support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

SUPER LED diódy – intenzívnejšie, kvalitnejšie a štýlovejšie

SUPER LED diódy – intenzívnejšie, kvalitnejšie a štýlovejšie

16.Feb.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Vzhľad našich štvorkolesových tátošov sa dá zmeniť miliónom možných spôsobov. Dnešný článok vám predstaví hneď jeden konkrétny, ako efektne skrášliť svoje vozidlo a pritom neprekročiť „hranicu zákona“. Predstavujeme vám SUPER LED diódy do predných a zadných svetlometov, ečv., či alebo aj do interiérov.

SUPER LED DIÓDY


Všetci to poznáme, nažltlé predné svetlomety, ktoré sa pravou nočnou morou stanú v momente, keď máme osadené xenónové výbojky alebo biele hlavné žiarovky. Kombinácia nádherného namodralého svetla so „škaredým“ žltým a niekedy až oranžovým, je jedna z neestetických vecí, s ktorými motorista musí žiť ;-)))

V čom je ten háčik? V klasických vláknových žiarovkách, ktoré svojou teplotou vyžarujú žlté, častokrát oranžové svetlo, ktoré je súčasťou automobilov už od ich prvopočiatkov. Avšak nastal čas na zmenu a nie nadarmo sa výrobcovia automobilov snažia „vymazať“ nažltlú farbu svetlometov navždy z tohto sveta :-). Riešením je výmena klasických žiaroviek za žiarovky s bielym, resp. iným svetlom. Samozrejme, že existujú aj iné farebné prevedenia, no nás dnes bude zaujímať práve tá biela. Celé tajomstvo je v populárnych LED diódach, z ktorých sú tieto žiarovky zostrojené.

Novinka na našom trhu - úplne nové LED diódy do predných a zadných svetlometov. Ide o prevedenie SUPER LED, ktoré sa od bežných LED-iek líšia novým extrémne svietivým čipom. Tieto LEDky sú často používané i v DRL svetlometoch.

Podľa počtu a typu LED diód potom závisí intenzita svietivosti takýchto žiaroviek a veľký podiel má na tom aj svietiaci čip. Od neho závisí sila týchto žiaroviek. Výmena je skutočne veľmi jednoduchá a zaberie niekoľko málo minút, no výsledný efekt je na nezaplatenie. V ponuke máme 14 nových druhov týchto žiaroviek, s päticami BA15s, BAY15d, BAU15s, taktiež v prevedení 6xLED sulfit a v pätici T10 1xLED a T10 5xLED. Na všetky LED žiarovky poskytujeme plnú záruku.

S výmenou klasických žiaroviek (el. vlákno) na diódy (LED technológia),
ušetríte aj na el. energii, konieckoncov aj na spotrebe paliva.led diody parkovacky led diody parkovacky led diody parkovacky led diody parkovacky

Tieto SUPER LED diódy a ostatné žiarovky si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)V našej ponuke môžete nájsť aj tieto LED žiarovky:

thumb thumb thumb


Ako správne vymeniť klasické žiarovky za LEDky? Montážny návod tu:

thumb


Viac informácií k iným LED produktom Vám radi poskytneme. Tieto nájdete na našej podstránke:

LED SVETLÁ a ŽIAROVKY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: Archív CT

Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 31272x    hodnotenie: 117/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt