support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo opel Spojlery a zvýšenie výkonu pre Opel Astra J od firmy Senner Tuning logo opel

Spojlery a zvýšenie výkonu pre Opel Astra J od firmy Senner Tuning

31.Dec.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ak sa v tuningovej brandži spoja dva skvelé aspekty, výsledkom nemôže byť nič iné, než vydarený projekt s množstvom zaujímavých súčastí. Ako príklad uvedieme dnešnú novinku v podobe poslednej generácie Opel Astra J, ktorej sa chopil známy a uznávaný tuner z Nemecka, firma Senner Tuning.

Opel so štvrtou generáciou Astry stavil na mierne dynamický vzhľad, pod ktorý ukryl množstvo moderných technologických prvkov, ako napríklad adaptívne tlmiče FlexRide alebo kameru OpelEye so schopnosťou rozpoznávania dopravných značiek. Rovnako pestré je to aj vnútri auta, kde sa Opel rozhodol implementovať množstvo prospešných prvkov, čo sa týka pohodlia a vzhľadu interiéru.

Opel sa v prípade novej Astry výrazne pochlapil a do portfólia nasadil dohromady osem motorov – štyri benzínové a štyri naftové. Najsilnejším ponúkaným agregátom je 1,6 litrový štvorvalec preplňovaný turbodúchadlom, ktorý dokáže vyprodukovať maximálny výkon 180 koní (132 kW) a 230 Nm, čo je vzhľadom na neveľký objem motora seriózna dávka výkonu. Spomedzi dízlových motorov vytŕča dvojlitrová CDTI jednotka s maximálnym výkonom 160 konských síl (118 kW).

SENNER TUNING – OPEL ASTRA J


Uznávaná tuningová firma Senner pochádzajúca z nemeckého mesta Ingelheim má na konte už viacero vydarených projektov, ku ktorým sa najnovšie pridala táto pretvorená, krvavo červená Astra poslednej generácie.
Senner Tuning Astru J obdaril celistvým bodykitom, ktorého súčasťou je dizajnovo príjemný predný lip v kombinácií s matnou čiernou maskou chladiča. K tmavým akcentom sa ešte pridávajú prahové nástavce s karbónovým insertom, ako aj zadný difúzor s výraznými bočnými krídelkami v podobe karbónového odliatku. V ňom si svoje pohodlné miestečko našla dvojica oválnych koncoviek koncového športového tlmiča s rozmerom 140x90mm, ktoré vo výraznej miere prispeli k vyššiemu výkonu. K takto vydarenému celku sa ešte pridal strešný spojler.

opel astra j tuning senner

Spomenuli sme už niečo aj z performance stránky, tak to uveďme na správnu mieru. Senner si pre svoj projekt vybral verziu s motorom 1,4 Turbo, ktorej výkon činí 140 koní (103 kW) a 200 Nm. K vyššiemu výkonu prispel už vyššie spomenutý športový výfukový systém v kombinácii s otvoreným saním BMC a úpravou softwaru mozgu motora. Výsledkom je nemalý nárast výkonu o 25 koní a krútiaceho momentu 50 Nm.
Celkový dizajnový prejav ako aj jazdné vlastnosti boli ešte vystupňované nastaviteľným podvozkom, ktorý spolupracuje so štýlovými diskami Alutec s rozmermi 8x19 palcov.

opel astra j tuning senner

opel astra j tuning senner

opel astra j tuning senner

opel astra j tuning senner

opel astra j tuning senner

Fotogaléria OPEL ASTRA J v úprave od Senner Tuning:senner tuning logo

Vyjadrite svoj názor hlasovaním o tejto úprave vozidla OPEL ASTRA J firmou SENNER Tuning:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Senner Tuning, tak navštívte našu podstránku:

SENNER TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky Opel vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

OPEL tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10177x    hodnotenie: 16/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt