support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Športový bodykit a zvýšenie výkonu motora 2.0TDI pre Audi A3 (AS3) od Abt Sportsline logo audi

Športový bodykit a zvýšenie výkonu motora 2.0TDI pre Audi A3 (AS3) od Abt Sportsline

17.Mar.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Atraktívne vyzerajúci hatchback Audi A3 postavený na novej koncernovej platforme vstúpil vo svojej trojdverovej verzii do predajov len nedávno a krátko na to, ho nasledoval aj väčší variant Sportback s piatimi dverami. Svoj nezameniteľný rukopis na tomto modeli zanechal už aj dvorný úpravca koncernových modelov, spoločnosť Abt. Pre tento model pripravila kompletný paket Sportline optického ale aj výkonnostného vylepšenia Sportline a rozhodne máme čo obdivovať. Ingolstadtská automobilka nás na nástupcu svojho pomerne obľúbeného hatchbacku nechala čakať dosť dlho, veď predchádzajúca generácia sa vyrábala dlhých deväť rokov. Nová generácia prichádza s viacerými inovatívnymi riešeniami, pričom suverénne najzaujímavejšou je nová koncernová platforma, ktorú Volkswagen bude v hojnom množstve využívať aj pri ďalších pripravovaných modeloch.

Nová Audi A3 sa trošku zostrila, z pohľadu dizajnu nejde o žiadnu revolúciu a automobilka stavila na tvary osvedčené z ostatných modelov. Nový kabát však tomu hatchbacku veľmi sluší, čo však ale neznamená, že si nezaslúži ďalšie úpravy. Jednou z prvých dielní, kde sa tomuto modelu kompletne povenovali je práve Abt. V jej portfóliu nájdeme úpravy prakticky pre každý model značky Audi, či Volkswagen a najnovšia Audi A3 teda nemôže byť výnimkou.

Abt AS3: perfektne vyladená Audi A3


V Abt pracovali na úpravách pre Audi A3 pomerne rýchlo a výsledkom je skvele vyzerajúci bodykit, ktorý zvýrazňuje dynamické vlastnosti a športové ambície tohto modelu.

Prednú časť zdobí nový nárazník a maska, ktorá týmto partiám dodala masívnejší ráz. Členitejší predný nárazník opticky nadväzuje na prah so zvýraznenými líniami. Zaujímavým prvkom na bočnej línii sú taktiež výduchy v štýle žraločích žiabier. Tvorcovia v nemeckej dielni Abt mysleli aj na detaily, zaujímavo sú vyriešené napríklad kryty vonkajších spätných zrkadiel. Abt AS3 sa úprav dočkalo samozrejme aj v zadnej časti, kde pribudol zaujímavo pôsobiaci difúzor sprevádzaný štvoricou chrómových koncoviek výfukovej sústavy. K tomuto modelu pripravil úpravca aj bohatú kolekciu 18- a 19-palcových športových diskov.

audi a3 tdi as3 styling abt sportsline

Abt na úprave agregátov Audi A3 ešte pracuje


Abt sa o tento model dokáže postarať aj po výkonnostnej stránke. Spoločnosť má s koncernovými agregátmi už množstvo skúseností a preto má niekoľko možností pripravených aj pre novú Audi A3. Najväčší záujem bude zrejme o úpravy dvojlitrového agregátu TDI, pri ktorom sa podarilo úpravcom zo sériového výkonu 150 koní vydolovať ďalších 30 koní.

Celkový výkon TDI motorovej jednotky tak dosahuje po úprave hodnotu (o 30 koní viac) 180 konských síl resp. 132 kW, pričom v tomto prípade môžete rátať s veľmi príjemnou akceleráciou z 0 na 100 km/h za približne 8 sekúnd. Čoskoro bude k dispozícii aj ďalší set vylepšení, ktorý v tomto ohľade zachádza ešte ďalej a celkový výkon pozdvihne na slušných 210 koní/154 kW. Úpravca pritom nešpecifikoval, akými úpravami to dosiahne, no základom bude preprogramovanie riadiacej jednotky a úprava nasávania.

Aj keď tuningový program Abt AS3 je zameraný predovšetkým na zovňajšok a výkonnostné zmeny, do ponuky už čoskoro pribudnú aj ozdobné prvky interiéru. Abt týmto počinom opäť potvrdilo svoje kvality. Citlivo prepracovaný bodykit v kombinácii s modifikovaným agregátom je recept na úspech, ktorý v Abt veľmi dobre poznajú.

audi a3 tdi as3 styling abt sportsline

audi a3 tdi as3 styling abt sportsline

audi a3 tdi as3 styling abt sportsline

Všetky výrobky od firmy ABT Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)abt sportsline logo

Spoločnosť ABT Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára ABT Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. ABT Sportline je stredobodom pozornosti kvôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému výrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá.” hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácie cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky, sa celá výroba môže udiať v spoločnosti ABT Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť ABT Sportsline to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť ABT Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy ABT Sportsline:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWVáš názor na vizuálne skrášlenie a motorový výkon pre Audi A3 od tunerov z ABT Sportsline?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT SPORTSLINE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3371x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt