support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo jaguar Športovo-luxusná limuzína Jaguar XJ - šelma s nabrúsenými pazúrmi od STARTECH logo jaguar

Športovo-luxusná limuzína Jaguar XJ - šelma s nabrúsenými pazúrmi od STARTECH

22.Mar.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Stále ta istá omieľaná fráza, ktorú sme počuli už X krát – luxusné limuzíny sú rovnako príťažlivým terčom pre tuningové firmy ako športiaky či dokonca SUVčka. Spoločnosť, ktorá sa rada „hrá“ s luxusnými vozidlami je Startech z Nemecka, ktorému do portfólia najnovšie pribudol lukratívny model britskej automobilky Jaguar XJ.

Na odhaľovaní jedného z posledných a jedného z najhonosnejších Jaguárov sa podieľal známy automobilový nadšenec Jay Leno. A takýto fakt hovorí sám za seba o pomerne veľkom počine. Toto auto je stelesnením naozaj vysokého štandardu, na ktorom okrem luxusného dizajnu a samotného vystupovania zaujme najmä najvýkonnejšia ponúkaná pohonná jednotka – preplňovaná päťlitrová V8čka s výkonom 510 koní (375 kW). Tá zabezpečí akceleráciu z pokoja na sto kilometrovú rýchlosť za necelých 4,9 sekundy! Veľmi slušné parametre na limuzínu!

Tento luxusný počin britského Jaguáru si na starosť zobral úpravca Startech, ktorý sa nezľakol prílišného luxusu modelu XJ a s radosťou sa pustil do jeho individualizácie. Prvým stage-om bol exteriérový dizajn tejto kráľovskej lahôdky.

Dopredu sa nasťahoval nový podspojler s dvojicou výrazných otvorov po stranách ako aj párom podlhovastého LED denného svietenia. Súčasťou nových predných blatníkov sú efektné výduchy, naopak zadnej bočnej časti dominujú postranné spojlerové inserty.

jaguar xj startech tuning

Zadok je ovenčený novým difúzorom s atypicky vyzerajúcimi koncovkami športového výfuku a decentnou kufrovou lištou. Dokonalosť v tomto prípade vytvárajú úžasne vyplnené miesta v blatníkoch vo forme 21-palcových diskov Startech Monostar J Diamond Edition so šírkou 9 palcov vpredu a 10,5 palca vzadu. Ako celok pôsobí táto úprava veľmi mierumilovne, no na druhej strane veľmi efektne zvýrazňujúc jedinečnosť dizajnu tohto modelu.

jaguar xj startech tuning

Vnútri tohto krásavca je to už iná liga. Celý interiér je posiaty dokonalou prácou a spojením luxusnej kože Mastik a Alcantare, ktoré sa miešajú v rôznych odtieňoch. Úpravca sa chváli, že prešívanie týchto materiálov má dohromady dĺžku približne 5 kilometrov! Tak či onak, týmto luxusným materiálom sekundujú tiež drevené obklady s finišom v podobe luxusného tmavého klavírneho laku. Nechýbajú ani multimediálne doplnky ako Apple iPad s klávesnicou, wifi pripojenie, či GSM modem.

jaguar xj startech tuning

jaguar xj startech tuning

jaguar xj startech tuning

jaguar xj startech tuning

jaguar xj startech tuning

startech logo

Fotogaléria STARTECH Jaguar XJ:Čo poviete, na tento upravený Jaguar XJ s nabrúsenými pazúrmi od úpravcu STARTECH ?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Startech, tak navštívte našu podstránku:

Startech tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov značky Jaguar nájdete tu:

JAGUAR tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3128x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt