support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Strešné nosiče a autoboxy Neumann – kvalitné nosiče s duralovým profilom

Strešné nosiče a autoboxy Neumann – kvalitné nosiče s duralovým profilom

19.Mar.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Výlet na hory = lyže, snowboardy, bicykle, kam s nimi? Jednou z možností je sklopiť sedadlá a šup s tým do auta. Avšak pri častom používaní tejto metódy si to odnesú diely interiéru, ako poškrabané plasty, špinavé sedadlá atď. Vhodným riešením za „istý príplatok“ je strešný nosič, ktorý dokáže uniesť niekoľko párov lyží, niekoľko snowboardov, či hoci aj pár bicyklov. A ak je strešný nosič kvalitný, tak to už je investícia do istého! Česká firma Neumann vám dá zopár tipov na kvalitné strešné nosiče.

Svetové trendy vo výrobe strešných nosičov jasne ukazujú smery, ktorými sa bude v nasledujúcich rokoch uberať ich konštrukcia. Použitie plastov a ľahkých kovov je v automobilovej výrobe neprehliadnuteľné a preto aj firma Neumann prichádza s touto novinkou. Neumann je česká rodinná firma, ktorá na trhu funguje už od roku 1993. Firma sa zaoberá výrobou strešných nosičov, boxov a ich potrebného príslušenstva. A čože je také výnimočné na týchto nosičoch? Je to najmä materiál, z ktorého sú vyrábané.

Duralový profil použila firma Neumann prvotne pri výrobe nosičov pre vozidlá Škoda Octavia a Škoda Fábia, ale aplikácia tohto profilu sa chystá aj pre iné autá. Zmena profilu bola obrovskou motiváciou a tak sa vedenie firmy Neumann postupne rozhodlo vyvinúť nový upínací mechanizmus.

Medzi hlavné prednosti strešného nosiča Neumann patrí veľmi jednoduchá montáž a možnosť štandardného vybavenia uzamykacím krytom. Základné nosiče Neumann sú vyrábané so zreteľom na potreby majiteľov vozidiel. Práve preto sa pri ich výrobe používajú štvorcové profily, ktoré zaisťujú dokonalú pevnosť a odolávajú mnohokrát náročnému zaobchádzaniu. Rôzne systémy upevnenia k vozidlu sú príkladom zodpovedného prístupu firmy Neumann.

Všetky základné nosiče Neumann zvládajú záťaž 75 kg a ich životnosť je veľmi dlhá. Nosiče Neumann dokážu odviesť doslova čokoľvek. Od lyží a snowboardov, cez cestovné tašky až po bicykle. To znamená, že strešné nosiče Neumann môžete pokojne využívať aj v lete, resp. po celý rok.
Strešné nosiče Neumann sa vyznačujú špičkovou kvalitou, vysokou úrovňou bezpečnosti a dlhodobou životnosťou. Okrem toho odolávajú poveternostným podmienkam a sú ľahko montovateľné. Vaše športové potreby, ako lyže, snowboardy a bicykle budú tak okamžite k dispozícii. Navyše pri použití nosičov Neumann vás nijak nebudú obmedzovať v jazde. V súčasnej dobe firma Neumann pracuje na rozbehnutí výroby nosičov, ktorých priečny profil bude pozinkovaný a ochránený tak proti koróznym vplyvom, vďaka čomu sa životnosť ešte viac predĺži.

Všetky časti nosiča, ktoré sa opierajú o strechu vozidla, sú vyrobené z odolnej, elastickej a špeciálne tvarovanej gumy. Časti, ktoré sa spájajú s vozidlom sú ošetrené plastovým povrchom o hrúbke min. 0,5mm. Použitím vyššie uvedených materiálov a technológii je zaistený maximálny šetrný prístup k vozidlu. Väčšinu nosičov Neumann je možné inštalovať bez použitia špeciálneho náradia.

Strešné nosiče Neumann boli podrobené testom klimatickej odolnosti, skúškam nosnosti a bol taktiež meraný ich aerodynamický odpor. Výrobky bezpochyby uspeli a splnili tak požiadavky na bezpečnosť podľa noriem a zákonov väčšiny európskych štátov. Výrobky - nosiče Neumann majú taktiež atest Ministerstva dopravy a spojov ČR č. 1074. Samozrejmosťou je pozáručný servis a predaj náhradných dielov.

Firma Neumann má vo svojom portfóliu aj kvalitné strešné autoboxy s objemom od 250 do 420 litrov, nosnosťami 50 kg a rozmermi: 150x95x45cm, 227x52x33cm, 230x72x37cm a 218x60x37cm. Vyrábané sú z kvalitného tvrdeného ABS plastu a vybavené sú buď plynovými alebo mechanickými vzperami, bezpečnostnými poistkami a zámkom. Pre milovníkom stylingu firma Neumann vyrába zopár modelov strešných boxov s karbónovým dizajnom.

Na všetky výrobky Neumann, teda strešné nosiče, strešné boxy, priečniky a ich príslušenstvo firma poskytuje záruku jeden rok.

strešné nosiče neumann
strešné autoboxy neumann

Strešné nosiče značky Neumann, ďalej strešné boxy a nosiče bicyklov si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Váš názor na kvalitu a funkčnosť strešných nosičov značky Neumann ?Viac informácií k výrobkom NEUMANN Vám radi poskytneme. Neumann produkty nájdete na našej podstránke:

NEUMANN


Viac informácií ku strešným nosičom Vám radi poskytneme. Ďaľšie nosiče nájdete na našej podstránke:

STREŠNÉ NOSIČE


Viac informácií ku strešným autoboxom Vám radi poskytneme. Ďaľšie autoboxy nájdete na našej podstránke:

AUTOBOXY, VAKY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: Archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10323x    hodnotenie: 7/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt