support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo filter Športové, vzduchové a olejové filtre K&N - airboxy, kity priameho sania logo motor

Športové, vzduchové a olejové filtre K&N - airboxy, kity priameho sania

21.Mar.2021
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Americká spoločnosť K&N sa už viac než štyri desaťročia venuje vývoju a výrobe vzduchových, olejových a palivových filtrov. Množstvo skúseností načerpali vývojári tejto firmy aj v oblasti motoršportu, K&N svojimi filtrami dodnes zásobuje viaceré pretekárske tímy. Aktuálne sa v ponuke tejto spoločnosti nachádza viac než 2 400 rôznych športových vzduchových filtrov, ktoré sú určené predovšetkým pre osobné autá. K&N však myslí aj na majiteľov motocyklov a štvorkoliek. Predstavíme vám kompletnú produktovú líniu filtrov K&N.
Jednou zo zložiek pravidelnej údržby auta je aj kontrola a prípadná výmena filtrov. Vzduchový filter pre auto by sme mohli prirovnať k pľúcam a pri úpravách motora zohráva kľúčovú úlohu. Zabúdať však netreba ani na ostatné typy filtrov, ktorých zanedbanie môže viesť k vážnym a drahým opravám. Ponuka spoločnosti K&N predstavuje komplexné riešenia pre každého, kto sa rozhodol pre výmenu filtrov, prípadne uvažuje nad dodatočným zvýšením výkonu a výmena filtrov je potrebný základ.

K&N vzduchový filter do airboxu


Jednou z najrozšírenejších kategórií sú vzduchové filtre, ktoré sa umiestňujú do originálneho airboxu. Aktuálne sú tieto filtre dostupné pre takmer všetky bežné modely. Vďaka svojej štruktúre zabezpečujú výborné filtračné schopnosti, dokážu prepustiť viac vzduchu a zároveň sa postarajú o zvýšenie výkonu. V závislosti od motora sa výkon môže zvýšiť o 1-4 konských síl. Tieto filtre sú vyrábané zo špeciálnej bavlny, je možné ich prať a opätovne využívať. Takýto vzduchový filter je schopný vydržať po celú dobu životnosti auta.

K&N 57i kit priameho nasávania


Tento kit priameho nasávania je určený pre každého, kto od motora svojho auta očakáva ešte vyšší výkon. Jeho montáž je jednoduchá a pripája sa priamo na originálny airbox.

K&N 57S športový airbox


Ak chcete pri úprave nasávania zájsť ešte ďalej, siahnuť môžete po K&N 57S, ktorý plne nahrádza originálny airbox. Obsahuje opätovne použiteľný filter s vyššou priepustnosťou, samotný airbox vás zaujme svojim aerodynamickým tvarom a vnútornou architektúrou. Tá bola navhnutá tak, aby zabezpečovala adekvátnu rýchlosť a smer prúdenia vzduchu.

K&N AirCharger Kit


Rada airboxov AirCharger je podobná predchádzajúcemu produktu, avšak ide o špeciálne vyvinutý diel pre konkrétne modely. Je tak zabezpečená nielen úplná kompatibilita, ale aj vyššia účinnosť. Vývojári sa pri navrhovaní tohto systému zamerali na to, aby bola cesta vzduchu čo najmenej obmedzovaná. AirCharger Kit je teda navrhnutý tak, aby privádzal do motoru ešte viac vzduchu.

K&N Apollo kit


Systém Apollo kit sa vyznačuje ochranným obalom, v ktorom sa nachádza opätovne využiteľný vzduchový filter K&N. Tento ochranný obal výrazne pomáha znižovať nárast teploty v motorovom priestore a chladnejší vzduch smeruje priamo do motora. Ide o vhodnú voľbu, ak neplánujete motor svojho auta príliš šetriť a užiť si chcete poriadnu športovú jazdu.

K&N Generation 2 kit


Kit priameho nasávania K&N 57 Gen II je navrhnutý tak, aby zvýšil výkon motor a zlepšil akceleráciu. Oproti prvej generácii prichádza s prepracovaným tvarovaním, montuje sa priamo na originálny box nasávania a súčasťou sady sú presne tvarované nekovové rúry, ktoré pomáhajú znížiť teplotu nasávaného vzduchu.

K&N Intake Kit 77


K&N kit nasávania s označením 77 je určený predovšetkým pre vozidlá kategórie SUV a off-road, vyznačujú sa špeciálne upraveným filtrom pre ešte väčšie prúdenie vzduchu. Súčasťou balenia je všetko to, čo je potrebné pre správnu inštaláciu.
Okrem uvedených kitov nasávania a vzduchových filtrov, ponúka spoločnosť K&N aj špeciálne filtre pre karburátory a celý rad olejových filtrov. Aj v tomto prípade môžete počítať s maximálnou prepracovanosťou a výbornými filtračnými vlastnosťami.

Hlavné výhody filtrov K&N:
- Vyššia priepustnosť a lepšie filtračné schopnosti
- Kvalitné spracovanie
- Možnosť opätovného použitia
- Jednoduchá údržba a montáž
- Dlhá životnosť
- Postarajú sa o zvýšenie výkonu
- Zlepšenie akcelerácie


sportove vzduchove filtre vzduchovy olejovy opatovne pouzitelny filter kit kity airbox vyssi vykon lepsia akceleracia kn

Tieto športové vzduchové filtre a kity a ďalšie výrobky od firmy K&N si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj v našom eshope:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Ako sa vám pozdávajú športové vzduchové filtre a kity od výrobcu K&N ?


Viac informácií ku športovým filtrom vám radi poskytneme. Zoznam článkov o vzduchových a olejových motorových filtroch nájdete tu:

VZDUCHOVÉ A OLEJOVÉ FILTRE


Viac informácií k možným úpravám Vášho motora v aute vám radi poskytneme. Zoznam článkov o motorovom tuningu nájdete tu:

MOTOROVÝ TUNING


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7239x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt