support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo subaru Dannyho Subaru Impreza WRX STi - túžba po dokonalosti logo subaru

Dannyho Subaru Impreza WRX STi - túžba po dokonalosti

13.Nov.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Americká tuningová scéna je mimoriadne bohatá na rôzne počiny a neraz určuje svetové trendy. Obľube sa medzi tunermi stále tešia aj japonské autá. Pozrieme sa na jednu vymakanú Imprezu WRX STi z New Jersey, ktorej majiteľ sa pokúsil o dosiahnutie "tuningovej dokonalosti".

Keď automobilka Subaru predstavila svoju Imprezu aj ako hatchback, tento krok vyvolal veľmi rozporuplné reakcie. Aktuálna tretia generácia však aj napriek tomu dosiahla veľmi slušné predajné čísla, pričom to, čo možno podľa niektorých stráca na dizajne, smelo doháňa svojimi výnimočnými jazdnými vlastnosťami. Jednu z nich si pred piatimi rokmi kúpil ako novú aj Danny z New Jersey. Jedným z dôvodov prečo si vybral práve hatchback je ten, že pochádza z Portugalska, kde sú vozidlá tejto koncepcie veľmi obľúbené. Po kúpe na seba prvé úpravy nenechali dlho čakať a Danny zostavil plán, ako zo svojho auta spraviť jedinečný kúsok.

Dannyho Subaru Impreza WRX STi v sebe skrýva množstvo rôznych úprav


Verzii STi nechýba pod kapotou 2.5-litrový prepĺňaný boxer s výkonom 300 koní, čo vzhľadom k proporciám tohto modelu rozhodne nie je málo. Dannymu to však už časom nestačilo a preto sa rozhodol pre rozsiahle zmeny. Pôvodné turbodúchadlo nahradil novým Perrin GT35R, pribudol nový chladič Mishimoto, medzichladič, wastegate TiAL a blow-off ventil od rovnakého výrobcu. Nové sú aj vstrekovače, sviečky NRG, palivové čerpadlo, či cat-back výfukové potrubie CNT. Z priestorových dôvodov sa majiteľ rozhodol presunúť akumulátor do batožinového priestoru. Myslelo sa samozrejme aj na vizuálnu stránku, pod kapotou je naozaj čisto a hadice farebne ladia s lakom karosérie. Nechýbajú pritom ani na mieru spracované kovové kryty, ktoré ešte vylepšujú vizuálny dojem z priestoru pod kapotou.

Subaru Impreza WRX STi prešla samozrejme veľmi výraznými dizajnovými zmenami. Konkrétne môžeme hovoriť o rozširujúcom bodykite Varis, pričom pozornosť si pýtajú najmä bočné časti zaujímavo nadväzujúce na predok auta. Od rovnakého výrobcu pochádza aj výrazný zadný spojler. Pribudla kapota Seibon, aerodynamické spätné zrkadlá Chargespeed a strešný otvor Spec C. Zadnej časti okrem spomínaného spojleru dominuje nový difúzor a koncové svetlá s červenou optikou.

subaru impreza wrx sti danny new jersey stance tuning

Ako ste si už určite všimli, Dannyho Impreza prešla výraznou "znižovacou kúrou". Osadená bola kompletná sada vzduchového podvozka Accu Air, ktorá umožňuje rýchlu zmenu svetlej výšky. Okrem toho pribudli nové ramená a stabilizátory. Pozornosť si samozrejme zaslúžia aj 19-palcové disky Forgeline GA3, do ktorých sú obuté pneumatiky Hankook Ventus s rozmermi 295/35.

subaru impreza wrx sti danny new jersey stance tuning

Rozhodne sa oplatí nahliadnuť aj do interiéru, kde sa toho zmenilo viac než dosť. Pribudla sem výbava značky Prova, konkrétne športový volant, hlava radiacej páky a ukazovatele. Šofér a spolujazdec sa posadia do športových škrupinových sedadiel Takata chránených pásmi rovnakej značky. Z priestorových dôvodov boli prepracované zadné sedadlá, pričom nechýba ani 6-bodová bezpečnostná klietka AUTOPower. Úpravca zároveň v interiéri použil alcantaru - týmto materiálom je pokrytá stredová konzola, palubná doska, stĺpiky a dokonca aj slnečné clony.

subaru impreza wrx sti danny new jersey stance tuning

Na úpravách pracoval majiteľ postupne prakticky po dobu celých piatich rokov. Svojho auta sa určite neplánuje vzdať a vraj má do budúcnosti v pláne ešte niekoľko úprav...

subaru impreza wrx sti danny new jersey stance tuning

subaru impreza wrx sti danny new jersey stance tuning

subaru impreza wrx sti danny new jersey stance tuning

subaru impreza wrx sti danny new jersey stance tuning

subaru impreza wrx sti danny new jersey stance tuning

subaru impreza wrx sti danny new jersey stance tuning

Subaru Impreza v stance úprave od tunera Dannyho z New Jersey:Ako sa vám páči vizuálne a výkonovo upravený hatchback Subaru Impreza od tunera Dannyho ? Hlasujte tu:


Viac informácií o upravených autách zn. Subaru vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

SUBARU tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: STANCENATION.com

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3035x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt