support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo jeep Startech Chrysler 300C – športový magnát logo jeep

Startech Chrysler 300C – športový magnát

03.Apr.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Pomaly, ale isto k nám prichádza obdobie, ktoré je príznačné tým, že firmy, zaoberajúce sa úpravou vozidiel sa čoraz viac zaujímajú o vozy spoza veľkej mláky. To znamená autá automobiliek ako Chrysler, Dodge alebo Jeep. Úprava týchto amerických legiend už nie je výsostne záležitosťou niekoľkých firiem v Amerike, ale ich pomocníkom sa pomaly stávajú aj európske tuningové firmy. Skrátka, žijú u nás ľudia, ktorým americké vozy učarovali viac, ako tie európske alebo ázijské a preto im venujú všetok svoj voľný, ale aj pracovný čas. Ako príklad by mohla poslúžiť nemecká tuningová firma Startech, ktorej náplňou práce je úprava vozidiel vyššie vymenovaných značiek. Ich posledným úlovkom je americký obor s európskymi koreňmi, Chrysler 300C.

CHRYSLER 300C – MOHUTNÉ ZJAVENIE


STARTECH Chrysler 300c
50 rokov ubehlo od predstavenia najvýkonnejšej limuzíny 50-tych rokov, ktorej „otcom“ bola práve automobilka Chrysler, s označením C-300. Načatá história pokračuje a pred pár rokmi sa objavil nástupca dávneho modelu C-300 zo skupiny „letter cars“, Chrysler 300C. Je to bezpochyby jedna z najvýraznejších limuzín, aké kedy boli dostupné. Oproti iným luxusným autám, má Chrysler 300C skvelý základ vo svojom staršom bratovi a medzi inými disponuje taktiež masívnym štýlovým dizajnom, super výkonným motorom a istou dávkou športového prejavu. Veď sa ani niet čomu čudovať, Chrysler 300C je založené na skutočnej americkej klasike, ktorá sa nedá len tak zahanbiť.

Keď sa povie Chrysler, každému sa vybaví niečo iné. Jednou z vecí by ale mal byť agregát, ktorý v prípade týchto automobilov je niečím, čo sa často nevidí. Chrysler 300C je okrem iného vyrábaný aj v špeciálnej športovej verzii SRT8, ktorá je spojením výkonu a vodičských vášní. Centrálnym mozgom tejto verzie je legendárny motor V8 HEMI® s objemom 6,1 litra, ktorý si svojim zvukovým prejavom získa každého, kto mu stojí v ceste. Jeho maximálny výkon je 431 koní (317 kW) a luxusných 569 Nm, vďaka čomu je ani nie päť sekundový šprint hračkou.

STARTECH CHRYSLER 300C SO ZNAMENÍM HVIEZDY


STARTECH Chrysler 300c
Nemecká firma Startech je profesionálny úpravca amerických vozidiel, z ktorých vytvára štýlových a silných trhačov asfaltu. Posledným projektom bol vyššie spomenutý Chrysler 300C, ktorý sa dočkal zmeny vizáže, ako aj zvýšenia výkonu.

Ako sa už neraz potvrdilo pravidlo, že menej je niekedy viac, Startech sa toho držal zubami nechtami. Auto dostalo len decentné doplnky exteriéru, ako sú predný spojler pod nárazník s niekoľkými otvormi, ktorého prioritnou funkciou je korekcia prúdiaceho vzduchu tak, aby bola zabezpečená čo najlepšia aerodynamika a čo najmenší odpor vzduchu. Pribudla tiež dvojica LED denných svetiel, ktoré sú umiestnené pod prednými svetlometmi. Aby sa zvýraznila mohutnosť tohto Chrysleru, osadená bola aj chrómová mriežka veľkého chladiča. Zbadať takéto monštrum v spätnom zrkadle nie je žiadna slasť :-).

Auto bolo tiež obdarené novými prahovými nástavcami, ktoré sú vzhľadom k veľkosti auta takmer zanedbateľné. Jediné, čo ihneď ubije do očí, sú zadné výrezy v prahoch. Dobré na tom celom je, že prahy nenarúšajú celkový dojem z auta a nijak výrazne neovplyvňujú to okaté svalnaté vystupovanie.

Jednou z posledných exteriérových zmien bol spojler pod zadný nárazník, ktorý si svoje miesto našiel len kvôli dvojici oválnych koncoviek výfuku. No aj napriek tomu sa k autu veľmi dobre hodí a dotvára tak jeho nezameniteľný dizajn.

STARTECH Chrysler 300c
Množstvo z vás by v tejto fáze úpravy čakalo zvýšenie výkonu napríklad najsilnejšieho motora vo verzii SRT8. Opak je však pravdou a tuneri zo Startech sa zamerali na niečo ekonomickejšie. Do parády si vzali trojlitrový turbodiesel V6 so systémom vstrekovania Common Rail a značne mu zvýšili výkon. Kit úpravy ma označenie SD6 a ide o úpravu riadiacej jednotky vozidla. Práve vďaka nej vzrástol pôvodný výkon tohto Američana z 218 (160 kW) na 262 konských síl (193 kW) pri 4000 ot./minútu a z 510 na 580 Nm. Samozrejmosťou je splnenie emisných noriem EURO IV. Šprint z pokoja na stovku sa tak zlepšil o 0,4 sekundy, čo vôbec nie je na škodu.

Vyššiemu výkonu sa musela podrobiť aj nosná časť auta, ktorá dostala znížený podvozok vďaka ktorému je auto znížené o 40 mm. Zmena zasiahla aj obutie tejto limuzíny a to v podobe štýlových päťlúčových diskov modelovej rady Monostar IV, ktoré sú dostupné v rozmeroch 20 až 22 palcov. Honosné auto sa predsa musí niesť na honosných diskoch.
Aj interiéru bola venovaná istá dávka pozornosti. Vďaka firme Startech je zdobený hliníkovými plátmi s podsvieteným logom úpravcu a dreveným obložením, ktoré nájdeme na dverách a lakťovej opierke.

Úpravca nezabudol ani typicky športové prvky ako napríklad hliníkový pedálový set spolu s hliníkovou hlavicou páky, športový volant a samozrejmosťou je aj luxusný materiál známy ako Alcantara a Mastik.

STARTECH Chrysler 300c

STARTECH Chrysler 300c

STARTECH Chrysler 300c

Fotogaléria STARTECH Chrysler 300C:Čo poviete, na tento upravený Chrysler 300C od úpravcu STARTECH?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Startech, tak navštívte našu podstránku:

Startech tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Chrysler tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11306x    hodnotenie: 25/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt