support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Sparco – produkty svetovej kvality

Sparco – produkty svetovej kvality

17.Jun.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Športové doplnky sú veľmi dôležité nielen z hľadiska efektu, ale aj efektívnosti. Tieto doplnky zohrávajú významnú úlohu pri bezpečnosti a účelnosti, ktorá je potrebná pri športovej jazde. Rovnaké kritéria platia pre profesionálne oblečenie alebo náčinie v motoršporte. Firma Sparco to dobre vie, a preto svoje kvalitné výrobky oprávnene ponúka do celého sveta.

preview
Sparco pôsobí v automobilovom športe už od r. 1977, kedy jazdcom ponúkala protipožiarne overaly (oblečenie), a ďalej rozširovala svoje schopnosti a vývoj v motoršporte. Takisto na úspechoch Nelsona Piquetta v F1 v 80. rokoch sa podieľalo Sparco svojimi výrobkami. V 90. rokoch firma už mala nemalé zastúpenie vo významných krajinách, a pri svojom dominantnom pôsobení na trhu vydávalo rôzne katalógy aj pre bežných automobilových fanúšikov. Začiatkom tohto tisícročia už boli všetky Sparco produkty homologizované - ISO 9002. Sparco dodáva svoje výrobky takmer pre každé odvetvie automobilového športu, či sú to motokáry, formuly, rely alebo cestovné automobily, no nezabudlo ani na malé skupinky motocyklových nadšencov.


Sparco vo svete, a v profesionálnom automobilovom športe v obrázkoch:Krátku prezentáciu spoločnosti Sparco v motoršporte si stiahnite tu (PPS dokument):

preview
download
[ 5,86 MB ]


Vo svojej pestrej ponuke má Sparco napr. kvalitnú sériu interiérových doplnkov. Medzi silné stránky značky Sparco patrí aj široký sortiment športového oblečenia, ktoré plnia aj bezpečnosť, to znamená protipožiarne overaly, rôzne ochranné protipožiarne masky, ktoré výborné sajú pot, a pilot športového špeciálu sa tak môže bez problémov sústrediť na jazdu. Môže byť vybavený taktiež kvalitnou Sparco prilbou, ktorá je vyrobená z pevných materiálov a kompozitov, zväčša ide o karbón a kevlar. Aby sa pilotovi auta bezpečne a v čo najlepšom komforte šoférovalo, je vybavený plne homologizovanou sedačkou Sparco, ktorú si môže vybrať z pestrofarebnej škály. Pilot však musí byť pripútaný bezpečnostnými pásmi, aby jeho život bol pri jazde dostatočne chránený. Ale to nie je všetko čo Sparco ponúka. Bezpečnosť posádky musí byť predsa chránená aj ochranným rámom, ktorý slúži pre spevnenie konštrukcie a kabíny, pri prevrátení auta a následnej havárie. Všetky interiérové doplnky od Sparco sú nielen kvalitné, precízne a štýlové, ale sú príjemné na dotyk, a sú vyrobené z vysokokvalitných materiálov. Časť z nich je vyrobená aj z prírodnej, pravej kože, ktorá sa dodáva v rôznych farbách. To isté platí aj o volantoch Sparco. Aj tie sú vyrobené v rôznych prevedeniach a štýloch. O bezpečnosť posádky v športovom špeciály sa v kabíne starajú hasiace prístroje a systémy značky Sparco. Športový dizajn si vyslúžili aj doplnky ako rukavice, bundy obuv či motocyklové prilby.

Sparco a jeho „showcars“, Peugeot 206 a VW Golf 5:Sparco dodržiava veľmi prísne normy kontroly kvality, počínajúc pri výbere materiálov na testy výrobkov pre cestné ako aj závodné aplikácie pri rôznych podmienkach na rôznych typoch áut. Výsledky testov sú prenesené do dizajnu a nepretržitého zlepšovania kvality. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein). Niet sa tomu čudovať, že stále väčší počet renomovaných a uznávaných úpravcov na celom svete používa pre svoje športové úpravy a „Show Cars“ výrobky Sparco. Táto firma ale nikdy neprodukovala výrobky pre masu ale pre takých klientov, ktorý presne vedia čo chcú, totiž to najlepšie, či sa už jedná o kvalitatívnu stránku alebo o dizajn. Všetky tieto doplnky môžete mať na sebe alebo vo svojom aute aj vy. Budete sa cítiť nielen bezpečne, ale budete vlastniť štýlové svetoznáme produkty. Tuneri a profesionáli volia Sparco !!!


Kvôli komplexnosti celkového sortimentu značky Spaco, firma rozdelila svoj rôznorodý sortiment na niekoľko hlavných skupín:


1. RACING

V tejto skupine nájdete všetky potrebné produkty pre úspešné a bezpečné pretekanie v rely a iných motoršportových podujatiach na štyroch kolesách. K tomu patria výrobky ako ohňu vzdorné overaly, spodná bielizeň, masky a prevleky na hlavu, bezpečnostné topánky a rukavice, helmy, HANS-systémy, Intercom komunikačné zariadenia, pretekárske sedadlá, bezpečnostné pásy, pretekárske volanty, hasiace systémy a prístroje, bezpečnostné klietky a oblúky, špeciálne rozpery a stabilizátory karosérie a podvozkových častí auta, vzduchové filtre, brzdové obloženie, oblečenie pre mechanikov, prístroje na časomieru, manometre, okenné sieťky, zámky kapoty, uzávery nádrže a celé tankovacie systémy, podložky na kolesá, špeciálne protiškymové pedále a množstvo iného príslušenstva.


Ochranné protipožiarne masky, ktoré majú aj za úlohu odsávať pot, nájdete tu:Sparco rukavice máte možnosť vidieť na fotkách tu:Dôležitá je aj obuv, Sparco to vie, a preto sme pre vás prichystali aj túto galériu:Športové prilby vyrobené aj z kompozitov:Viac informácií a obrázky nájdete tu v katalógu SPARCO RACING 2005 (PDF dokument):

preview
download
[ 2,45 MB ]


2. TUNING

Sparco, ako už vyššie spomínané, myslelo pri koncepcii svojich produktov aj na neprofesionálov, teda na ľudí s adrenalínov v krvi. Áno, reč je o tuneroch. Tí, čo majú ambície na víkendový motoršport s vlastným autom, alebo tí, čo sú proste fanúšikovia rely a chcú sa cítiť podobne ako oni vo svojich závodných špeciáloch, pre tých Sparco vytvorilo túto skupinu produktov, v ktorej nájde ambiciózny tuner doplnky ako športové a super ergonomické luxusné sedačky, športové pásy rôznych prevedení a uchytení ako aj farieb, športové a ergonomické volanty a montážne náboje, pedále, radiace páky, ručné brzdy a manžety rôznych farieb a foriem, vzduchové filtre, rozpery a stabilizátory, distančné podložky kolies, športové pružiny na zníženie svetlej výšky auta, uzávery nádrže, hliníkové disky, brzdové obloženie a kotúče a radu iných výrobkov.


Sparco ponúka aj kožené športové sedačky, ktoré sú pripravené vo fotogalérii tu:Športové volanty Sparco sú zobrazené v tejto galérii:Dôležité ochranné bezpečnostné pásy si môžete preskúmať v tejto galérii:Interiérové doplnky Sparco si môžete pozrieť v tejto galérii sem:Viac informácií a obrázky nájdete tu v katalógu SPARCO TUNING 2005 (PDF dokument):

preview
download
[ 1,44 MB ]


3. KARTING

Do tejto skupiny radí Sparco svoje produkty pre profesionálov z kartingu. Nájdete tu taktiež špeciálne oblečenie, spodnú bielizeň, masky hlavy, chrániče kĺbov a iných častí tela, obuv, rukavice, prilby, chrániče väzov, pretekárske volanty pre motokáry, oblečenie aj pre najmenších závodníkov, komunikačné zariadenia iné pomôcky pre úspešné pôsobenie v tomto odvetví športu.


Viac informácií a obrázky nájdete tu v katalógu SPARCO KARTING 2005 (PDF dokument):

preview
download
[ 908 Kb ]


4. TEAMWEAR

Sparco ponúka aj kompletnú kolekciu klasického, ale športovo založeného oblečenia pre voľný čas alebo pre rôzne „out-door“ aktivity. K tomu patria nepremokavé bundy a vetrovky, vesty, čapice a šiltovky, rukavice, nohavice, košele a tričká, pevná a športová obuv a rôzne prepravné a cestovné tašky.


Viac informácií a obrázky nájdete tu v katalógu SPARCO TEAMWEAR 2005 (PDF dokument):

preview
download
[ 605 Kb ]


5. MOTORBIKE

Poslednú skupinu tvoria výrobky pre fanúšikov jednostopových vozidiel, bližšie motoriek. V ponuke sa nájde kvalitné bezpečnostné a ochranné oblečenie, rukavice, špeciálne karbónové a kevlárové výrobky ako helmy, držiaky, zrkadlá a iné diely pre motorky, stojany pre ne, špeciálne vyhrievacie plášte na pneumatiky (skôr pre profesionálne použitie v motošporte), brzdové obloženie a hadičkové systémy, rôzne podperné držiaky, stoly a zdviháky pre motocykle.


Viac informácií a obrázky nájdete tu v katalógu SPARCO MOTORBIKE 2005 (PDF dokument):

preview
download
[ 723 Kb ]


Krátku prezentáciu firmy Sparco v motocyklovom športe si stiahnite tu (PDF dokument):

preview
download
[ 3,31 MB ]

Dodacie lehoty na Sparco výrobky sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.


Aktuálny cenník výrobkov od firmy SPARCO si stiahnite tu:

preview
download
[ 564 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Zatiaľ si môžete kúpiť na našom webe športové sedačky SPARCO. Časom dodáme ďalší sortiment:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Ak sa Vám video nezobrazuje, stiahnite si a inštalujte Adobe Flash Player: Inštalácia prehrávača


Kompletná ponuka firmy Sparco je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Úplne nový 60-stranový mini katalóg SPARCO 2005 si môžete kúpiť u nás za 79,- Sk. Radi vám tento zašleme aj poštou alebo kuriérom.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu

preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty SPARCO si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


K produktom Sparco sme si dovolili pripraviť aj nejaký ten „wallpaper“, teda pozadie pre váš monitor. Dúfame, že bude skrášľovať vašu pracovnú plochu na počítači. Ak si neviete rady ako vložiť resp. inštalovať takéto pozadie na vašu obrazovku monitora, tak nás prosím kontaktujte, radi vám pomôžeme.

Wallpaper "Sparco in Flames" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Pre skrášlenie monitora pripravila aj firma Sparco štýlový šetrič obrazovky (EXE inštalácia):

preview
download
[ 1,59 MB ]


Ako sa vám ľúbia výrobky Sparco? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Ak chcete zápasiť s taliančinou či angličtinou tak navštívte aj stránky nášho partnera:

SPARCO


Viac informácií k tejto novinke, aktuálnym cenám a parametrom výrobkov Sparco vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 24979x    hodnotenie: 50/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt