support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

sedacky logo Závodno-športová sedačka Recaro Pro Racer Ultima – ultimátne potešenie sedadla logo

Závodno-športová sedačka Recaro Pro Racer Ultima – ultimátne potešenie

02.Feb.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Priority a potreby pretekárskeho sveta sa každým dňom menia a upravujú. Preto je potrebné „ísť s dobou“ a vyvíjať produkty, ktoré budú akceptovateľné v tomto odvetví motorizmu. Nie je tomu tak dávno, čo sú na svete nové FIA štandardy a už minimálne z tohto dôvodu je potrebné sa uberať smerom modernizácie. Číslo jedna medzi výrobcami športvých sedačiek, firma Recaro si je toho vedomá a prináša nám preto svoj najnovší model športovej sedačky s označením Recaro Pro Racer Ultima.

Pro Race Ultima je označenie najnovšej profesionálnej závodnej sedačky od nemeckého výrobcu Recaro. Jedná sa o celokarbónovú sedačku s ochranou hlavy a krku (HANS – head and neck support system), s mimoriadnym bočným vedením. Ani netreba zdôrazňovať, aké dôležité je mať pretekárske auto vybavené kvalitnými športovými doplnkami, aby pretekárovi bolo umožnené jazdiť na hranici fyziky, doslova. Jeho telo je počas dlhej doby trvania závodu vystavované najrôznejším intenzitám otrasov v nízkych, ale aj vysokých rýchlostiach, prudkému brzdeniu a zrýchľovaniu. Je preto nesmierne dôležité, aby telo jazdca bolo v absolútnom pohodlí bez viditeľnej vôle pohybu.

Sedačka Recaro Pro Racer Ultima je stopercentným riešením týchto otázok a zaručí vám plnohodnotnú a koncentrovanú športovú jazdu.

Recaro vyvinul dva druhy tohto modelu závodnej sedačky – model Pro Racer Ultima 1.0 s váhou len 9,7 kg určený pre profesionálnych pretekárov a Pro Racer Ultima vhodný pre poloprofesionálov nejazdiacich na najvyšších úrovniach pretekov. Dôkazom kvality tohto modelu sú aj testy pre potreby homologizácie a schválenia FIA, kedy bolo uskutočnené zaťaženie sedačky v hodnote 30 kilonewtonov, čo je ekvivalent hmotnosti približne troch ton. Sedačka taktiež disponuje vymeniteľnými mäkkými podložkami pre optimálne nastavenie pohodlia.

Recaro Pro Racer Ultima:
- najvyššia nemecká kvalita overená dlhoročnými skúsenosťami
- celokarbónová, jednoliata konštrukcia pre vysokú pevnosť a čo najnižšiu hmotnosť
- váha len 9,7 kg
- systém HANS – ochrana hlavy a krku
- vylepšené bočné vedenie

karbónová športová sedačka recaro ultima pro racer

karbónová športová sedačka recaro ultima pro racer

karbónová športová sedačka recaro ultima pro racer

Ostatné výrobky od firmy Recaro si môžete samozrejme nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


Kompletný cenník výrobkov od firmy Recaro si stiahnite tu:

preview
download
[ 356 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.recaro logo

preview
Kto je Recaro? Počiatky siahajú až neuveriteľných 40 rokov späť do minulosti. V roku 1906 založil sedlársky majster Wilhelm Reutter fabriku na výrobu karosérií a kolies v Stuttgarte. V roku 1963 pán Reutter prevzal fabriku Porsche v Zuffenhausene a založil fabriku RECARO GmbH & Co – názov vznikol spojením slov REutter a CAROsserien. 1965 boli na automobilovej výstave predstavené prvé športové sedadlá firmy RECARO. V roku 1983 prevzala spoločnosť KEIPER AG 100% účasť na riadení podniku a ďalej ho formovala až do terajšej formy a pozície na svetovom trhu. V roku 1993 boli predvedené svetu prvý krát komfortné ergonomické sedadlá RECARO Comfortline a v roku 1997 mali na medzinárodnej výstave IAA (Internationale Automobil-Ausstellung) v nemeckom Frankfurte svetovú premiéru detské sedačky.

Hlavné sídlo firmy Recaro v Nemecku vyzerá takto:

preview
preview


Dnes má firma Recaro hlavné sidlo firmy v nemeckom meste Kirchheim Unter Teck, východne od Stuttgartu. Výrobné závody má okrem toho v USA, Japonsku a sesterské továrne v Anglicku a Malajzii. Iba v nemeckej centrále pracuje takmer 450 pracovníkov a zamestnancov a na celom svete ich je vyše 800. To zaručuje viac než iba istotu a stabilitu ale aj flexibilitu a celosvetové pokrytie trhu.

Recaro dodržiava veľmi prísne normy kontroly kvality, počínajúc pri výbere materiálov na testy výrobkov pre cestné ako aj závodné aplikácie pri rôznych podmienkach na rôznych typoch áut. Výsledky testov sú prenesené do dizajnu a nepretržitého zlepšovania kvality. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein). Niet sa tomu čudovať, že stále väčší počet automobiliek (napr. Porsche, Opel, BMW, Ford, Lamborghini, Ferrari, Mercedes, Jaguar, Lotus, Aston Martin, Bentley a iné) má eminentný záujem o blízku spoluprácu s Recarom. Svoje športové modely chcú vybavovať (ak už tomu tak nie je) od prvovýroby jedine týmito sedačkami. Táto firma ale nikdy neprodukovala výrobky pre masu ale pre takých klientov, ktorý presne vedia čo chcú, totiž to najlepšie, či sa už jedná o kvalitatívnu stránku alebo o dizajn.

Váš názor na športovo-závodnú sedačku RECARO ProRacer ULTIMA ? Nech sa páči, hlasujte:Viac o športových sedadlách a doplnkoch ku sedadlám nájdete tu:

ŠPORTOVÉ SEDADLÁ


Viac o výrobcovi RECARO a jeho produktoch nájdete tu:

RECARO


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9132x    hodnotenie: 1.4/5, 7 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt