support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo jeep Startech Crysler 300C. logo jeep

Startech Crysler 300C.

06.Aug.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Chrysler 300c
Chrysler 300C je už na prvý pohľad exkluzívny automobil. Príjemné decentné tvary, no pritom nevtieravé a nie príliš technické. Elegantná limuzína vhodná aj pre ľudí so športovým srdcom. Jedným slovom, dizajn ako má byť. Na ušľachtilé prvky exteriéru nadväzuje aj interiér. Kvalitné materiály a tkaniny navodzujú dojem ručnej výroby a interiér tak pôsobí komfortným dojmom. Ako optimálna voľba boli vyvinuté tri motory a dve prevodovky. Vidlicový šesťvalec s objemom 2,7l poskytuje modelu 300C vynikajúcu kombináciu jazdných výkonov, nízkej spotreby paliva, tichého chodu a životnosti.

K dispozícii je aj vidlicový šesťvalec s objemom 3,5 l. Najvyšší výkon dosahuje Chrysler 300C s vidlicovým osemvalcom HEMI Magnum so zdvihovým objemom 5,7 litra. Prevodovky boli k motorom zvolené tak, aby umožňovali najlepšiu kombináciu výkonu, kultivovaného behu a hospodárnosti.

Osvedčená päťstupňová samočinná prevodovka Daimler Chrysler s manuálnym ovládaním AutoStick sa v osobnom automobile Chrysler objavuje po prvý raz a štandardne je kombinovaná s motorom 5,7 l V8 HEMI Magnum.

Podvozok Chrysleru 300C je skonštruovaný tak, aby zaručil bezpečnú, luxusnú jazdu pri udržaní maximálneho pocitu istoty a jednoduchej a ľahkej ovládateľnosti automobilu. Chrysler 300c
Ak sa do takejto, už v sériovom stave nádhernej limuzíny, obuje úpravca ako je Startech, výsledok je jasný už dopredu. Zvýraznenie tých správnych línií, ešte väčší luxus a ešte väčší výkon. To všetko možno čakať od nemeckého úpravcu, špecializujúceho sa práve na americké luxusné značky ako je Chrysler, Jeep a Dodge, ktorý je okrem toho súčasťou rešpektovanej tuningovej korporácie Brabus.

Veľa úpravcov by si na úpravu vybralo najvýkonnejší model 300C a to s motorom SRT-8. Startech si vybral dízlovú variantu v podobe trojlitrového šesťvalcového turbodízla so systémom common-rail s výkonom 160 kW ( 218 k). Čo by to bolo za tunera, keby nechal tento motor neporušený. Startech nahnal pod kapotu pekných 193 kW ( 262 k), ktoré sú k dispozícii od 4000 ot. za minútu.

Pre dennodenné jazdenie je ale dôležitejší krútiaci moment, ktorý sa vyšplhal z 510 až na 580 Nm a je k dispozícii v plnej sile už od 1600 ot. za minútu. Toto zvýšenie výkonu sa samozrejme prejavilo aj na zrýchlení. 300C od Startechu vypáli z pokoja na stokilometrovú rýchlosť za 7,2 sekundy (kombík to zvládne za 7,5 sekundy) a dokáže ísť maximálnou rýchlosťou 235 km/h.

STARTECH CHRYSLER 300C


STARTECH Chrysler 300c
Startech odporúča použitie ladeného antikorózneho výfukového potrubia pre optimalizáciu výkonu. Okrem toho, že výfuk s dvoma dvojitými chrómovanými oválnymi koncovkami vyzerá skutočne dobre, ponúka aj príjemný, nevtieravý zvuk.

Chrysler 300C od Startechu neodlišuje od sériového len stádo pod kapotou, ale dokážete ho rozpoznať aj na prvý pohľad. O to sa stará bodykit, ktorý nehrá len rolu "pekne vyzerajúceho", ale plní aj dôležitú funkciu pri aerodynamike.

V prednej časti asi najviac upúta chrómovaná mriežka masky chladiča, ktorá robí 300C ešte príťažlivejším. Vpredu pribudol ešte aj spojler, ktorý sa pripevní k sériovému nárazníku. Ako som už spomínal, nie je to len kozmetická hračka na spestrenie prednej časti, ale hrá svoju rolu aj v aerodynamike vozidla tým, že zmenšuje aerodynamický vztlak, čo je užitočné pre smerovú stabilitu vozidla pri vysokých rýchlostiach.

Bočnú líniu upravujú decentné prahy, na ktorých sú upevnené LED svietidlá. Tie je možné zapínať diaľkovým ovládaním, alebo potiahnutím kľučky dverí a po aktivácii krásne rozsvietia podvozok vozidla.

STARTECH Chrysler 300c
Kozmetickú funkciu má asi len strešný spojler, ktorý opticky predlžuje strechu sedanu. Spojler na zadnej kapote má už dôležitejšiu funkciu, zväčšuje pri vysokých rýchlostiach prítlak na zadnú nápravu. V zadnej časti je ešte ďalšia zmena. Keďže bolo potrebné použiť kvalitné výfukové potrubie a dvojité koncovky trčia viditeľne von, bolo potrebné upraviť aj zadný nárazník, aby spolu s koncovkami tvoril jeden uhladený celok. Na to postačili malé nástavce ktoré sa primontujú na sériový nárazník okolo koncoviek. Malý, ale vkusný detail.

Ako sa hovorí, kolesá robia auto. V tomto prípade sú použité disky Startech Monostar IV s rozmerom 9Jx20. Tie su obuté do pneumatík s rozmermi 245/40 ZR 20 vpredu a 275/35 ZR 20 vzadu. Chrysler klesol o 40 milimetrov, no vďaka kvalitným tlmičom aj naďalej poskytuje skôr komfortnú, ako rýdzo športovú tvrdú jazdu.

V interiéri taktiež prebehli zmeny. Nasťahovali sa tam doplnky z chrómu, drevený obklad palubnej dosky, čalúnenie dverí z Alcantary a mnoho ďalších detailov, ktoré sú spracované z najväčšou precíznosťou, pretože interiér hrá v Startech-u významnú rolu.

Pre všetkých fanúšikov multimédií je v tomto 300 "Céčku" aj 10,2 palcová obrazovka s DVD prehrávačom a zvuk je prenášaný do kvalitných bezdrôtových slúchadiel. To aby ste si mohli v kľude pozerať film a nerozptyľovali pritom vodiča ;-)

Fotogaléria STARTECH Chrysler 300C:Čo poviete, na tento upravený Chrysler 300C od úpravcu STARTECH?Čím sa Startech ešte zaoberá? Máte záujem vidieť viac a "v pohybe"? Pozrite si ich DODGE RAM SRT-10 v akcii:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Startech, tak navštívte našu podstránku:

Startech tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Chrysler tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Ján Kaduk
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8832x    hodnotenie: 15/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt