support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw Supersprint výfuk pre Volkswagen Scirocco s benzínovým 2.0 TSI logo vw

Supersprint výfuk pre Volkswagen Scirocco s benzínovým 2.0 TSI

08.Dec.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Osadiť si na auto nový kompletný výfukový systém (rozumej od zvodov po koncový tlmič) je jeden z najkrajších okamihov pri úpravách vlastného auta. Pri správnej voľbe, teda pri výbere kvalitného a značkového výfukového systému majiteľ nielenže mierne zvýši výkon svojho tátoša, ale hlavne získa nezameniteľný zvuk, ktorý sa mu doslova vryje do pamäti. Firma Supersprint veľmi dobre vie, aký krásny je tento pocit a aj preto sa vývoju výfukových systémov a komponentov venuje roky. Posledným úlovkom je štýlový Volkswagen Scirocco.

Scirocco je po 35 rokoch späť! Aj tak by sa dal označiť príchod „nového“ člena do nemeckej rodiny VW. Toto nesmierne štýlové kupé si svojich fanúšikov našlo už v roku 1975 a teraz je po toľkých rokoch opäť na scéne a môžeme si byť istí, že tomu nebude ináč ani v dnešnej dobe. VW Scirocco je dizajnovo veľmi prepracované kupé, aj keď skôr spadá do segmentu hatchbackov. Keď ste ale päťčlenná rodina, tak si Scirocco veľmi neužijete. Toto auto je skôr pre odviazaných ľudí, ktorý obľubujú jazdu v dynamickom a štýlovom aute.

Keď už vravíme o dynamike, nedá nám nespomenúť pohonné ústrojenstvo tejto novinky, ktoré je viac než obdivuhodné. Scirocco má v ponuke, okrem iného, aj jeden dízlový agregát, no rozoberajme tému radšej o „mužnejšej a voňavejšej“ stránke auta :-). Najväčším lákadlom najmä pre športovo založených vodičov je dvojlitrový štvorvalcový preplňovaný (benzínový) motor, ktorý majiteľovi ponúkne dynamických 200 konských síl (147 kW) a 280 Nm točivého momentu. A s tým sa dá už celkom pekne povystrájať. Pre šetrnejších jedincov je v ponuke aj 1,4 litrový TSI motor.

VOLKSWAGEN SCIROCCO SUPERSPRINT
vw scirocco supersprint výfuk

Supersprint ponúka kompletný výfukový systém (okrem zvodov) pre nové VW Scirocco, ktorý pozostáva z niekoľkých, vymeniteľných častí. Supersprint okrem krásneho zvuku garantuje aj nárast výkonu o celých 11 koní (z 200 na 211 koní), čo je len na výfuk veľmi slušná hodnota. Ukončenie tohto výfukového systému môže byť dvojicou oválov po stranách alebo dvoma pármi okrúhlych koncoviek taktiež po stranách. Systém ešte obsahuje centrálny tlmič, downpipe kit od turba, s katalyzátorom alebo bez, zadný tlmič a centrálne potrubie. Všetky súčasti výfukového ústrojenstva od Supersprint sú vyrábané z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele a sú homologizované pre jazdu po cestných komunikáciách.

vw scirocco supersprint výfuk

Volkswagen Scirocco s kompletným výfukom od Supersprint:Pevne veríme, že sa tieto špičkové výfukové systémy bude páčiť všetkým majiteľom týchto značiek áut ale i ostatným entuziastom a fanúšikom motorového tuningu. Dodacie lehoty na výfukové komponenty od firmy Supersprint sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy SUPERSPRINT si stiahnite tu:

preview
download
[ 505 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Kvalita návrhu Supersprintu ja zvýšená kvalitou konštrukcie:

Koncový produkt Supersprint odzrkadľuje pýchu celej organizácie. Každý systém je vyrobený aby bol minimálne tak dobrý ako je najvyšší štandard v priemysle. Ak sa pozriete na výfuk Supersprint tak môžete vidieť pozornosť venovanú každému detailu, kvalite materiálu, precíznym spojom a vynikajúcemu výsledku. Je jasne že Supersprint vyrába jedny z najlepších výfukových systémov na svet. Môžete cítiť a počuť tu kvalitu teraz a na veľa ďalších rokov.

Náhľad do ''vnútorností'' výfukov od firmy Supersprint si pozrite tu:

preview
preview
previewZávodné systémy Supersprint:

Pre víkendovú športovú jazdu na závodných dráhach alebo na zriedkavé klubové závody mame katalyzátory nahradzujúce tlmiče a trubky a sú dostupne pre ešte lepší výkon. Tieto systémy obsahujú všetky dôležité súčasti na meranie plynov a môžu byt kombinovane s našimi rovnými náhradami výfukov bez všetkých tlmičov pre závodný zvuk a výkon. Závodné systémy triedy A s väčšími trubkami sú doporučené výhradne na závodné použitie pre auta vybavene špeciálne upravenými motormi. Tieto systémy nie sú legálne na použitie v bežnej cestnej premávke, ale môžu byt veľmi ľahko nehradene sériovým výfukovým potrubím používaným pre každodenné jazdenie.

Zopár ilustračných závodných výfukových komponentov máme pre vás tu:ZVODY A POTRUBIA:

1) CNC frézované zvodné príruby z 13 až 15mm hrubej ocele odolné voči prehriatiu. Supersprint zvody
2) Nerezové potrubie alebo chrómované hrubostenné oceľové trubky z 1,5mm hrubou stenou ťahané a ohýbané na CNC ohýbacom stroji.
3) Zvodné potrubia perfektne spájané s výfukmi na motore pre čo najlepšie prúdenie plynov. Dĺžka a priemer sú navrhnuté pre čo najlepšie výkony.
4) Kĺby medzi trubkami sú ručne zvárané.
5) Posuvné spojky sú vyrobené pre perfektné spoje zaručujúce nepodfukovanie výfuku.
6) Úchytky sú umiestnené tak aby presne sadli na povodne sériové miesta.
7) Otvor pre Lambda sondu ja umiestnený na mieste kde bol aj na sériovom potrubí.
8) CNC frézované kĺby a príruby ku katalyzátoru a stredovému tlmiču pre čo najpresnejší spoj.ŠPORTOVÉ TLMIČE A VÝFUKY:

1) Presná výroba kĺbov a presné umiestene úchytiek na jednoduchú montáž. Supersprint vyfuk
2) Prívodná trubka je z hrubostenného nerezu 1.5 mm hrubého materiálu.
3) Kvalitné a trvácne zvuk absorbujúce materiály.
4) Plne priechodný návrh tlmiča s voľným prietokom vzduchu v „Y“ tvare vnútornej trubky.
5) Hliníkom potiahnutý oceľový tlmič z 1.5 mm hrubej steny.
6) Vnútorný perforovaný obal je z nerezovej ocele 1,2-1,5mm hrubého materiálu.
7) Koncovky sú vyrobené z nerezovej ocele 1,0mm hrubého materiálu so zahnutými koncami do vnútra a vyrábajú sa v 19 rôznych typoch.
8) Horné konce tlmiča sú z nerezovej ocele.


Kompletná ponuka firmy Supersprint je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Aktuálny, takmer 320 stranový katalóg SUPERSPRINT 2004 + NEWS 2005, si môžete kúpiť u nás za 290,- Sk. Radi vám tento zašleme aj poštou alebo kuriérom.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguAký je váš názor na výrobky Supersprint. Prosím, hlasujte, nech vieme vašu mienku:


Viac o výfukových systémoch Supersprint sa dozviete na našej podstránke:

SUPERSPRINT tuning


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám áut značky VOLKSWAGEN, tak navštívte našu podstránku:

VOLKSWAGEN tuning


Viac informácií k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným produktom firmy Superprint vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9231x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt