support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw Spojlery, elektróny a zvýšenie motorového výkonu pre VW Touareg TDI od JE Design logo vw

Spojlery, elektróny a zvýšenie motorového výkonu pre VW Touareg TDI od JE Design

14.Dec.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemecký úpravca špecializujúci sa na koncernové značky venoval tentoraz svoju pozornosť Volkswagenu Touareg a výsledkom je kompletný set úprav, aj vrátane zopár technických. Dielňa JE Design má od roku 1990, kedy vznikla, na konte už nespočetne veľa úprav. V jej portfóliu nájdeme predovšetkým autá z koncernu Volkswagen. Populárny nemecký úpravca nehodlá svoje tradície meniť ani po 21 rokoch a jeho najnovším počinom je samozrejme opäť Volkswagen. Dlhoročnú tradíciu na dielach firmy JE Design rozhodne vidno, aj keď ich dizajn sa nemusí práve každému páčiť, ich úpravy sú po technickej stránke precízne spracované a tvorcovia sa môžu tešiť aj z pozornosti samotného koncernu. Široký záber v rámci koncernových vozidiel je viditeľný už po nahliadnutí do katalógov, sadu optických prvkov ponúka úpravca prakticky pre každý koncernový model a pri niektorých si dokonca môžete vyberať z rôznych možností spracovania. Na to, s čím prichádza novinka s názvom Widebody určená pre Volkswagen Touareg, sa ideme pozrieť práve teraz.

VW Touareg Widebody od JE Design: viac agresivity neuškodí


Ako už zo samotného názvu vyplýva, v JE Design sa podarilo modelu Touareg pridať pár centimetrov do šírky úplne novým agresívne pôsobiacim bodykitom. Zmeny sú hneď viditeľné hneď na prvý pohľad a nedá sa povedať, že by boli príliš decentné. Novými dielmi dostala predná maska naozaj trochu agresívnejší a nekompromisnejší vzhľad – úpravca sa postaral o nový nárazník s výraznejšími výduchmi a integrovanými hmlovkami. Z prednej časti tiež zmizol znak VW a nahradil ho čierny „gril“. Zmeny neobišli ani bočnú líniu a tu sa ku slovu dostalo už viditeľné rozšírenie blatníkov, ktoré tomuto SUV dodali ešte robustnejší charakter.

vw touareg je design

Zadná časť bola obohatená o výraznejšie koncovky výfuku a väčší difúzor, celkový dojem z Touaregu druhej generácie dotvárajú 22-palcové masívne päťlúčové zliatinové disky. Úpravca tento bodykit predáva buď vcelku alebo len po častiach, ak by ste teda mali záujem môžete si diely nakúpiť aj jednotlivo, za každý z prvkov si pekne priplatíte, napríklad jeden disk vás vyjde na 690 Eur, úpravy si ale môžete vyskladať presne podľa vašich požiadaviek. Pripomeňme tiež, že na všetky diely poskytuje výrobca záruku a všetky diely majú udelený certifikát TUV, teraz už ale poďme ďalej...

VW Touareg Widebody: vyšší výkon a luxusný interiér


Agresívny vzhľad samozrejme nie je len obyčajnou pretvárkou, zopár zmien nájdeme aj pod kapotou, vďaka ktorým sa môže Touareg popýšiť vyšším výkonom. Sadu zvyšujúcu výkon ponúka JE Design k dvom motorizáciám – 4,2 TDI a tiež populárnejšej 3,0 TDI. V tom prvom prípade môžete počítať s nárastom výkonu z hodnoty 250 kW/340 koní na solídnych 302 kW/410 koní. V praxi sa táto zmena prejaví zrýchlením z nuly na 100 km/h za 5,4 sekundy, čo je o celé štyri desatiny lepšie, než u bežného prevedenia. Vďaka výkonu navyše môžete tiež počítať s maximálkou atakujúcou hranicu 270 km/h.

vw touareg je design

Ak máte pod kapotou populárny koncernový 3,0 litrový dieselový šesťvalec s výkonom 177 kW/240 koní, po úpravách môžete rátať s celkovým výkonom 210 kW/285 koní. Za obe úpravy si úpravca pýta okolo 3 000 Eur, pričom štandardne dostanete aj jednoročnú záruku na motor a všetky jeho súčasti. Dodajme ešte, že pre lepšie aerodynamické vlastnosti a zrejme aj pre pôsobivejší estetický dojem poslali v JE DesignTouarega pekne k zemi a to o celých 35 mm.

Kým zovňajšok môže pôsobiť trochu rozporuplno, v interiéri je to už úplne o niečom inom. Celý kokpit je čalúnený tou najkvalitnejšou kožou a hnedou alcantarou a nepochybne vás nadchne svojím luxusným pojatím. Perforovaná koža na sedadlách, alcantarou pokrytý strop a palubná doska, drevené obklady, každý z týchto prvkov dodáva druhej generácii tohto populárneho SUV od Volkswagenu neobyčajný punc exkluzivity.

vw touareg je design

Prvá generácia Volkswagenu Touareg zožala veľmi veľký úspech, pri tejto druhej nebudú možno predaje trhať rekordy, ale aj druhý Touareg si určite nájde množstvo zákazníkov. Veľa si od tuningového setu Widebody sľubuje aj JE Design, určite sa nájde dosť odlíšenia-chtivých individualistov.

vw touareg je design

vw touareg je design

vw touareg je design

Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy JE Design sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník spojlerov a diskov JE DESIGN si stiahnite tu:

preview
download
[ 352 KB ]
Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od firmy JE Design si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


preview
Firma JE DESIGN sa zaoberá vývojom, výrobou a distribúciou tuningových doplnkov pre koncernové značky AUDI, SEAT a VW. Ťažisko je najmä v oblasti dizajnových aerodynamických exteriérových úprav vo forme rôznych spojlerov a plastov. Tieto firma vyrába buď z PU RIM (tvrdený polyuretán) alebo ABS-plastu (vákuovo vstrekované a lisované plasty). Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein). Vzhľadom na vysokú kvalitu výroby a využitie CAD-CAM technológie výroby plastov, JE DESIGN začal prednedávnom vyvíjať aj aerodynamické produkty pre iných známych úpravcov na svetovom trhu.

Krátke videá k autám SEAT Ibiza a SEAT Leon Cupra R v úprave JE DESIGN (formát: „WMV“):

preview
download
[ 2809 KB ]

preview
download
[ 1346 KB ]

preview
Firma JE DESIGN bola založená v roku 1990 pánom Jochenom Eckeltom v nemeckom meste Heilbron. Do roku 1994 sa firma venovala výlučne značke VW. Od roku 1995 pribudla do sortimentu výroby aj značka AUDI a od roku 1996 sa k tomu pripojili aj autá SEAT. 1997 sa JE DESIGN presťahoval do susedného mesta Heilbronn-Horkheim, lebo dopyt neustále rástol a bolo potrebné vybudovať nové výrobné priestory. V roku 1998 prezentovala firma prvý krát na tuningovej výstave ESSEN Motor Show svoj prvý vlastne vyvinutý ľahko zliatinový dvojdielny disk pod menom „VISAGE“. Od začiatku nového milénia sa firma rozhodla zobrať do svojho repertoáru aj výrobu výfukov a jeho častí ako aj interiérových doplnkov a vývoj elektronických riadiacich jednotiek na zvyšovanie výkonu áut.

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: AUDI / Model: A3 / Typ: 8P
Značka: AUDI / Model: A4 / Typ: 8E
Značka: AUDI / Model: A8 / Typ: 4E
Značka: SEAT / Model: Altea / Typ: 5P
Značka: SEAT / Model: Ibiza / Typ: 6L + Facelift
Značka: VW / Model: Polo / Typ: 6N + Facelift
Značka: SEAT / Model: Alhambra
Značka: Škoda / Model: Octavia II / Typ: Combi

Značka: VW / Model: Lupo / Typ: 6X
Značka: VW / Model: Passat / Typ: 3B + 3BG

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Produktový katalóg JE DESIGN na stiahnutie:
(PDF dokument)
preview
download
[ 6,3 Mb ]


Váš názor na upravený VW Touareg od Je Design ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy JE-Design, tak navštívte našu podstránku:

JE-DESIGN tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5066x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt