnávať tlaky medzi ľavou a pravou častou motorového priestoru.

Výsledkom je dravý športový zvuk), ktoré vedú k centrálnemu výfuku, resp. stredovému rezonátoru. Od neho vedie sústava trubíc ku koncovým katalyzátorom ukončených duplex koncovkami výfuku s priemerom 90 mm, vytŕčajúcimi spod zadného nárazníka.

„STOCK“ vs. SUPERSPRINT:

Výsledkom tejto premeny nie je len plnohodnotný a „krvavý“ zvuk tohto „baworáka“, ale je to aj samozrejme nárast výkonu, ako to už u firmy Supersprint býva zvykom :-).

Celkový výkon vďaka tomuto výfukovému systému vzrástol oproti sériovým 507 koní na 544 koní pri 7940 ot./minútu (pôvodných 7750 ot.min.) . Krútiaci moment sa zastavil na hodnote 517 Nm oproti pôvodným 520 Nm.

Tieto hodnoty hovoria samé za seba. Je vidieť, že nad produktmi firmy Supersprint sa oplatí „pozastaviť“. Predstavujú optimálny a jednoduchý nárast výkonu za prijateľné náklady. K tomu ešte patrí sýty športový zvuk.

Tu si môžete pozrieť výsledné grafy parametrov auta pred a po úprave:

Diagram výkonu
Diagram výkonu
Diagram výkonu
BMW M5 (séria)
PRED a POTOM
BMW M5 (tuned)
preview
preview
preview

V ponuke máme nasledovné diely pre tento model BMW:

Popis doplnkuMOC s DPH
- stredový tlmič výfuku, ľavá + pravá strana:na dopyt
- predné spojové potrubie s kovovým katalyzátorom, ľavá + pravá strana:na dopyt / sada (2 ks)
- spojové potrubie, kit:na dopyt
- stredný mezditlmič výfuku, ľavá + pravá strana:na dopyt / sada (2 ks)
- stredná spójová rúra bez tlmiča, ľavá + pravá strana:na dopyt / sada (2 ks)
- zadný tlmič výfuku, kit, 2x80mm, ľavá + pravá strana:na dopyt / sada (2 ks)
- zadný tlmič výfuku, rally verzia, kit, 2x 145x70mm, ľavá + pravá strana:na dopyt / sada (2 ks)


Pevne veríme, že sa tento špičkový výfukový systém bude páčiť všetkým majiteľom tohto auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom motorového tuningu. Dodacie lehoty na výfukové komponenty od firmy Supersprint sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy SUPERSPRINT si stiahnite tu:

preview
download
[ 505 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Kvalita návrhu Supersprintu ja zvýšená kvalitou konštrukcie:

Koncový produkt Supersprint odzrkadľuje pýchu celej organizácie. Každý systém je vyrobený aby bol minimálne tak dobrý ako je najvyšší štandard v priemysle. Ak sa pozriete na výfuk Supersprint tak môžete vidieť pozornosť venovanú každému detailu, kvalite materiálu, precíznym spojom a vynikajúcemu výsledku. Je jasne že Supersprint vyrába jedny z najlepších výfukových systémov na svet. Môžete cítiť a počuť tu kvalitu teraz a na veľa ďalších rokov.

Náhľad do ''vnútorností'' výfukov od firmy Supersprint si pozrite tu:

preview
preview
previewZávodné systémy Supersprint:

Pre víkendovú športovú jazdu na závodných dráhach alebo na zriedkavé klubové závody mame katalyzátory nahradzujúce tlmiče a trubky a sú dostupne pre ešte lepší výkon. Tieto systémy obsahujú všetky dôležité súčasti na meranie plynov a môžu byt kombinovane s našimi rovnými náhradami výfukov bez všetkých tlmičov pre závodný zvuk a výkon. Závodné systémy triedy A s väčšími trubkami sú doporučené výhradne na závodné použitie pre auta vybavene špeciálne upravenými motormi. Tieto systémy nie sú legálne na použitie v bežnej cestnej premávke, ale môžu byt veľmi ľahko nehradene sériovým výfukovým potrubím používaným pre každodenné jazdenie.

Zopár ilustračných závodných výfukových komponentov máme pre vás tu:ZVODY A POTRUBIA:

1) CNC frézované zvodné príruby z 13 až 15mm hrubej ocele odolné voči prehriatiu. Supersprint zvody
2) Nerezové potrubie alebo chrómované hrubostenné oceľové trubky z 1,5mm hrubou stenou ťahané a ohýbané na CNC ohýbacom stroji.
3) Zvodné potrubia perfektne spájané s výfukmi na motore pre čo najlepšie prúdenie plynov. Dĺžka a priemer sú navrhnuté pre čo najlepšie výkony.
4) Kĺby medzi trubkami sú ručne zvárané.
5) Posuvné spojky sú vyrobené pre perfektné spoje zaručujúce nepodfukovanie výfuku.
6) Úchytky sú umiestnené tak aby presne sadli na povodne sériové miesta.
7) Otvor pre Lambda sondu ja umiestnený na mieste kde bol aj na sériovom potrubí.
8) CNC frézované kĺby a príruby ku katalyzátoru a stredovému tlmiču pre čo najpresnejší spoj.ŠPORTOVÉ TLMIČE A VÝFUKY:

1) Presná výroba kĺbov a presné umiestene úchytiek na jednoduchú montáž. Supersprint vyfuk
2) Prívodná trubka je z hrubostenného nerezu 1.5 mm hrubého materiálu.
3) Kvalitné a trvácne zvuk absorbujúce materiály.
4) Plne priechodný návrh tlmiča s voľným prietokom vzduchu v „Y“ tvare vnútornej trubky.
5) Hliníkom potiahnutý oceľový tlmič z 1.5 mm hrubej steny.
6) Vnútorný perforovaný obal je z nerezovej ocele 1,2-1,5mm hrubého materiálu.
7) Koncovky sú vyrobené z nerezovej ocele 1,0mm hrubého materiálu so zahnutými koncami do vnútra a vyrábajú sa v 19 rôznych typoch.
8) Horné konce tlmiča sú z nerezovej ocele.


Kompletná ponuka firmy Supersprint je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Aktuálny, takmer 320 stranový katalóg SUPERSPRINT 2004 + NEWS 2005, si môžete kúpiť u nás za 290,- Sk. Radi vám tento zašleme aj poštou alebo kuriérom.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Supersprint si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na takýto výfukový tuning od Supersprint pre „bavoráčika“ E60 M5? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak si trúfnete na Angličtinu alebo dokonca Taliančinu tak sa mrknite aj na stránky:

SUPERSPRINT


Viac informácií k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným produktom firmy Superprint vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 18045x    hodnotenie: 89/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt