support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo tlmice Tlmiče KONI BTT pre nákladné automobily, kamióny a autobusy - bezpečnejšie prejazdy zákrutami logo podvozky

Tlmiče KONI BTT pre nákladné automobily, kamióny a autobusy - bezpečnejšie prejazdy zákrutami

05.Aug.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemecký výrobca podvozkových dielov sa rozhodol pre originálny spôsob ako verejnosti predstaviť svoje nové tlmiče s označením BTT. Určené sú najmä pre autobusy a nákladné vozidlá a aj preto sa ich prezentácia niesla v trochu netradičnom duchu. Pokus o rýchlostný rekord teda nesúvisel so žiadnym športovým modelom, ale s dreveným domom na návese. Zapriahnutý za silným ťahačom sa drevenica „rútila“ po okruhu poriadne vysokou rýchlosťou. Trochu bizarná kombinácia, že? Ukážeme vám ako túto netradičnú zaťažkávaciu skúšku zvládli tlmiče Koni BTT.

Na testovacom ovále spoločnosti Dekra sa nedávno odohralo veľmi zaujímavé predstavenie. Spoločnosť Koni sa práve na tomto mieste rozhodla otestovať svoje inovované tlmiče Koni BTT určené pre autobusy a nákladné vozidlá. Samozrejme, ako inak, než s poriadnym nákladom.

Spoločnosti Koni sa podarilo dosiahnuť rýchlostný rekord dreveného domu


Scania 420 mala za sebou na návese ale pomerne netradičný predmet. Ťahala totiž 20-tonový drevený dom a aby toho nebolo málo, na jeho „terase“ bol umiestnený historický traktor Porsche z roku 1959. Skrátka, sen každého farmára na osemnástich kolesách...

Okrem samotného testovania sa spoločnosť pokúsila aj o zápis do Guinessovej knihy rekordov o „najrýchlejší dom“. Schvaľovacím procesom komisie to však neprešlo. Rozhodne sa však bolo na čo pozerať. Na testovacom okruhu spoločnosti Dekra sa predviedol majestátny ťahač Scania 420 s netradičným nákladom. Nasledovala ostrá jazda s 20-tonovým a 13,6 metrov dlhým návesom, počas ktorej dosiahla jazdná súprava priemernú rýchlosť140 km/h. Každá náprava bola samozrejme opatrená kvalitnými tlmičmi Koni BTT a aj preto si šofér mohol dovoliť dosahovať vysoké rýchlosti bez akéhokoľvek zaváhania. Scania s návesom a dreveným domom pôsobila na okruhu suverénne a aj v zákrutách „sedel“ ťahač s návesom na ceste ako priklincovaný.

Spoločnosť Koni týmto netradičným spôsobom poukázala na kvalitu svojich tlmičov. Tie sú určené práve pre ťahače, návesy a autobusy. Pri tejto extrémnej jazde sa ukázala perfektná schopnosť tlmenia nerovností. V drevenom dome síce počas testovacej jazdy nikto nebol, ale predstavitelia spoločnosti sú presvedčení, že by to pre bývajúcich nebol vôbec nepríjemný zážitok...

Hlavné VÝHODY športových tlmičov značky KONI:
- zlepšenie jazdných vlastností
- presnejšie riadenie a lepšie reakcie podvozku
- umožňujú nastavenie svetlej výšky a tuhosti
- možnosť prispôsobenia aktuálnym podmienkam
- spoľahlivo zvládnu aj ostrejšiu jazdu
- redukujú nakláňanie karosérie
- precízne vyrobené z kvalitných materiálov
- dlhá životnosť


KONI TLMIČE BTT PRE NÁKLADIAKY


tlmiče koni btt

Kompletný sortiment výrobkov od firmy KONI si môžete pozrieť a zakúpiť na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)koni logo

KONI


Holandská firma KONI funguje už od roku 1857, kedy svoju históriu začala písať výrobou konských popruhov a sedadiel. Firma sa postupne vyvíjala, produkovala rôzne druhy výrobkov a až v roku 1945 vyrobila prvé nastaviteľné tlmiče pre autá, nákladiaky a vlaky. Áno, čítate dobre. Hlavnou náplňou firmy KONI nie je produkcia športových tlmičov len pre osobné, resp. pretekárske automobily, ale taktiež pre nákladiaky, vlaky a rôzne stavebné projekty, ako napríklad známy London Eye.

KONI získalo celosvetovú reputáciu pre špičkovú kvalitu, výkon a životnosť svojich výrobkov. Špecializujú sa na individuálne riešenia a snažia sa vytvoriť perfektné tlmiče pre všetky druhy aplikácií. Produkty KONI sa dodávajú nielen do prvovýroby veľkých výrobcov automobilov, ale taktiež pre veľké firemné podniky zaoberajúce sa s hydraulickými mechanizáciami, autobusové spoločnosti, verejné dopravné podniky, záchranné služby a dokonca aj armádu. Taktiež najrýchlejšie a najpokročilejšie osobné vlaky sú vybavené produktmi KONI. Tlmiče firmy KONI sú vyrábané z tých najkvalitnejších materiálov a kontrola kvality je súčasťou všetkých výrobných procesov.

Sídlo firmy KONI sa nachádza v holandskom meste Oud Beijerland. Firma dnes zamestnáva viac ako 500 zamestnancov. Jej produkty sú homologované a firma produkuje pod „záštitou“ ISO noriem 9001:2000, 9001:2008 a 14001. Okrem toho „má firma prsty“ v rôznych automobilových súťažiach a získala taktiež množstvo ocenení nielen z motoristického sveta, ale taktiež zo sveta vlakov a nákladiakov, ako napríklad: FORD MOTOR COMPANY, cena Ford Q1, ASTON MARTIN LAOGONDA, Ltd., with the Excellent Support Award, atď.

Viac info o tlmičoch KONI nájdete v týchto článkoch:

thumbthumbthumbthumb


Váš všeobecný názor na podvozkové diely značky KONI ? Nech sa páči, hlasujte tu:Viac informácií k tlmičom firmy KONI vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

KONI


Zoznam článkov o podvozkoch, tlmičoch a odpruženiach nájdete tu:

PRUŽINY, TLMIČE & PODVOZKOVÉ KITY


Viac informácií k tlmičom nájdete na našej podstránke:

TLMIČE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10838x    hodnotenie: 4/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt