support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo podvozky Športové podvozky KW Suspension – prvotriedna kvalita na dosah ruky logo podvozky

Športové podvozky KW Suspension – prvotriedna kvalita na dosah ruky

06.Apr.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

„Podvozkový svet“ je dnes pomerne rozšírenou záležitosťou a existuje množstvo výrobcov, ktorí sa zaoberajú práve touto časťou vozidla. Množstvo ľudí to zjavne ešte stále nechápe, no kvalitný podvozok je základom každého auta, najmä tých upravených. Podvozok je omnoho podstatnejšia vec, než kilá plastov dookola celého auta. Dnes si predstavíme jedného z najväčších, ak nie najväčšieho výrobcu podvozkových komponentov, nemeckú firmu KW Suspension.

Nemeckú firmu KW Suspension pozná určite každý motorista. Vznikla v roku 1995 a postupom času sa vypracovala na najväčšieho výrobcu podvozkových komponentov v Európe a jej možnosti siahajú aj za hranice Európy. Firma KW Suspension spadá pod obrovskú spoločnosť KW automotive GmbH, spolu s firmami Weitec, LSD-Doors, Belltech Sport Trucks a ST Suspensions. Firmy KW Suspension a Weitec podporujú najrôznejšie motoršportové podujatia, podieľajú sa na vývoji podvozkových dielov pre rôzne svetové automobilky, napríklad Mercedes-Benz a AMG. Na konte majú množstvo víťazstiev v rôznych pretekoch a množstvo ocenení. KW Suspension „má prsty“ v najrôznejších športových podujatiach, ako napríklad 24-hodinový závod na Nurburgring, BFGoodrich šampionát, WTCC, FIA GT a množstvo iných.

Firma KW Suspension sa zaoberá výrobou športových podvozkových kitov a komponentov, ktoré nájdu uplatnenie takmer v každom vozidle, ktoré na cestách vidíme, závodne špeciály a ATV (športové štvorkolky) nevynímajúc. To znamená, športové tlmiče s nastaviteľnou tuhosťou, svetlou výškou a dokonca aj reguláciou rýchlosti návratu piestu, znížené pružiny a taktiež dômyselný systém KW HLS. KW Suspension je celosvetovo uznávaná firma a jej produkty obľubujú začínajúci motoristi, tuneri aj profesionálni pretekári. Skúsenosť nám hovorí, že tuningové firmy, ktoré sú na motoristickej scéne dlhšie, majú produktové portfólio pomerne široké a taktiež použité technológie sú na veľmi vysokej úrovni. Veď každému výrobcovi dielov ide predovšetkým o spokojnosť zákazníka a čo najvyššiu kvalitu svojich produktov.

KW logo


O kvalite produktov firmy KW Suspension svedčia použité moderné technológie špeciálne prvky, ktoré zaručujú maximálne kvalitné spracovanie produktov a tým pádom aj dlhú životnosť, no hlavne dokonalé užitie si jazdy s podvozkom KW Suspension.

- Twin tube shock absorbers (tlmiče s dvoma komorami) – V skratke, ide o unikátny systém, pri ktorom je tlmič vyrobený s dvoma komorami – v jednej sa pohybuje piest so špeciálnymi kanálikmi a v druhej sa zhromažďuje olej pri zaťažení tlmiča. Výsledkom takéhoto systému je dlhšia výdrž tlmiča, tichšie fungovanie a komfortnejšia jazda.

- Hliníkové uloženie tlmičov – Vyrábané sú z kvalitného a odolného hliníka a zabraňujú prenikaniu špiny a vody do priestorov ložiska tlmičov. Taktiež umožňujú nastavovať sklon kolies.

- Polyamidová podpera pružín – Jedná sa o prstenec, ktorý zospodu drží pružinu a je zároveň polohovateľný, čoho výsledok je nastavovanie svetlej výšky auta. Vyrábaný je z tých najkvalitnejších materiálov, ktoré zaručujú maximálnu antikoróznu ochranu.

- Inox Line – Inox Line predstavuje technológiu ošetrenia povrchu tlmičov. V roku 2002 bol na Technickej univerzite v Esslingen uskutočnený test so slanou vodou, ktorá po dobu 480 hodín pôsobila na telá rôznych tlmičov. Tlmiče KW ostali neporušené, s minimálnym náznakom vzniku korózie, avšak ostatné boli maximálne napadnuté koróznymi časticami. - KW technológia pohybu piestu – Vďaka dvojcestnému tlakovému piestu je pohyb piestu vnútri tlmiča plynulejší a dokáže sa pohybovať bez toho, aby to vodič napríklad pri prejazde nerovnosťami pocítil. To znamená, že auto pri prejazde napríklad zákrutou na pretekárskom okruhu nepodskočí.

- Hydraulický testovací systém – KW Suspension je jediný výrobca v Nemecku, ktorý disponuje takýmto dômyselným testovacím, resp. simulačným systémom. Obsahuje sedem výkonných tlmičov, ktoré dokážu dokonale simulovať cestné podmienky a inžinieri z firmy KW Suspension tak môžu podrobiť testu svoje najnovšie produkty a vyvarovať sa tak dôležitým chybám.

Produktové portfólio firmy KW Suspension:

Podvozkové kity pozostávajúce z pružín a tlmičov


KW sportove tlmice variant 1 inox line


- KW Variant 1 – Podvozkový kit pre začiatočníkov, ktorý si rýchlu jazdu chcú užiť naplno. Tlmiče kitu Variant 1 sú vyrábané z nehrdzavejúcej ocele technológiou Inox Line a sú výškovo nastaviteľné.

- KW Variant 2 – Produkt určený pre ľudí, ktorý si nechcú vychutnať len športovú jazdu na svojom aute, ale majú potrebu prispôsobiť si podvozok presne podľa svojich požiadaviek. KW Variant 2 má okrem nastavenia výšky možnosť nastaviť aj tuhosť tlmičov. Takto sa jazda stáva oveľa osobnejšou záležitosťou. Variant 2 je taktiež vyrábaný Inox Line technológiou.

- KW Variant 3 – Vrcholový model spomedzi rady Variant. Umožňuje nastaviť si podľa svojich požiadaviek nielen výšku a tuhosť, ale taktiež aj rýchlosť návratu piestu. Vďaka tomu si majiteľ môže správanie svojho auta nastaviť tak, ako to vyhovuje len jemu.

- KW Clubsport – Rada KW Clubsport je určená pre ľudí, ktoré svoje auto vyžúvajú denne (street), no obľubujú tiež závodne trate (racetrack). Tento podvozkový set je prednastavený tak, aby ponúkal svoje maximum a uspokojil tak náročných vodičov, ktorí chcú mať podvozok na cestu aj na závodnú trať. Clubsport je taktiež vyrábaný technológiou Inox Line. KW Clubsport má okrem nastavenia výšky možnosť nastaviť aj tuhosť tlmičov a rýchlosť návratu piestu. Tento kit obsahuje taktiež nastaviteľné uloženie, stabilizačné tyčky náprav a novo vyvinuté znížené pružiny.

- KW street comfort – Chcete športovú jazdu, ale nie príliš tvrdú? Chcete sa cítiť pohodlne, no zároveň si dovoliť jazdiť zákruty vo vyšších rýchlostiach? KW street comfort je určený presne pre takéto prípady. Ponúka športové správanie, no pri zachovaní istých komfortných vlastností. Majiteľ si pritom môže nastaviť svetlú výšku v rozmedzí 10 až 40 mm.

- KW Competition 2A/3A – Podvozkový set vyvinutý špeciálne pre potreby motor športových závodov. Modelová rada Competition sa vyrába v dvoch prevedeniach – 2 way adjustable a 3 way adjustable. KW Competition 3A má externé kompresné nádrže, nastaviteľnú tuhosť, výšku a pruženie, vďaka čomu je tento podvozkový kit jedným z najlepších, čo sa dá zohnať pre pretekárske autá. Veď nie nadarmo vyhral tento kit trikrát (2006, 2007 a 2008) po sebe 24 hodinový závod na okruhu Nurburgring.

- KW Quad – Problémom štvorkoliek je ich ťažisko, ktoré je poväčšine prípadov privysoko. S použitím podvozkového kitu KW Quad sa ťažisko presúva nižšie, vďaka čomu je stabilita štvorkoliek stopercentná. Tento kit disponuje nastaviteľnou tuhosťou, kompresnými vlastnosťami a samozrejme svetlou výškou. V ponuke sú aj samostatné pružiny určené pre ATV štvorkolky, ktoré dovoľujú zníženie až 70 mm. Určené sú do terénu aj na spevnenú cestu, majú pozinkovaný povrch a vyrábané sú z pevnej a odolnej zmesi chróm-silícia (SiCr).

Hydraulický systém KW


KW hls


KW hls


- KW HLS (Hydraulic Lift System) - Ide o sofistikovaný systém zmeny svetlej výšky vozidla, založený na vzduchovej hydraulike. Stisnutím jediného tlačítka si tak majiteľ v prípade prekážky na ceste vie zdvihnúť svoje auto o 30 až 45 mm. Vďaka tomuto systému je prejazd nerovnosťami odteraz bezproblémovou záležitosťou. Systém sa dodáva ako celok pre všetky štyri kolesá alebo osobitne pre kolesá prednej (HLS 2 a HLS 4). Obrovským plus tohto hydraulického systému je tiež to, že je aktivovať ho je možné aj pri jazde v rýchlosti 80 km/h bez nutnosti zastaviť. Výhodou je tiež to, že ak auto ostane zdvihnuté, po dosiahnutí istej rýchlosti je systémom automaticky znížené do pôvodnej polohy.

Športové pružiny - samostatné KW komponenty


- Znížené pružiny, športové tlmiče - Znížené pružiny KW Suspension sú vyrábané z oceľovej zmesi chróm-silícia, dovoľujú znížiť svetlú výšku vozidla v rozmedzí 40 až 60 mm a posunuté majú taktiež ťažisko smerom nadol.

KW sportove tlmice pruziny


KW sportove pruziny


Rok 2010 je rok zmien a príchodu noviniek z oblasti motorizmu. Firma KW Suspension nám preto priniesla zopár noviniek v podobe znížených podvozkových setov:

- KW Variant 1 so znížením 10 až 30 mm na prednej náprave a 15 až 35 mm na náprave zadnej – Audi RS6 4B.

- KW Variant 3 so znížením 20 až 35 mm na prednej náprave a 5 až 35 mm na náprave zadnej – Mercedes-Benz C 4Matic.

- Znížené pružiny so znížením 15 až 40 mm na prednej náprave a 0 až 25 mm na náprave zadnej – Audi RS4 QB6.

- KW Clubsport kit dostupný už aj pre Volkswagen Golf VI GTI

- KW Variant 1, 2 a 3, KW Clubsport pre Volkswagen Golf VI R s maximálnym znížením 35 mm na obidvoch nápravách.

- KW Variant 2 pre Morgan Plus 8, s maximálnym znížením 15 mm na obidvoch nápravách.

- KW Variant 1, 2 a 3, KW Clubsport pre Volkswagen Audi TT RS 8J so znížením 5 až 25 mm na prednej náprave a 5 až 20 mm na náprave zadnej.

- KW Variant 1 pre Chevrolet Camaro SS Coupé

- KW HLS 2 pre Ferrari F430 a Spider, so znížením 10 až 30 mm vpredu aj vzadu.

- KW Variant 1, 2 a 3 pre Seat Exeo ST 3R so znížením 20 až 55 mm na prednej náprave a 30 až 50 mm na náprave zadnej.

Tu sme vám pripravili hlavný výber a popis podvozkových systémov z ich celkového, inak ďaleko širšieho sortimentu:

KW podvozok – "VARIANTE 1 INOX LINE"

KW podvozok – VARIANTE 1 INOX LINE Nastaviteľné športové podvozky, ktoré môžu plne využiť všetky vlastností auta. Výškovo nastaviteľné tlmiče sú v rozmedzí 35 až 60mm. Dajú sa ľubovoľne nastaviť na prednej a zadnej náprave.

Výhody tohto systému:
 • plno nerezové prevedenie „INOX LINE“
 • možnosť výškového nastavenia
 • TÜV certifikát
 • perfektné vyváženie auta
 • harmonické jazdné vlastnosti s športovým charakterom
 • kompletný aplikačný manuál

KW podvozok – "VARIANTA 2 INOX LINE"

KW podvozok – VARIANTE 2 INOX LINE Nastaviteľné športové podvozky, ktoré majú dodatočne pridanú možnosť nastavenia tuhosti tlmičov na hornom uložení. Výškovo nastaviteľné tlmiče sú v rozmedzí 35 až 60mm. Dajú sa ľubovoľne nastaviť na prednej a zadnej náprave.

Výhody tohto systému:
 • plno nerezové prevedenie „INOX LINE“
 • možnosť výškového nastavenia
 • možnosť nastavenia tuhosti – stlačenie tlmiča
 • TÜV certifikát
 • perfektné vyváženie auta
 • harmonické jazdné vlastnosti s športovým charakterom
 • kompletný aplikačný manuál

KW podvozok – "VARIANTA 3 INOX LINE"

KW podvozok – VARIANTE 3 INOX LINE Základným pravidlom dobrého tuningu je zlepšiť vzhľad auta pre jeho osobitosť a predovšetkým zlepšiť jeho jazdné vlastnosti na maximálne možnú mieru. „SUSPENSION KIT“ sa skladá z pevne nastavenej hodnoty tuhosti a zníženia auta. Sada obsahuje tlmiče, pružiny a inštalačný manuál. Zníženie auta sa pohybuje od 35 do 60mm, čo je najväčšie rozmedzie zníženia vyrábané na svete.

Výhody tohto systému:
 • plno nerezové prevedenie „INOX LINE“
 • možnosť výškového nastavenia
 • možnosť nastavenia tuhosti – stlačenie tlmiča
 • možnosť nastavenia rýchloti pohybu vytiahnutia piestu
 • perfektné vyváženie auta
 • progresívne jazdné vlastnosti s športovým charakterom
 • kompletný aplikačný manuál

KW podvozok – "SUSPENSION KIT"

KW podvozok – SUSPENSION KIT Základným pravidlom dobrého tuningu je zlepšiť vzhľad auta pre jeho osobitosť a predovšetkým zlepšiť jeho jazdné vlastnosti na maximálne možnú mieru. „SUSPENSION KIT“ sa skladá z pevne nastavenej hodnoty tuhosti a zníženia auta. Sada obsahuje tlmiče, pružiny a inštalačný manuál. Zníženie auta sa pohybuje od 35 do 60mm, čo je najväčšie rozmedzie zníženia vyrábané na svete.


KW – PRUŽINY

KW – PRUŽINY Miesto kompletného podvozku si môžete zvoliť aj iba kratšie, znížené pružiny na Vaše sériové tlmiče. Znížením podvozku vylepšíte jazdné vlastnosti lebo dosiahnete zníženie ťažiska auta a tvrdšiu charakteristiku pružín.


KW 2 – CESTNÝ ZÁVODNÝ PODVOZOK

KW 2 – CESTNÝ ZÁVODNÝ PODVOZOK Závodný podvozok je ideálnou voľbou pre závodné autá skupiny "N", "A", "G" a "E1" . Majú možnosť výškového nastavenia auta, nastavenia útlmu nárazov a patentovaného nastavenia rýchlosti vytiahnutia tlmiča – „Bumb / Compression“. Charakteristika pružiny je dodávaná na prianie zákazníka, spolu s nastavením odklonu u systému McPherson. Pre všetky nastavenia je nutné zaslať špecifické požiadavky a charakteristiky auta - model, trieda, obsah motora, hmotnosť s vodičom, rozmery kolies + typ a výrobcu pneumatiky. Dodací termín je 4 až 6 týždňov, podľa náročnosti s možnosťou horného uchytenia typom „UNIBALL“. KW je špičkovým dodávateľom nemeckého DTC, európskeho FIA GT alebo FIA ETCC. Ceny podvozkov sú od 1.600,-EUR bez DPH (19%). (v prepočte aktuálnym kurzom). Informácie vám poskytneme na vyžiadanie.


KW 3 – CESTNÝ ZÁVODNÝ PODVOZOK

KW 3 – CESTNÝ ZÁVODNÝ PODVOZOK Špičkový závodný plynovo kvapalinový nastaviteľný podvozok pre čisto závodné účely používaný napríklad v sérii nemeckého DTC, európskeho ETCC, FIA GT alebo pri rally v MS. Možnosť výškového nastavenia, nastavenia tuhosti a rýchlosti spätnej kompresie piestu. Všetky informácie vám na vyžiadanie zašleme. Pre všetky nastavenia je nutné zaslať špecifické požiadavky a charakteristiky auta - model, trieda, obsah motora, hmotnosť s vodičom, rozmery kolies + typ a výrobcu pneumatiky. Ceny podvozkov sú od 4.300,-EUR bez DPH (19%). (v prepočte aktuálnym kurzom). Informácie vám poskytneme na vyžiadanie.


KW – ZÁVODNÉ PRUŽINY

KW – ZÁVODNÉ PRUŽINY Závodné pružiny KW sa vyrábajú v rozlíšení „RACING SPRING“ a „HIGH PERFORMANCE RACING SPRING“:

Typy systémom:
 • RACING SPRING / MOC = 45,-EUR bez DPH (19%)
 • HIGH PERFORMANCE RACING SPRING / MOC = 55,-EUR bez DPH (19%)
 • HELPER SPRING ( pomocné pružiny ) / MOC = 28,-EUR bez DPH (19%)

KW závodné zavesenie – "UNIBALL"

KW závodné zavesenie – UNIBALL Uchytenie ku KW tlmičom systémom „UNIBALL“ . Informácie vám poskytneme na vyžiadanie.preview
KW je bezpochyby jeden z najvýznamnejších výrobcov športových podvozkových systémov, tlmiacich a pružiacich komponentov pre bežné resp. normálne použitie v aute ale aj pre závodné účely. V segmente závitových podvozkov dokonca patrí k lídrom na trhu a tým aj udáva hlavný smer vývoja nových technológii. Svetové postavenie firmy KW zdôrazňuje aj fakt, že sa v ich produktovom sortimente nájde viac ako 1500 rôznych aplikácii pre takmer všetky značky a modely áut. Z malého tímu, počítajúc v roku 1992 troch zamestnancov pracujúcich na celkovej prevádzkovej ploche o päťdesiat metrov štvorcových, vznikol postupne gigant, ktorý dnes zamestnáva viac ako 90 pracovníkov a to na vyše 7500 metroch štvorcových novo vybudovaných priestorov v nemeckom mestečku Fichtenberg, východne od mesta Stuttgart.


preview
KW sa už roky angažuje mimoriadnym spôsobom v motošporte a to samozrejme z dobrých dôvodov. Práve tu je totiž pôda ideálna pre vývoj nových progresívnych technológii odpruženia a tlmenia vozidiel, ktoré potom nachádzajú po dlhodobom testovaní svoje uplatnenie aj v sériových cestných automobiloch. Firma čerpá a zbiera neoceniteľné skúsenosti z športových sérii ako je nemecký ADAC GT Cup, DTC, STW, ETCC alebo FIA GT Cup. Firma KW nikdy neprodukovala podvozky, pružiny a diely pre masu ale pre takých entuziastov, ktorý presne vedia čo chcú, totiž to najlepšie, z hľadiska výkonnosti, bezpečnosti a spoľahlivosti.


Krátka ukážka hydraulického systému:Kompletný sortiment výrobkov od firmy KW si môžete pozrieť a zakúpiť na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Čo hovoríte na kvalitu výrobkov značky KW ? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Viac informácií k tlmičom firmy KW vám radi poskytneme. Zoznam článkov k tejto téme nájdete tu:

KW suspension


Zoznam článkov o podvozkoch, tlmičoch a odpruženiach nájdete tu:

PRUŽINY, TLMIČE & PODVOZKOVÉ KITY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 39810x    hodnotenie: 15/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt