support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw SRS TEC BMW E36 – seriózna premena ! logo bmw

SRS TEC BMW E36 – seriózna premena !

24.Oct.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tuning sa netýka výsostne len nových automobilov, či kadejakých svetových noviniek, ale častokrát sa zameriava na autá napríklad spred 10, 15 rokov. Práve toto obdobie bolo v Európe charakteristické okrem iného aj športovo ladenými automobilmi. Mnoho automobiliek v tomto čase doslova excelovalo so svojimi konkrétnymi modelmi, BMW nevynímajúc. Tuningových variácií pre autá tejto automobilky už existuje viac než dosť a stále prichádzajú nové a nové. Je úplne jedno, či je to BMW touring alebo coupé, tuneri majú autá s „vrtuľovým“ logom veľmi radi. Samozrejme, že automobilka BMW má viac modelov, ktoré stoja za zmienku, no nás bude dnes zaujímať jeden konkrétny. Ide o ročník ´91 -´99 BMW E36 coupé, ináč povedané „staré trojkové baworo“. Toto kupéčko má na rozdiel od iných áut jednu veľkú výhodu. Za nie veľké peniaze dostanete maximálne štýlové auto, luxusno-športový interiér a ak sa posnažíte, tak s poriadne silným motorom. A ak sa k tomu pridá tuningová firma ako napríklad SRS TEC, o parádu máte postarané.

BMW E36


bmw 3 e36
Píše sa rok 1990 a na svete je ďalšia trojková rodina BMW-čiek, tentoraz so štartujúcim modelom s označením 316i. Roky plynuli a modeli pribúdali. Za 9 rokov existencie tejto generácie trojkových baworákov sa vystriedalo dokopy 23 modelov. Modelom uzatvárajúcim túto etapu bol športovo upravený model M3, ktorý produkoval vysokých 321 konských síl (236 kW) pri 7400 ot./minútu. Každému je jasné, že tradícia M-kových BMW-čiek stále pokračuje.

BMW E36 bolo a je veľmi žiadané auto. V čase svojho vzniku ponúkalo oveľa viac, než dokázali ponúknuť iné sériovo vyrábané autá. Samozrejme česť výnimkám ako Lamborghini či Ferrari :-). Jednoducho povedané, za nie veľké peniaze ste dostali všetko, čo ste od auta mohli žiadať – luxusný interiér s množstvom vymožeností, športového ducha, silný motor, „rodinné predpoklady“ a veľmi príťažlivý, až nazúrený dizajn. To isté platí aj dnes - za málo peňazí, veľa muziky.

Obľúbenosť toto modelu aj prestíž značky prispeli k tomu, že BMW E36 Coupé je jedno z najžiadanejších áut pre tuning. Toho istého názoru je aj nemecký úpravca SRS TEC.

SRS TEC BMW E36


SRS TEC BMW e36
Na svete je istá skupinka automobilov, ku ktorej sa v prípade tuningu musí pristupovať opatrne. Nielenže ich sériový dizajn je už dostatočne výrazný, niekedy nevšedný a pomerne športový, ale každý chybný krok by mohol znamenať návrat späť. Firma SRS TEC to vie a tak k tomuto BMW E36 pristupovala ozaj s citom a ukázala, že športový tuning jej nie je cudzí.

Úpravca nepodľahol štýlu „mohutných plastov“ a upravil toto BMW podľa seba. Prednej časti dominuje nový športový nárazník, ktorého dizajn je viac než dokonalý, pričom k autu sa perfektne hodí.

Jeho silnou stránkou je otvor pozdĺž celého nárazníka, ktorý je predelený dvojicou šikmých priečok, ktoré sú zarovno s líniami prednej masky. Okraje bočných otvorov sú pritom efektne zošikmené smerom dovnútra nárazníka, pričom integrované hmlové svetlá sú samozrejmosťou.

Posledným charakteristickým prvkom je dvojica spodných spojlerov, umiestnených po krajoch nárazníka. V kombinácii s ostrým červeným lakovaním vyzerá tento krok úpravy ozaj úchvatne.

Nárazníkom sa úprava prednej časti ešte neskončila. Firma SRS TEC venovala tomuto baworu tak žiadané číre svetlomety „angel eyes“. Svetlá majú agresívny čierny podklad, čo len dotvára túto napätú atmosféru. Hneď na to boli svetlá obdarené mračítkami, ktoré autu, zvlášť vozidlám BMW dodávajú dynamický až agresívny look.

SRS TEC BMW e36
Aj pri úpravách áut častokrát platí veta: málo je niekedy viac. Na tomto aute sa to potvrdilo dvojnásobne, hlavne keď sa jedná o bočné prahy. Ich dizajn je tak jednoduchý, že nenájdeme žiaden rušivý element, ktorý by tejto úprave uškodil. Navyše, tieto prahy k autu pasujú ako uliate.

Modifikovaný bol aj zadný nárazník. Zoznam zmien tvorí dvojica decentných bočných spojlerov a športový difúzor, vo farbe karosérie. Na jeho ľavej strane je pár okrúhlych koncoviek nerezového výfuku, ktoré sú zárukou ozaj zdravého športového zvuku. Pribudlo taktiež športové krídlo, ktoré si svoju silu nepotrebuje dokazovať nadrozmernou veľkosťou, práve naopak. Štýl, akým je toto krídlo navrhnuté sa dokonale hodí k celkovému charakteru auta.

Nakoniec sa úpravcovia vyhrali aj s podvozkom auta. Osadené boli nové kolesá, ktoré sú od renomovaného talianskeho výrobcu Mille Miglia Wheels. Ide o strieborné 5-lúčové zdvojené disky, ktoré sú obuté v slick pneumatikách. Rozmerovo sa tieto disky môžu zdať malé, ale vzhľadom na relatívne veľké zníženie podvozku, pričom kolesá sú pekne zapadnuté v podbehoch, to bolo asi nutné.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy SRS TEC z Nemecka. Ceny sú uvedené v EUR bez DPH. Pri malých objednávkach účtujeme k cene ešte dopravu na Slovensko, ktorá sa určuje individuálne.

preview
download
[ 432 KB ]

Chceli by sme vás upozorniť na skutočnosť, že isté ceny v tomto cenníku už nemusia byť aktuálne. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


SRC TEC


preview
Na záver pre tých, ktorí nemeckú firmu SRS TEC príliš nepoznajú. Ide o relatívne mladú firmu z Nemecka, ktorej náplňou práce je návrh a následná produkcia bodykitov pre autá značiek Audi, BMW, Honda, Mercedes, Opel, Peugeot, Porsche, Renault a Volkswagen. Ich veľkou výhodou je svieži a hlavne neokukaný dizajn, čo firmu SRS TEC posúva dopredu.

Dôkazom ich flexibility a všestranného zamerania je aj produkcia karosárskych častí pre cestné motocykle značiek Honda, Yamaha, Suzuki a Lenkermasken. Navyše, firma sa taktiež zaoberá výrobou „prezentačných“ výrobkov, akými sú stojany na disky a figuríny na prezentáciu ochranných odevov.


Fotogaléria BMW E36 v úprave od SRS TEC Tuning:Wallpaper "SRS TEC BMW E36" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Páči sa vám toto BMW E36 od SRS TEC? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy SRS TEC, tak navštívte našu podstránku:

SRS TEC tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 24467x    hodnotenie: 91/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt