support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo kamery Mini kamera MIDLAND XTC-400 - športová digitálna kamera s FULL HD logo kamery

Mini kamera MIDLAND XTC-400 - športová digitálna kamera s FULL HD

18.Aug.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Špičková športová kamera Midland XTC-400 je určená pre všetky druhy športov vrátane potápania, skoku s padákom, bungeejumping, moto cross či drift. Označenie XTC znamená „eXTra ordinary Cam“, čo sa dá preložiť ako „mimoriadna kamera“ – ktorou Midland XTC-400 aj naozaj je!

Hlavnými podmienkami pri vývoji tohto modelu boli jednoduchosť a dlhá výdrž batérie. Kamera disponuje veľkým posuvným spínačom, ktorým sa okamžite uvedie do prevádzky. Dizajn a ergonómia tohto spínača bola navrhnutá tak, aby s ním bolo možné jednoducho manipulovať aj v hrubých rukaviciach (lyžiarske rukavice alebo potápačské). Vodotesné puzdro, ktoré je súčasťou základného balenia je navrhnuté tak, že spínač je prenesený na vonkajšok tohto puzdra a je teda možné kameru ovládať aj keď je vložená v puzdre.

KAMERA NABITÁ FUNKCIAMI PONÚKA JEDINEČNÝ SYSTÉM UCHYTENIA


Full HD nahrávanie 1080p je dnes už samozrejmosťou a nechýba ani u tejto kamery. Nahrávky sa uchovávajú vo formáte MP4 a kamera je schopná poňať microSD kartu s kapacitou až 32gb. Rozlíšenie je 12 Megapixelov. Kamera disponuje vstavaným HDMI konektorom a tiež integrovaným WiFi. Cez obidva výstupy je možný live prenos. Vďaka aplikácií Action Cam je možné kameru ovládať – zapnúť, či vypnúť nahrávanie, zoomovať a samozrejme sledovať, čo aktuálne nahrávate na vašom mobile alebo tablete. Ako už bolo spomenuté, kamera bola vyvíjaná s ohľadom na dlhú výdrž batérie. Preto je možné s Midland XTC-400 nahrávať až 5 hodín záznamu. Okrem toho akumulátor nie je integrovaný – je vymeniteľný. Výhodou takéhoto akumulátora je možnosť dokúpenia druhej batérie a mať tak vždy po ruke ďalších 5 hodín pre vaše zábery. Funkcia Low Light zabezpečuje nahrávanie kvalitných záberov aj v zhoršených svetelných podmienkach. O kvalitách tejto funkcie je ťažko písať, najlepšie je presvedčiť sa sám.

Jedinečná vlastnosť, ktorou iné športové akčné kamery nedisponujú, je otočný objektív v uhle až 270°. To znamená, že kameru si môžete uchytiť prakticky v akejkoľvek polohe, tak ako vám prostredie a podmienky dovoľujú a obraz zrovnáte do roviny. Pretože sa predpokladá používanie kamery v extrémnych podmienkach a na nezvyčajných miestach, je dôležité, aby bola možnosť uchytenia kamery čo najviac flexibilná. Preto je kamera vybavená koľajnicami pre uchytenie z obidvoch bočných strán a zo spodnej časti statívovým závitom. Tieto uchytenia sú samozrejme prenesené aj na vodotesné puzdro a tak je jedno, či používate kameru s puzdrom alebo bez puzdra. Túto vlastnosť iné akčné kamery nemajú!

Dizajn Midland XTC-400 je stavaný do hĺbky a to z dvoch dôvodov. Prvým je možnosť umiestnenia elementov skutočného objektívu, tak ako tomu je pri fotoaparátoch – zrkadlovkách alebo tradičných kamerách. Druhým dôvodom je čo možno najmenší odpor voči vetru či vode, čo ocenia najmä motorkári, ktorí nosia akčné kamery na prilbe a odpor vzduchu im môže triasť celou hlavou, ďalej tí, ktorí používajú kameru upevnenú na aute, či motorke – nával vzduchu vo vysokých rýchlostiach môže spôsobovať vibrácie, ktoré sa následne prenášajú do kamery a v neposlednom rade je to tiež výhodou pre potápačov, ktorým úzky dizajn kamery nespôsobuje ďalší odpor pri pohybe vo vode.

Bonusom navyše je trojročná záruka. V prípade záujmu je možné dokúpiť aj predĺženú záruku.

Pretože akčná kamera má byť flexibilná a použiteľná prakticky kdekoľvek, výrobca Midland preto nenechal nič na náhode a ponúka ku svojim kamerám široký sortiment príslušenstva pre hoby aj profi účely. Spomeňme aspoň rôzne typy držiakov ako držiak systémom spider, na opasok, na ľahkú prilbu, čelenkový držiak, držiak na potápačské alebo lyžiarske okuliare, prísavný držiak, držiak určený pre montáž na bicykle, motorky, skútre alebo štvorkolky, magnetický držiak, držiak určený pre uchytenie kamery k puške alebo pištoli, pre uchytenie na riadidlá motocykla alebo bicykla a iné.

A ešte bonbónik na záver. Kamera Midland XTC-400 bola použitá aj pri natáčaní prezentačného videa APEX.TV na Mercedes S-Class. Po natáčaní tvorcovia doslova oznámili, že ešte lepšiu kameru nemali a vymenili svoju techniku práve za tieto kamery (predtým používali GoPro). Video z tohto natáčania si môžete pozrieť nižšie.

Hlavné výhody športovej kamery Midland XTC-400:
- Dlhá výdrž batérie – až 5 hodín nahrávania
- Vodotesné púzdro, ktoré prenáša základné tlačidlo kamery a uchytávanie na obal tohto púzdra
- Jedinečný systém uchytenia z troch strán (doteraz ho nemá žiadna iná kamera)
- Možnosť natočenia objektívu na zrovnanie obrazu – kameru je možné upevniť v akejkoľvek polohe a natočením objektívu sa obraz zrovná do vodorovna
- WiFi & HDMI (live streaming)
- Obsah základného balenia (kamera, akumulátor, kábel /2v1 pc & nabíjací/, vodotesné púzdro až do hĺbky 65 m, 2 základné samolepiace držiaky


Full HD špičková športová kamera Midland XTC-400


sportova kamera midland xtc 400 full hd hdmi wifi uchytenie otocny objektiv

Túto kvalitnú športovú kameru Midland XTC-400 si môžete objednať tu.

Do poznámky v objednávke prosíme uviesť počet kusov.

katalog
FullHD športová kamera Midland XTC-400
Cena s DPH: 269,-€ / ksPrezentačné video APEX.TV na Mercedes-Benz triedy S natočené kamerou Midland XTC-400:Airsoft video natočené kamerou Midland XTC-400:Rally cross video natočené kamerou Midland XTC-400:Midland promo video natočené kamerou Midland XTC-400:Pokiaľ máte záujem aj o iné športové kamery alebo autokamery tak kliknete sem:

thumb thumb


Čo hovoríte na jedinečný systém uchytenia a otočný objektív tejto športovej kamery Midland XTC-400 ? Nech sa páči, hlasujte tu:


V našej ponuke si môžete pozrieť aj iné kamery, ktoré nájdete na našej podstránke tu:

HD KAMERY, ČIERNE SKRINKY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5088x    hodnotenie: - nehodnotený -


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt