support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo podvozky Športové tlmiče KONI – stabilita, bezpečnosť a komfort logo podvozky

Športové tlmiče KONI – stabilita, bezpečnosť a komfort

12.Jul.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Téma športových podvozkov je takpovediac večná. Existuje obrovské množstvo výrobcov, ktorí sú špecialistami v tomto obore a je len na zákazníkovi, pre ktorú značku sa rozhodne. Koniec koncov, ľudia by si mali uvedomiť, že kvalitné podvozky a brzdy sú základom pri úprave áut a sú oveľa dôležitejším aspektom, než krásne disky, či megalomanské bodykity. Dnešný článok je venovaný holandskému výrobcovi športových tlmičov, ktorý má viac ako 50 ročné skúsenosti s týmito automobilovými dielmi. Predstavujeme vám firmu KONI.

Holandská firma KONI funguje už od roku 1857, kedy svoju históriu začala písať výrobou konských popruhov a sedadiel. Firma sa postupne vyvíjala, produkovala rôzne druhy výrobkov a až v roku 1945 vyrobila prvé nastaviteľné tlmiče pre autá, nákladiaky a vlaky. Áno, čítate dobre. Hlavnou náplňou firmy KONI nie je produkcia športových tlmičov len pre osobné, resp. pretekárske automobily, ale taktiež pre nákladiaky, vlaky a rôzne stavebné projekty, ako napríklad známy London Eye.

KONI získalo celosvetovú reputáciu pre špičkovú kvalitu , výkon a životnosť svojich výrobkov. Špecializujú sa na individuálne riešenia a snažia sa vytvoriť perfektné tlmiče pre všetky druhy aplikácií. Produkty KONI sa dodávajú nielen do prvovýroby veľkých výrobcov automobilov, ale taktiež pre veľké firemné flotily, autobusové spoločnosti, verejné dopravné podniky, záchranné služby a dokonca aj armádu. Taktiež najrýchlejšie a najpokročilejšie osobné vlaky sú vybavené produktmi KONI. Tlmiče firmy KONI sú vyrábané z tých najkvalitnejších materiálov a kontrola kvality je súčasťou všetkých výrobných procesov.
koni logo
Sídlo firmy KONI sa nachádza v meste Oud Beijerland v Holandsku, ktorá dnes zamestnáva viac ako 500 zamestnancov. Jej produkty sú homologované a firma produkuje pod „záštitou“ ISO noriem 9001:2000, 9001:2008 a 14001. Okrem toho „má firma prsty“ v rôznych automobilových súťažiach a získala taktiež množstvo ocenení nielen z motoristického sveta, ale taktiež zo sveta vlakov a nákladiakov, ako napríklad: FORD MOTOR COMPANY, cena Ford Q1, ASTON MARTIN LAOGONDA, Ltd., with the Excellent Support Award, atď.

Firma KONI produkuje vysokokvalitné tlmiče pre tieto odvetvia:

- Cars
- Racing
- Bus, Truck, Trailer
- Railway
- Špeciálne produktyKONI – tlmiče Performance:


- KONI Classic – dnešná technológia vo „včerajších“ automobiloch. Výkonnejšie tlmiče pre vás novo renovovaný Classic, s rovnakou vysokou kvalitou, ktorú KONI ponúka pre moderné automobily. Pretože klasický vzhľad auta nesmie byť spájaný s kompromismi, pokiaľ ide o bezpečnosť a jazdné vlastnosti. Široký rozsah odpruženia, nastaviteľná tuhosť a čierna alebo červená farba s logom Classic Wing.

tlmice koni classic


- KONI Special – či už pre prestavbu alebo pre jednoduchú výmenu tlmičov, červené tlmiče KONI Special sú k dispozícii pre každý typ automobilu. S optimalizovanou bezpečnou charakteristikou zaistia KONI Special lepšie jazdné vlastnosti a vyšší komfort. Široký rozsah odpruženia, nastaviteľná tuhosť a osvedčený výkon.

tlmice koni special


- KONI FSD – technológia sa skladá hlavne z ovládacieho ventilu a pomocného prietokového kanálu (bypass). Ventil pracuje a je riadený iba silou odrazu (rebound). Dôvod je jednoduchý, KONI FSD využíva silu nárazu k určeniu pohybu časti nápravy (prejazd cez nerovnosti), čo je priamo spojené s odozvou na riadenie a stabilitou na ceste. Zatiaľ čo odrazová – spätná sila ovláda pohyb karosérie a je tak priamo spojená s komfortom.

koni fsd
tlmice koni fsd


Zjednodušene môžeme povedať, že vo vnútri tlmiča je zariadenie, ktoré vyhodnocuje otrasy a frekvenciu kmitajúcej piestnice a podľa prednastavených parametrov ostane prietokový ventil zatvorený alebo prepustí viac či menej oleja a tým zmäkčí účinok tlmiča. To prebieha rádovo v milisekundách a zmena účinku tak nastáva vo veľmi krátkom okamžiku. Výsledkom je vyšší komfort jazdy alebo naopak jazda s tuhším podvozkom. V každom prípade však dochádza k oveľa stabilnejšiemu a efektívnejšiemu kontaktu pneumatík, resp. podvozku s vozovkou, čo vo výslednom efekte znamená bezpečnejšiu jazdu, vyššiu kontrolu riadenia a jednoduchšie ovládanie v náročných podmienkach. Nezanedbateľný je aj vyšší komfort u vozidiel s nízkoprofilovými pneumatikami.

tlmice koni fsd active ride control


Je dôležité povedať, že sa nejedná o žiaden elektronický systém, takže nie je nutná montáž čidiel, senzorov či iných dodatočných zariadení. Montáž tlmičov Koni FSD je jednoduchá a totožná s bežnými tlmičmi.

Zaujímavosťou je, že tlmiče KONI FSD sú montované v sériovej výrobe do vozidiel Lamborghini Gallardo.

KONI – tlmiče Sport Tuning


- KONI Sport – tlmiče KONI Sport sú navrhnuté pre ľudí, ktorí hľadajú športovú a svižnú jazdu svojim autom. Tieto Koni Sport tlmiče sú prioritne zamerané na maximálnu stabilitu na cestách kombinovanú s pohodlím. Ich charakteristikami sú presnejšie riadenie a zredukovanie pohybu mechanických častí.

tlmice koni sport


- KONI Sport Kit - hľadáte adrenalín z rýchlej jazdy? KONI dodáva rovnako kvalitné tlmiče pre tunerov ako aj pre odborníkov na pretekársky okruh. KONI Sport Kit predstavuje dokonalú technológiu tlmičov. To znamená lepšie jazdné vlastnosti, nižší podvozok už za pohybu a neobmedzený výkon. To všetko prispieva k jedinečným jazdným zážitkom. Možnosť nastavenia tuhosti. Tento set obsahuje aj kvalitné športové znížené pružiny KONI.

- KONI STR.T – pripravené k jazde, pre zákruty, pre adrenalín. KONI STR.T kit ponúka každému dokonalý pocit z jazdy so športovým podvozkom – rýchle, jednoduché a presné riadenie. Aj keď sa dostanete na hranicu svojich šoférskych schopností, môžete sa plne spoľahnúť na odborné znalosti KONI. Extrémne vysoká rýchlosť reakcie je zaručená. Perfektné jazdné vlastnosti a optimálne nastavenie (zníženie až do -40mm).

tlmice koni str.t

- KONI Coil-over – tuneri a pretekári, ktorí túžia po extrémnom výkone by sa mali rozhodnúť pre radikálne ladenie podvozku s kitom KONI Coil-over. Bol vyvinutý tímom pretekárov a inžinierov firmy KONI a bol testovaný na najrýchlejších a najnáročnejších okruhoch na svete. Optimálna kombinácia tlmičov a pružín zaručuje vynikajúce jazdné vlastnosti a možnosť radikálnych manévrov. Zníženie (až do -60mm) môže byť špecificky nastavené podľa hmotnosti vozidla. Tlmiče majú taktiež nastaviteľnú tuhosť.

tlmice koni coil over


KONI – tlmiče Offroad


- KONI Heavy Track – keď sa asfalt stáva nudným a štrk, špina a prach sú príliš lákavé, KONI Heavy Track je ideálna voľba do každého terénu. Tieto tlmiče Koni Heavy Track poskytujú optimálne jazdné vlastnosti a pohodlie v teréne. Testované v extrémnych podmienkach, splňuje najvyššie nároky na bezpečnosť, stabilitu a priľnavosť. Optimálny výrobok pre vozovku aj terén, nastaviteľná tuhosť pre všetky offroad podmienky. Špeciálne vyvinutý, vysoko kvalitný materiál pre maximálnu životnosť a výkon.

tlmice koni offroad

- KONI Raid – či už pre Arktickú pôdu, nekonečné masy piesku púšte Sahara alebo divoké cesty v hustej Amazonskej džungli. Vždy ide o objavovanie nepoznaného územia a kľukatých ciest, KONI stanovuje nové offroad štandardy s tlmičmi KONI Radi. V unikátnej zmesi inovatívnej high-performance technológie a vynikajúceho 4x4 know-how, KONI vyvinulo tlmiče do každého terénu bez kompromisov. Testované v Outback a preverené v Rally Dakar, KONI ponúka optimálnu manipuláciu aj pri tých najnáročnejších podmienkach. Ideálne pre vodičov, ktorí hľadajú nekomplikovaný, ale účinný výrobok pre každý typ terénu. Pevné a robustné puzdro spevnené okolo celého obvodu kvalitnými zvarmi. Maximálna stabilita vozidla vďaka nastaviteľnej tuhosti. Nová teplotne odolná tesniaca technológia pre extra dlhú životnosť.

tlmice koni raid extreme offroad

tlmice koni motorsport

tlmice koni motorsport

tlmice koni motorsport

KONI tlmiče v praxi:koni logo

Kompletný sortiment výrobkov od firmy KONI si môžete pozrieť a zakúpiť na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Na záver pár hostesiek - "tuning girls" firmy KONI:Váš názor na kvalitu výrobkov značky KONI ? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Viac informácií k tlmičom firmy KONI vám radi poskytneme. Zoznam článkov k tejto téme nájdete tu:

KONI


Zoznam článkov o podvozkoch, tlmičoch a odpruženiach nájdete tu:

PRUŽINY, TLMIČE & PODVOZKOVÉ KITY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 21824x    hodnotenie: 22/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt