Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Sports Car Challenge po Lausitzringu zamieri do Mosta pri Brne !

10.Aug.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Na nemeckom okruhu Eurospeedway Lausitzring sa konal ďalší víkend plný revu motorov Sports Car Challenge. Na štarte sa znovu objavil aj druhý muž prvej divízie Angličan Sinclair, aby napravil svoj daždivý nezdarenú jazdu z okruhu Hockenheimring.

Na štart sobotnej kvalifikácie sa postavilo 13 vozidiel. Chýbal tam Georg Hallau, ktorý nemal ešte svoje auto MRP Honda pre tento závod k dispozícii. V Nemecku sa na štarte neobjavil ešte ďalší zo Švajčiarov Adi Gartner so svojim Martini Alfa Romeo V6. Gerd Beisel opäť štartoval so slabším vozidlom PRC BMW 3.2, pretože jeho nová „zbraň“ Norma M2000 BMW 4.0 zostala kvôli testom iba v garáži.

SCC
Už v kvalifikácii začali v týme Mobi Racing poruchy, za ktorý štartujú Thomas Wolfert a Henry Uhling, prvého postihol problém s brzdami a druhý mal problém s radením. Tréningovým jazdám opäť viedol stroj Jade 2 Nissan a pilot Sinclair mohol byť so svojim výkonom opäť spokojný a zaistil si pole position. Na druhú Sabrinu Hüngebuhlerovú zo Švajčiarska mal náskok 0,8s. Až tretie miesto do sobotného závodu zostalo na vedúceho Rakúšana Payra na PRC Ford Cosworth F1. Syn staviteľa vozidiel PRC Emanuel Pedrazza ukoristil s PRC Honda v druhej divízii pekné druhé miesto na štartovnom rošte. Nový muž v prototype PRC Opel Otto Dragoun sa skôr s autom zoznamoval a výsledkom bolo len posledné 13.miesto.

Prvý závod dlho vyzeral jasnou záležitosťou Sinclaira s Jade 2 Nissan, ale jeho zelený Jade skončil v jedenástom kole, kvôli poruche tlaku v benzínovom potrubí, ktorú spôsobilo nefunkčné palivové čerpadlo. Skončil tak na 10. mieste a nabitou motiváciou, ktorú získal v kvalifikácii rýchlo pozbíjal, ale čakal na neho ešte druhý závod. Na prvom mieste došiel opäť Wolfi Payr na konštrukcii PRC s motorom Cosworth F1. Na chrbát sa mu však zavesila mladá Švajčiarka Sabrina Hüngebuhler, ktorá na Oselle BMW nedala takmer nič zadarmo a na víťaza stratila len 0,9s.

Na pódium sa potom ešte celkovým tretím miestom a víťazstvom v divízii 2 zadíval Pius Truffer s PRC BMW. Druhým miestom v divízii 2 tak ešte zabodoval Nemec Kormann so svojim PRC BMW. V druhej divízii zatiaľ druhý Gerhard Münch s Normou nedošiel veľmi najlepšie a jeho výkon stačil až na 5. miesto v divízii.

SCC
Druhú kvalifikáciu na ďalší závod opäť zajazdil najlepšie Sinclair, šancu na body tak ešte nestrácal. Wolfi Payr mal šancu sa udržať v čele Sports Car Challenge, ale jeho snaha skončila už v druhom kole nedeľného závodu, keď mu službu vypodvedal hnací hriadeľ jeho PRC Cosworth F1.

Súboj o prvé miesto sa tak plne odohrával v réžii Angličana Sinclaira a švajčiarskej mladej Sabriny Hüngebuhlerovej s Osellou, ktorá vlani preháňala menej známy prototyp URD BMW a zvíťazila v prvej divízii Interserie.

Nakoniec zvíťazil Sinclair, pred Švajčiarkou a nadelil jej 7 sekúnd. Gerd Beisel „vypálil“ svoj výkon na plné obrátky a celkovo mu patrilo s PRC BMW tretie miesto. V druhej, slabšej divízii opäť zvíťazil Truffer na PRC BMW a druhý došiel Kormann a tretie miesto získa Matzinger s ďalším PRC Opel.

Pedrazza musel opustiť tretiu priečku, pretože mu bez varovania vypovedal službu jeho nový motor Honda. Až piate miesto v druhej divízii získal Gregor Fischer, ktorý pre tento závod presedlal do druhej divízie a PRC Honda.