support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo tlmice Tlmiče KONI FSD budú používané aj v F1: ich výhody môžete využiť aj vy logo podvozky

Tlmiče KONI FSD budú používané aj v F1: ich výhody môžete využiť aj vy

01.Mar.2020
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ak od svojho auta očakávate výborné jazdné vlastnosti aj pri náročnejších podmienkach, skôr či neskôr sa dostanete pred otázku výberu nových podvozkových dielov. Práve tie majú totiž najväčší vplyv na správanie sa vozidla. Aby vám reakcie auta vyhovovali aj po ďalších (napríklad výkonnostných) úpravách, určite bude potrebné myslieť práve na podvozok. Ako sa však pri výbere nestratiť? S komponentmi od KONI chybu určite neurobíte!

Spoločnosť KONI so svojou viac než 150-ročnou históriou jednoznačne patrí medzi popredných predstaviteľov v rámci tohto segmentu. KONI vyrába rôzne tlmiče a tlmiace systémy nielen pre motorové vozidlá, ale aj rôzne pracovné stroje či inú techniku. Pôsobí však aj na poli motoršportu, kde svojimi skúsenosťami a kvalitnými produktmi dopomáha k dosahovaniu výborných výsledkov. Aj preto sa spoločnosť KONI môže aktuálne pochváliť začiatkom veľmi ambicióznej spolupráce s tímom Force India v seriáli F1.

Inovatívne tlmiče KONI FSD si svoje uplatnenie nájdu aj v F1


Podľa najnovších informácií budú monoposty tímu Force India využívať práve pokrokové tlmiče KONI FSD. Tie môžete dopriať aj svojmu autu, pričom vám zaručia výborné spoľahlivé tlmenie otrasov a vibrácií. Čím sú tlmiče KONI FSD tak špecifické?

Ešte predtým než sa pozrieme na špecifické znaky týchto tlmičov treba poznamenať, že určené sú predovšetkým pre športovo ladené vozidlá a vozidlá, ktoré majú obuté nízkoprofilové pneumatiky. Prispôsobené sú nielen účinnému filtrovaniu otrasov, ale aj zabezpečeniu adekvátnej stability na ceste a ideálnu odozvu riadenia.

Tlmiče KONI FSD v sebe ukrývajú špeciálnu technológiu vyhodnocujúcu otrasy a kmitanie piestnice podľa vopred nastavených parametrov. Účinok tlmiča je teda variabilný a priamo sa prispôsobuje aktuálnym potrebám. Takto dokážu tlmiče KONI FSD vždy zabezpečiť adekvátny komfort a stabilitu. Tlmiče KONI FSD sa bez najmenších problémov v priebehu niekoľkých milisekúnd dokážu prispôsobiť aktuálnej situácii. Samotní predstavitelia spoločnosti sa o týchto tlmičoch vyjadrili, že ide o to najlepšie, čo doteraz vyrobili.

športové tlmiče fsd koni motorsport

Kompletný sortiment výrobkov od firmy KONI si môžete pozrieť a zakúpiť na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)koni logo

KONI


Holandská firma KONI funguje už od roku 1857, kedy svoju históriu začala písať výrobou konských popruhov a sedadiel. Firma sa postupne vyvíjala, produkovala rôzne druhy výrobkov a až v roku 1945 vyrobila prvé nastaviteľné tlmiče pre autá, nákladiaky a vlaky. Áno, čítate dobre. Hlavnou náplňou firmy KONI nie je produkcia športových tlmičov len pre osobné, resp. pretekárske automobily, ale taktiež pre nákladiaky, vlaky a rôzne stavebné projekty, ako napríklad známy London Eye.

KONI získalo celosvetovú reputáciu pre špičkovú kvalitu, výkon a životnosť svojich výrobkov. Špecializujú sa na individuálne riešenia a snažia sa vytvoriť perfektné tlmiče pre všetky druhy aplikácií. Produkty KONI sa dodávajú nielen do prvovýroby veľkých výrobcov automobilov, ale taktiež pre veľké firemné podniky zaoberajúce sa hydraulickými mechanizáciami, pre autobusové spoločnosti, verejné dopravné podniky, záchranné služby a dokonca aj pre armádu. Taktiež najrýchlejšie a najpokročilejšie osobné vlaky sú vybavené produktmi KONI. Tlmiče firmy KONI sú vyrábané z tých najkvalitnejších materiálov a kontrola kvality je súčasťou všetkých výrobných procesov.

Sídlo firmy KONI sa nachádza v holandskom meste Oud Beijerland. Firma dnes zamestnáva viac ako 500 zamestnancov. Jej produkty sú homologované a firma produkuje pod „záštitou“ ISO noriem 9001:2000, 9001:2008 a 14001. Okrem toho „má prsty“ v rôznych automobilových súťažiach a získala taktiež množstvo ocenení nielen z motoristického sveta, ale taktiež zo sveta vlakov a nákladiakov, ako napríklad: FORD MOTOR COMPANY, cena Ford Q1, ASTON MARTIN LAOGONDA, Ltd., with the Excellent Support Award, atď.

Viac info o tlmičoch KONI nájdete v týchto článkoch:

thumbthumbthumbthumb

thumbthumbthumbthumb


Aký je váš názor na podvozkové diely značky KONI ? Nech sa páči, hlasujte tu:Viac informácií k tlmičom firmy KONI vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

KONI


Zoznam článkov o podvozkoch, tlmičoch a odpruženiach nájdete tu:

PRUŽINY, TLMIČE & PODVOZKOVÉ KITY


Viac informácií k tlmičom nájdete na našej podstránke:

TLMIČE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
a Slavomír Majerník
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2543x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt