support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo subaru Subaru Impreza WRX Wagon: rozsiahle dizajnové úpravy a viac než 500 koní logo subaru

Subaru Impreza WRX Wagon: rozsiahle dizajnové úpravy a viac než 500 koní

12.Feb.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ozajstní fanúšikovia automobilov vnímajú auto ako jeden z hlavných prostriedkov vyjadrenia svojej osobnosti a štýlu. Presne tak vníma svoje Subaru Impreza WRX Wagon aj Andrew zo štátu Severná Karolína. Ako sám vraví, prepracovanie auta do súčasnej podoby ho stálo množstvo potu, sĺz a energie. A my sa tomu ani nečudujeme, zoznam vizuálnych ale aj výkonnostných úprav je totiž poriadne dlhý.

Subaru Impreza WRX Wagon s rokom výroby 2007 je v rukách svojho majiteľa už pár rokov. Zaobstaral si ho dokonca ešte skôr než samotný vodičský preukaz. Postupne sa v hlave mladého tuning nadšenca rodili plány na odvážne úpravy. Tie na tomto „kombíku“ rozhodne nemusíte hľadať dlho. Pri pohľade spredu vás prekvapí svojim obnaženým chladičom, zboku vás zas určite zaujmú jeho disky. Výstrednejšie úpravy ale neobišli ani zadnú časť.

Subaru Impreza WRX Wagon je kus športového auta s veľkým kufrom


Napriek tomu, že jednotlivé úpravy si všimnete na prvý pohľad, jednu z tých najväčších možno úplne prehliadnete. Vpredu totiž úpravca trochu experimentoval a pôvodnú WRX kapotu s výduchom nahradil za obyčajnú (bez výduchu). V predných svetlách si našla miesto nová 55W HID sada Morimoto. Z bežnej verzie modelu Impreza pochádza aj lišta predného nárazníka, ktorú Andrew veľmi vhodne zapracoval. Nárazník je bez mriežky, takže si môžete vychutnať pohľad na upravený chladič, ktorý sa stará o schladenie poriadneho stáda koní. K tomu sa ale ešte dostaneme. Celkový športový „look“ tohto modelu dotvárajú rozšírené blatníky a chrómové svorky. Do rozšírených blatníkov sa „zahryzávajú“ 18-palcové disky Rotiform so zaujímavou farebnou kombináciou. Všimnúť si môžete ich bielu stredovú časť, chrómový limec so zlatými skrutkami a tyrkysové skrutky ladiace s brzdovými strmeňmi. Dodajme, že na diskoch sú natesno „natiahnuté“ pneumatiky Hankook Ventus V12 s rozmermi 255/35. Vzadu si miesto našiel nový difúzor, ktorému robí spoločnosť výrazne vytiahnutá koncovka výfuku.

Adrew zo svojej Imprezy vydoloval výkon vyše než 500 koní


Najzaujímavejšou časťou je aj v tomto prípade priestor pod prednou kapotou, kde sa odohralo už množstvo zmien. Približný výkon už poznáte, takže čo všetko sa na ňom pričinilo? Pod prednou kapotou sa nachádza 3.5-litrový plochý agregát s prepracovanými kovanými ventilmi Manley Performance, z verzie STI prebral úpravca olejové čerpadlo. Kompletne prerobiť systém prepĺňania zvládol Andrew s komponentmi Perrin, pribudlo nové turbodúchadlo Blouch Dominator. Samozrejmosťou je výkonnejšie palivové čerpadlo a lepšia rampa. Rozvody s kevlarovým remeňom sa podobajú na tie, čo sa používajú v pretekárskych špeciáloch. Celkom pochopiteľne musela byť kvôli týmto úpravám prepracovaná aj chladiaca sústava. To je predovšetkým výrazný chladič a súprava chladiaceho potrubia od APS. Šesťstupňová prevodovka pochádza z verzie STI. No a koľko teda zo seba tento agregát dostane? Andrew hrdo prezradil, že až 517 koní.

Čo sa týka podvozku, tu sa úpravca postaral o kompletnú vzduchovú sadu pozostávajúca okrem iného aj z dvojice vzduchových nádrží a dvojice 400 cc kompresorov. Podvozok je nastavený tak, že táto Impreza dokáže dosiahnuť skutočne extrémne zníženie. Pracovalo sa aj na brzdách, vzadu pribudli kotúče z ostrejšieho variantu STI, vpredu zas brzdový kit od Project Mu. Pre zaujímavosť dodajme, že priemer predných brzdových kotúčov činí až 355 mm.

Aj vnútrajšok upravil Andrew podľa svojho vkusu, za pozornosť stojí najmä vymeniteľný športový volant s ručne maľovaným japonským vzorom. Športový dojem z tohto auta umocňujú aj škrupinové sedadlá Status Ring GT-X, pribudli tiež nové ukazovatele od Prosport. Moderný charakter dodáva palubnej doske autorádio Pioneer AVH-X4500bt s podporou multimédií a farebným dotykovým displejom.

Andrew zároveň dodáva, že s tuningom svojho auta je iba na začiatku a už čoskoro pribudnú ďalšie úpravy. Predpokladáme, že ešte viac popracuje na vizuálnej stránke tohto japonského kombi.

subaru impreza wrx wagon stance tuning

subaru impreza wrx wagon stance tuning

subaru impreza wrx wagon stance tuning

subaru impreza wrx wagon stance tuning

subaru impreza wrx wagon stance tuning

subaru impreza wrx wagon stance tuning

subaru impreza wrx wagon stance tuning

subaru impreza wrx wagon stance tuning

Subaru Impreza WRX Wagon od tunera Andrewa vo fotogalérii:Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:

sound booster kufatec v8 cobra tuning


Váš názor na úpravu auta SUBARU IMPREZA WRX WAGON od tunera Andrewa zo Severnej Karolíny ?


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

SUBARU tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4370x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt