support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo subaru %title% logo subaru

POWER MAGAZINE - Tuning & Racing nové číslo 04/2012

09.Apr.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

preview
Práve vyšlo nové číslo Power magazine 04/2012, ktoré je preplnené novinkami z oblasti performance tuningu a racingu!

Power magazine je slovenský časopis pre fanúšikov motorovej sily a všetkému, čo k nej patrí.

Power magazine je nový slovenský motoristický mesačník s jedinečným tématickým zameraním v rámci segmentu automobilizmu a ako jediný slovenský titul zameraný na tuning a racing ponúka verejnosti atraktívne čítanie z tejto oblasti.

POWER MAGAZINE - Časopis plný sily práve v predaji !!!


Ukážka hlavnej strany nového čísla časopisu POWER magazine, ktorý vyšiel už tento mesiac !!!

časopis power magazine

Subaru Impreza WRX - Príbeh s názvom Kráska a "Monster"


Toto auto ste mohli vidieť vo februárovom čísle 02/2012 POWER Magazine

Toudy sa ustálil pri zaužitej, výkonnej, japonskej technike po vystriedaní niekoľkých typov s viac či menej športovým DNA. Prvé jeho vozidlo bola Škoda Felicia Pick Up Fun 1,6 s modifikáciou srdca pod kapotou na 120 koníkov od českej firmy Motor Excel. V prípade druhého ešte ostal Robo verný "domácej" značke a rozhodol sa pre RS-ovú Octaviu, ktorej preplňovaná jednaosmička sa mierne pošteklila na výkon 195 koní. Ďalšie, v poradí už tretie auto sa doviezlo z Nemecka a bol to Seat Leon Cupra R 1,8 turbo 225 k. Pokračujúc vo veľmi rozumnej tendencii stúpajúcej hodnoty maximálneho výkonu zadovážených modelov si Toudy importoval od severných susedov autíčko, ktoré sa veľmi rýchlo stalo jeho doteraz najobľúbenejším. Dôvod veľmi jednoduchý: 265 konských síl a navyše doposiaľ nevídaná trakcia kvôli pohonu štyroch kolies, čo znamená silný argument v prípade kúpy auta na bežné jazdenie.

Základom zakúpeného exempláru bola americká verzia modelu Subaru Impreza WRX, v sériovom prevedení disponujúca silou 225 konských síl. Spevnený motor mal už v tom čase za sebou nejaké malé úpravy ako kompletný ladený výfukový systém od downpipe až po zadný tlmič a poľskou firmou 4turbo prepísanú riadiacu jednotka EcuTek stage 1. Tieto zásahy postačili k navýšeniu stáda na hodnotu 265 plnokrvníkov a k dosiahnutiu fakt nádherného zvuku rozzúreného boxera. Azda všetci poznáme typické dunivé tóny z komínov preplňovaných agregátov s protibežnými piestami, no ak sa gurmáni rozhodnú ešte zušľachtiť a pootvoriť vývod spalín, dosiahne sa neopísateľná akustická orgia. Za podobné zásahy ja osobne dávam jednotku a podobne ako to uvážil aj prvý majiteľ, určite by to bola aj v mojom prípade záležitosť č.1. Všeobecne bol teda aj Toudy spokojný a jediná výraznejšia výhrada smerovala k slabším brzdám. Keďže sa bavíme o dlhoročnom tuningovom guru, odštartoval tak príbeh úprav už po mesiaci vozenia sa, zameraných veru napokon nie len na túto slabú stránku.

subaru impreza wrx girl tuning power magazine

Prvý zásah bol nasmerovaný k tomu najočividnejšiemu, Robo chcel kompletnú stylingovú zmenu karosérie v poriadne dramatickom poňatí. Keďže sa doma - v Európe nedalo nič zohnať, čo by spĺňalo jeho požiadavky, objednal sa kompletný bodykit renomovanej značky Chargespeed priamo z Japonska. Ako sami vidíte, bola to jednoznačná trefa do čierneho, zabezpečujúca Impreze nadčasový dizajn v dostatočne agresívnom ale vkusnom štýle aj v očiach menej uletených Európanov. Po osadení nových dielov prebehlo kompletné lakovanie celej karosérie do čiernej perleťovej farby so zlatým zrnom. Počas prác na exteriéri prišli na rad aj svetlomety. Robo chcel predné vymeniť na exkluzívnejšie v štýle "angel eyes", ale na tento model žiadna firma v tom čase nič neponúkala. Problém sa ale vyriešil husárskym kúskom cez individuálnu zákazku od známej firmy Dectane. Vďaka Robovým ambíciám si od tej chvíle môžu podobní fajnšmekri obdariť svoje podobné Subaru touto optikou. Potom prišli na rad kolesá, kde už bolo z čoho vyberať. Rozhodlo sa pre 17-palcové disky Rota GR vo farbe metal gun. Keďže pôvodné brzdy, ako sme to už spomenuli boli nedostačujúce spravil sa upgrade na Brembo High Performance Kit pozostávajúci zo 4-piestikových brzdičov a dvojdielnych plávajúcich kotúčov rozmeru 332x32. V takomto stave sa jazdilo v aute v podstate jeden rok.

subaru impreza wrx girl tuning power magazine

Správny tuner ale vždy špekuluje, nikdy nepovažuje svoje dielo za dokončené a tak nasledovali po ročnom odpočinku ďalšie vylepšenia. Pohnútky v rámci ďalších vonkajších vizuálnych zmien zapríčinili výmenu kolies za 18" Thomason, ktoré sa lakovali do farieb Monster a polepmi v tejto idei sa dotvorila aj karoséria. Veľmi dôležitým počinom bolo i potiahnutie prednej i zadnej kapoty a strechy karbónom, ktorý sa následne zalial siedmimi vrstvami laku. Kvôli zmene veľkosti ráfikov sa musel montovať i nastaviteľný podvozok nemeckého špecialistu KW Varianta 1. V lete jazdí táto beštia na papučiach Yokohama Advan v rozmeroch 225/40 R18. Aj v tejto, predposlednej etape sa myslelo na výkonovú stránku, preto sa namontoval kit priameho sania K&N, silnejšie palivové čerpadlo Walbro 250 a k všetkému sa pekne doladila riadiaca jednotka na vyšší level EcuTek stage 2. Čierno-zelené WRX tak momentálne disponuje už ozaj slušným výkonom 285 konských síl. Treba spomenúť, že k ochrane nadopovaného motora používa Toudy výlučne oleje Motul. Čo sa týka interiéru dali sa ručne vyšiť na poťahy znaky Monster a namontovala sa síce nie extrémna ale kvalitná audio sústava s autorádiom a reproduktormi Kenwood, subwoofrom Pioneer a zosilňovačom Steg.

V takomto stave navštevoval Robo tuningové zrazy, na ktorých sa podarilo povyhrávať aj zopár cenných trofejí. Tých má už dokopy na poličke až 14 kusov, ale za najväčší úspech považuje pohár Top Car of the Show z Carstyling show Budapešť, 2. a 3. miesto v Japonskej scéne na zrazoch Carat tuning party a 3.miesto v Japonskej scéne na Show & Shine Tuning-sport.cz za sezónu roku 2010.

subaru impreza wrx girl tuning power magazine

Ako posledná a asi najväčšia tuningová úprava bola výmena prevodovky, zadného diferenciálu, kardanu a poloosi z japonskej verzie STI RA. Kratšia prevodovka a samosvorný diferenciál má iný stály prevod 4.111. V rámci výmeny týchto dielcov sa menili aj zadné ložiská a tvrdené silentbloky zadnej nápravy.

Ako je to zvykom na záver našich článkov recenzií domácich vozov, aj Toudy by rád spomenul niekoľko ľudí zo svojho okolia. Najväčšiu vďaku za všetky mechanické úpravy chce venovať svojmu automechanikovi Ivanovi Populovovi z firmy Autopalace s.r.o., tiež svojej partnerke za trpezlivosť a celému Sexi Tuning Teamu - špeciálne Psychovi. My mu želáme veľa šťastných kilometrov a neutíchajúci entuziazmus k ďalším tuningovým zásahom na tomto, prípadne inom autíčku...

subaru impreza wrx girl tuning power magazine

Subaru Impreza WRX - technické údaje

Motor:
Benzínový, preplňovaný 4-valec boxer, 2.0 DOHC, kompletný ladený výfuk od downpipe až po zadný tlmič, upravená riadiaca jednotka, kit priameho sania K&N, palivové čerpadlo Walbro 250, výkon 285k

Pohon:
Permanentný pohon 4x4 cez 5-stupňový manuál, prevodovka, zadný diferenciál, kardan a poloosi z japonskej verzie STI RA

Podvozok:
nastaviteľný športový podvozok KW Varianta , nové zadné ložiská a tvrdené silentbloky zadnej nápravy, brzdy Brembo High Performance Kit - 4-piestikové brzdiče, dvojdielne plávajúce kotúče 332x32 hliníkové 18-palcové disky Thomason nalakované do farieb Monster pneu: letné Yokohama Advan 225/40 R18, zimné Pirelli Sottozero 215/50/ R17

Karoséria:
kompletný bodykit Chargespeed, lakovanie celej karosérie na čiernu perleť so zlatým zrnom, zákazkové predné "angel eyes" svetlomety Dectane, predná kapota, strecha a zadná kapota potiahnutá karbónom so siedmymi vrstvami laku

Interiér:
ručne vyšité znaky Monster na poťahoch, stredová konzola s prídavnými budíkmi Defi - tlak turba, teplota oleja a voltmeter, autorádio Kenwood, reproduktory Kenwood, subwoofer Pioneer a zosilňovač Steg

subaru impreza wrx girl tuning power magazine

časopis power magazine

Váš názor na toto auto menom Subaru Impreza WRX v "Monster" štýle ? Nech sa páči, hlasujte


Viac informácií o aktuálnom vydaní slovenského mesačníka o racing & tuningu sa dozviete na stránkach vydavateľa:

POWER MAGAZINE


Viac informácií k možným úpravám áut značky Subaru vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

SUBARU tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Fotografie a text: POWER MAGAZINE
Obrázky a kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8343x    hodnotenie: 32/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt