support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo volkswagen Stickerbombing vinyl pre Volkswagen Golf GTI VI – efektná lahôdka od CFC logo volkswagen

Stickerbombing vinyl pre Volkswagen Golf GTI VI – efektná lahôdka od CFC

06.Jun.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Fantázii sa medze nekladú a dvojnásobne to platí pri úprave automobilov. Vytvoriť niečo nové, nevidené si ale vyžaduje kvalitnú porciu predstavivosti a spomínanej fantázie, no všetko sa dá, ak sa chce. Podobný prípad sú dizajnéri z nemeckej spoločnosti CFC International, ktorej hlavnou náplňou je výroba a aplikácia kvalitných, odolných dizajnových fólií. Na svoj najnovší projekt si vybrali známy a obľúbený Volkswagen Golf VI vo verzii GTI, ktorý pretvorili v niečo ozaj zaujímavé.

VW Golf GTI – to je „stará“ známa kapusta, ktorá si vďaka svojmu charakteru získala obrovské množstvo fanúšikov po celom svete. Silný motor, zaujímavý dizajn, kvalitný interiér a to všetko za rozumnú cenu – čo viac si môže nadšenec športovej jazdy priať. Pod kapotou šestkovej „klasiky“ sa nachádza vynovený štvorvalcový motor TFSI s objemom dva litre a výkonom 210 konských síl (155 kW) a 280 Nm, ktorý v kombinácií so športovým naladeným podvozkom vie narobiť na ceste divy. No ani hodnota 210 pri tomto projekte od firmy CarFilmComponents neostala nezmenená...

VW GOLF GTI – STICKERBOMBING VINYL OD CFC + KOMPLETNÝ TUNING AND STYLING


GTI-čko pod taktovkou CFC dostalo rad zmien, ktoré je nielen vidieť, ale aj cítiť. Čo sa týka performance už aj tak dobre naladeného GTI, auto dostalo nové súčasti výfukovej sústavy ako napríklad downpipe a ladená bola aj elektronika. Výsledkom je nárast výkonu na 270 koní a 400 Nm. Aj z tohto dôvodu putovali na auto silnejšie brzdy v podobe karbón-oceľových dvojdielnych chladených kotúčov spolu s hliníkovými štvorpiestikmi a závodnými brzdovými doštičkami.

samolepky stickerbombing vw golf gti cfc

Pre dokonalú stabilitu nielen v zákrutách a krízových situáciach, ale taktiež pre lepší vzhľad putoval na auto športový podvozok zložený zo športových tlmičov APX AP a športových pružín H&R. K stabilite prispievajú taktiež rozšírené nápravy pomocou podložiek H&R o šírke 5mm. Na ne sa upínajú kvalitné a pekné disky, v tomto prípade má zákazník na výber z dvoch modelov: 19-palcové disky ASA GT1 v ružovej farbe alebo 19-palcové ASA GT3 v červenej farbe. Obidva modelu majú lúčovitý dizajn a ich rozmery činia 8,5x19. Stačí si už len podľa chuti vybrať tie správne.

No podstata tohto projektu je očividná zvonku. Spoločnosť CarFilmComponents sa zaoberá výrobou a aplikáciou dizajnových fólií a svoje umenie chcela ukázať aj na tomto GTI-čku. Prvá etapa premeny zahrňuje bodykit z ostrej verzie R, ktorý bol doplnený o predný karbónový lip a rozšírené predné blatníky až o 2,5cm!

samolepky stickerbombing vw golf gti cfc

Karbónové sú taktiež inserty prahových nástavcov, kryty zrkadiel a zadný difúzor, z ktorého trčia koncovky výfukov z verzie R. Takto pripravená karoséria bola zahalená do matnej sivej fólie, ktorú dopĺňa karbónová strecha a stickerbombingové vinyly – na prednom blatníku a prednom nárazníku. Detailom sú ešte predné hmlové svetlá potiahnuté ružovou fóliou, ktorá na aute vyzerá veľmi zaujímavo a zatmavené sklá.

samolepky stickerbombing vw golf gti cfc

samolepky stickerbombing vw golf gti cfc

samolepky stickerbombing vw golf gti cfc

samolepky stickerbombing vw golf gti cfc

Volkswagen Golf GTI "stickerbombing" a kompletný styling od CFC:Váš názor na tento Volkswagen GOLF GTI v štýlovej úprave od spoločnosti CFC?Ak sa chcete dozvedieť viac o produktoch od firmy CFC, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

CFC CARFILM COMPONENTS


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Martin Cyprian
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 27778x    hodnotenie: 13/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt