support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Predčasný návrat z Rally Eger.

08.Apr.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odberRally Eger Homola Štefuca

Prvého apríla vyrazila posádka Teamu Citroën Slovakia Jaro Homola – Alex Štefuca na prvé podujatie slovenského šampionátu START AUTÓ RALLYE 2008 Eger a my sme na vlastnej koži zažili tú najväčšiu šou okolo tohto atraktívneho motoristického športu. Tiché maďarské mesto Eger s nádherným historickým centrom a zvlnenou krajinou dookola sa zmenilo na jedno obrovské mravenisko, v ktorom sa stretli desaťtisíce divákov a o svoje šťastie sa pokúšalo na naše pomery nevídané množstvo posádok.

Celkovo 147 tímov, pričom 40 z nich prišlo bojovať o body do TEMPUS BECEP RALLY 2008 – majstrovstiev Slovenska. Medzi nimi sme po dlhšej prestávke vyrazili aj my (s číslom 52) na neobyčajne náročné a miestami extrémne rýchle trate. Už v tréningu bolo jasné, že bude veľmi ťažké odhadnúť, ako sa bude správať súťažné auto pri prejazdoch „na vytočenej šestke“. Táto výzva zvyšovala chuť porovnať sa s vynikajúcimi posádkami našimi, ale aj z Maďarska, Česka a Poľska. Prvá rýchlostná skúška dlhá takmer 15 kilometrov bola podľa očakávania a nášho tímového plánu viac-menej zoznamovacou jazdou. Vyskúšali sme auto, nové pneumatiky, povrch trate i presnosť rozpisu a teda spoluprácu jazdec – spolujazdec. Všetko fungovalo.

Potvrdilo sa to aj na druhej rýchlostnej skúške, kde sme mali vyslovene pocit, že ani po dlhej prestávke nezačíname od nuly, ale pokračujeme tam, kde sme minulý rok skončili. Lenže prišla predposledná extrémne ťažká zákruta rýchlostnej skúšky 2, v ktorej predchádzajúcich 50 posádok poriadne „vymietlo“ vnútorný okraj a na trať sa dostal prach, hlina a čo je horšie aj veľké kamene.

Pri zrejmej snahe dosiahnuť dobrý čas sme túto situáciu podcenili a po rýchlom nájazde sa auto na štrku dostalo mimo trať. Dvojnásobne smutné na tom je to, že hoci ani konštrukcia auta ani podvozok neboli vážnejšie poškodené a vďaka divákom sme sa za dve minúty dostali naspäť na asfalt, pri náraze došlo k poruche elektroinštalácie a tá nás definitívne zastavila.

Mohli sme baliť a príliš zavčasu cestovať domov.

Aj to je rally a hádam bude platiť – zlý začiatok, dobrý koniec. Sezóna sa len rozbieha a my sa už tešíme na prvé domáce podujatie koncom apríla v Rožňave. Dovtedy dostanú priestor naši mechanici aby sme 25. 4.

Rally Eger Homola Štefuca

Viac informácií k týmu Citroen Slovakia vám radi poskytneme. Zoznam našich reportážií zo motoršportovej scény nájdete tu:

RELY, PRETEKY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: citroen.sk

Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2471x    hodnotenie: - nehodnotený -


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt