support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Krása pre vaše auto – autokozmetika SONAX

Krása pre vaše auto – autokozmetika SONAX

16.Jan.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Poznáte ten pocit, keď si kúpite nové auto. Krásne, čisté a nablýskané. Svetelné lúče sa odrážajú od vašej karosérie a ožarujete tak okoloidúcich. Hneď máte dojem, že ste svoje peniaze dobre investovali :-). Ale s prvými dažďami, prvou rosou sa takisto ako špina z topánok zmyje aj vaša „pýcha“ z auta. Nestačí mať krásne a nové auto alebo nadupanú ztunenú káru, ale treba ho aj nejak prezentovať. A ako sa to dá urobiť lepšie, než s čistým „lookom“? Nikto sa do autokozmetiky nevyzná lepšie než firma Sonax. Predstavme si ju!

LÍDER V KOZMETIKE PRE VÁŠHO „TÁTOŠA“


preview
Nemecká firma SONAX sa už viac ako 50 rokov zaoberá výrobou a distribúciou čistiacich produktov pre autá. Jej široká škála „pohltí“ všetkých zákazníkov od súkromných osôb cez veľkoodberateľov až po autoumývarky. Ponúka všetko potrebné na to, aby sa vaše auto ukázalo v takom svetle, v akom ste ho zbadali po prvýkrát za sklom autopredajne. Plus zaručuje dlhodobú ochranu vášho laku pred nepriaznivými vplyvmi a obnovu laku starších, ojazdených áut.

S firmou SONAX si na „chuť“ príde každý. Či žiadate autošampón, leštenku, vosk, čistič bŕzd a mnoho iného, firma SONAX vám zaručene pomôže. Hlavne vďaka svojej vysokej kvalite, účinnosti a ľahkej aplikácii sa stali pri údržbe a ošetrovaní áut obľúbenými a nenahraditeľnými pomocníkmi motoristického sveta. Ako vraví firma SONAX - aj Vaše auto môže byť krásne!

PRODUKTY FIRMY SONAX


Firma SONAX ponúka vyše 150 druhov najrôznejších produktov potrebných pre údržbu, ochranu a čistotu auta. Je to určite veľké množstvo prostriedkov, preto sú balenia produktov farebne odlíšené. Predstavme si ich bližšie.

ČERVENÁ FARBA


Červená farba sú prostriedky na čistenie laku, chrómu zahrňujúca leštenky, vosky a autošampóny. Slúžia na ošetrenie škrabancov na laku a chrómových častiach, ale aj na udržanie životnosti týchto častí vplyvom prostredia ako napríklad Slnko, dážď a mráz. Táto „červená“ skupina je asi najrozsiahlejšia a obsahuje tieto výrobky:

  • Šampóny - slúžia na odstránenie, ochranu (vytvorenie ochranného filtra na karosérií auta) a obnovu laku vášho auta. Taktiež sa nezabúda ani na plasty, chróm a sklá.
  • Leštenky a vosky - slúžia na oživenie vášho laku. Čistia, leštia, chránia a konzervujú či metalizovné, tak aj pastelové a matné laky. Po nanesení a zotretí vosku od firmy Sonax nadobudne vaše auto nielen nádherný a jasný lesk, ale taktiež je váš lak zakonzervovaný na niekoľko mesiacov, a udržuje si tak stálu kvalitu. A navyše táto skupina obsahuje aj opravné ceruzky na lak na zakrytie rýh alebo škrabancov spolu s Xtreme leštenkami s voskom.

V tejto galérii si môžete pozrieť prípravky autokozmetiky SONAX „červenej farby“:

  • Špeciálne čističe - slúžia na intenzívne očistenie silne znečistených miest pred umývaním. Dodáva taktiež starým lakom ich pôvodnú farebnú hĺbku, odstraňujú zvyšky vodného kameňa, priemyslený prach, ryhy a „hmly“ z pastelových lakov a vosk zo skla. Tieto prípravky sú ideálnym spoločníkom na cesty, kde treba rýchlo a dôkladne zasiahnúť proti nečistotám.
  • Hliník a chróm - odstraňujú hrzdu, vytvárajú ochranný film, dodávajú lesk a oživujú farby všetkým chrómovým a hliníkovým povrchom ako aj pastelovým lakom.
  • Príslušenstvo - v tejto „sekcii“ nájdeme výrobky akými sú napríklad špongie, rôzne flexi stierky a jelenice na ošetrenie a ochranu auta.

V tejto galérii si môžete pozrieť príslušenstvo autokozmetiky SONAX:


HNEDÁ FARBA


Hnedou farbou sú označené výrobky určené na ošetrenie, obnovu a ochranu plastov zvonku aj zvnútra ako aj chránia plastové časti pred prirodzeným stárnutím. Dodávajú vašim plastom vysokohodnotný lesk, obnovu farebnej hĺbky a ešte k tomu aj príjemne voňajú :-). Patria sem výrobky ako napríklad prípravky na obnovu plastov – čierne a hnedé, určené pre vyblednuté exteriérové plasty, hĺbkové čističe na plasty a gumu s matným alebo lesklým efektom (napríklad palubné dosky) alebo utierky a obrúsky na plasty.

V tejto galérii si môžete pozrieť prípravky autokozmetiky SONAX „hnedej farby“:


ČIERNA FARBA


Čiernou farbou sú označené výrobky určené na ochranu a ošetrenie tak nežiadúcej korózie. Asi netreba nikomu zvlášť hovoriť, čo pre motoristu znamená korózia. Práve preto prišla firma Sonax na trh s „čiernou radou“ svojich výrobkov, aby tak pomohla zvádzať neľútostný boj človeka, resp. motoristu s večne žijúcou koróziou. Patria sem výrobky určené jednak pre podvozkovú časť auta, ale aj časti mimo nej, na ktorých sa môže podpísať korózia. Tieto výrobky majú za účel chrániť a v prípade už existujúcej korózie „vyliečiť“ postihnuté časti. O to sa starajú napríklad Xtreme Multisprej (transparentný), ktorý chráni pred koróziou a uvolňuje zaseknuté spoje alebo napríklad „Super uvoľnovač korózie“, ktorý maže pohyblivé časti. Sú tu tiež výrobky, ktoré sa starajú o podbehy, blatníky, dvere, nárazníky.

V tejto galérii si môžete pozrieť prípravky autokozmetiky SONAX „čiernej farby“:


MODRÁ FARBA


Produkty s farbou modrou sú určené pre zimné obdobie. Zahŕňajú v sebe napríklad rozmrazovač zámkov (olejový alebo sprejový), skiel (ako sprej alebo rozprašovač), nemrznúcu kvapalinu do ostrekovačov, tzv. „motor štart“, ktorý pomáha štartovaniu auta streknutím do sacieho potrubia, stierky proti zahmlievaniu skiel, ... Všetky tieto výrobky vám nielen uľahčujú „rozbehať“ vaše auto, ale taktiež ho chránia proti opätovnému zamrznutiu. Navyše, nemrznúca zmes do ostrekovačov príjemne vonia :-).

V tejto galérii si môžete pozrieť prípravky autokozmetiky SONAX „modrej farby“:


ŽLTÁ FARBA


Žltú farbu majú produkty určené pre motorové časti a brzdy. Aj to, čo bežné oko nevidí musí mať svoju určitú „váhu“. Konkrétne je rečo motorových častiach auta (samotný motorový priestor, časti agregátov, hadice, káble, plastové aj kovové diely motora atď.) a brzdových dieloch. V tejto „sorte“ sú produkty, ktoré sa starajú práve o tieto, zvonku neviditeľné časti auta. Konkrétne ide o čistenie motora, odstraňovanie olejových, benzínových nečistôt a tuku a konzerváciu všetkých kovových a plastových častí motora, pričom spomaľuje sa proces starnutia všetkých častí. Plus, po aplikovaní prípravku Motor Plast získa motorvý priestor vysoký lesk. Na zrazoch sa to určite zíde :-).

V tejto galérii si môžete pozrieť prípravky autokozmetiky SONAX „žltej farby“:


ZELENÁ FARBA


Pre interér a okná sú určené zelené výrobky. Aby ste sa vo svojom aute cítili naozaj dobre a príjemne, treba sa povenovať aj interiéru. „Zelené“ výrobky sú zadelené do dvoch skupín, podľa toho, čomu sa chcete momentálne „povenovať“ :-).
  • Okná - iste všetci dobre vieme, ako je pri jazde autom potrebné mať čisté a priehľadné okná. Či je to hmyz, nikotín alebo akákoľvek iná špina...s týmto všetkým si poradia „zelené“ výrobky určené na sklo. Taktiež sú tu výrobky, ktoré zabraňujú zahmlievaniu okien aplikáciu zvnútra auta. K tomu slúžia napríklad rôzne hubky a utierky, ktoré okrem toho, že zabraňujú zahmlievaniu, slúžia aj na odstránenie silných nečistôt. Nakoniec sem patria aj roztoky do ostrekovačov (letné) s najrôznejšími príchuťami, napr. broskyňa, citrón, jablko, atď.
  • Interiér - je nesmierne dôležité dbať na dostatočnú čistotu vášho interiéru. Nestačí len raz za čas utrieť prach a povysávať, ale treba sa oňho postarať aj „srdcom“. :-). A kto vám v tom pomôže lepšie než výrobky Sonax?! Práve táto skupina je určená výhradne pre očistenie, obnovu a zachovanie vášho interéiru. Reč je o výrobkoch, ktoré sú určené konkrétne na odstraňovanie prachu, špiny a rôznych mastných fľakov zo skla, chrómu, dreva alebo aj plastu. Ďalej sú to výrobky určené na čistenie čalúnených plôch a kože, pohlcovače prachu s príjemnými vôňami, čističe prístrojovej dosky a kobercov taktiež s príjemnými vôňami a rôzne osviežovače vzduchu. Tieto „zelené výrobky“ sa starajú o všetok povrch, ktorý nájdeme v interéri. Obnovujú jeho farbu, chránia proti starnutiu a opätovnému zašpineniu, pôosobia antistaticky a odpudzujú vodu. Lepšieho pomocníka hádam nenájdete :-).

V tejto galérii si môžete pozrieť prípravky autokozmetiky SONAX „zelenej farby“:


SIVÁ FARBA


A napokon aj vaše kolesá (disky a pneumatiky) si zaslužia určitú starostlivosť. Pre nich sú tu výrobky s farbou sivou. Nielen samotná karoséria, ale aj disky „sú vašou vizitkou“. Preto treba venovať pozornosť aj im. Veď napokon, ako dlho by vám vydržali vaše 18-palcové elektróny obuté do nízkoprofilových pneumatík bez dostatočnej starostlivosti :-). Tieto „sivé výrobky“ sú určené na odstránenie silných znečistení na diskoch, pritom ich chránia proti opätovnému znečisteniu a zároveň ošetrujú vašu pneumatiku. Týmto dodávajú vašim diskom a pneumatikám dlhšiu trvácnosť a perfektnú ochranu. Výrobky Sonax neslúžia len na očistenie, ale taktiež sú určené aj pre „stav núdze“. Napríklad pri menších poškodeniach, až slabších defektoch vašich pneumatík zaručujú bezpečný dojazd.

V tejto galérii si môžete pozrieť prípravky autokozmetiky SONAX „sivej farby“:


SVETLOMODRÁ FARBA


A nakoniec tzv. „Extreme Series“ označená svetlo modrou farbou. Tá poskytne kompletnú starostlivosť o vaše auto, vrátane ošetrenia diskov, laku, okien, interiéru, atď. Výhodou tejto rady je využívanie profesionálnych technológií s najlepším efektom, resp. výsledkom. Patria sem výrobky ako napríklad vosky, peny, leštenky s voskom, šampóny, čistice diskov, náplne do ostrekovačov. Všetky tieto produkty sa vám zaručene postarajú o čistotu vašej interiérovej kože, palubnej dosky, diskov, laku. Taktiež vám zaručia dlhodobú ochranu.

V tejto galérii si môžete pozrieť prípravky autokozmetiky SONAX Xtreme Series::Firma Sonax myslí aj na väčších odberateľov, akými sú autoumývarky. Tie sa musia vysporiadať s množstvom problémov, ako je napríklad špinavá voda, nekvalitné produkty atď. Musia vyhovieť zákazníkom a spraviť ich auto „novším“. Práve preto je tu pre nich firma Sonax, ktorá ponúka najrôznejšie výrobky, aby ušetrili „myčky“ týchto starostí. Sú to napríklad najrôznejšie šampóny, konzervačné vosky, sušiace prípravky, dezinfekčné prostriedky, čističe diskov, rôzne leštiace šampóny, ... Sú to naozaj produkty na profesionálnej úrovni určené pre všetky autoumývarky a značkové servisy, poskytujúce kvalitné ošetrenie karosérie auta zákazníka.

V tejto galérii si môžete pozrieť profesionálnu autokozmetiku SONAX:preview
Firma Sonax má naozaj veľmi široku škálu svojich produktov. Myslíme, že dokážu vyhovieť aj najnáročnejším spotrebiteľom, ktorý sa chcú o svoje auto aspoň trochu postarať. Ak chcete, aby sa za vašim autom obzrelo nejedno oko, určite sa obráťte na firmu Sonax. Všetky jej produkty sú certifikované nemeckým TÜV (Technischer Überwachungs-Verein).

Tu si môžete pozrieť ostatné a ilustračné obrázky firmy SONAX:Autokozmetiku SONAX si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Aktuálny cenník autokozmetiky SONAX si stiahnite tu:

preview
download
[ 36 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Stiahnite si rôzne súbory k produktom Sonax, ako napr. SONAX využíva nanotechnológiu pri výrobe svojich produktov, šetrič obrazovky pre váš monitor a aktuálny katalóg autokozmetiky Sonax 2006:

Nanotechnológia pri
Šetrič obrazovky
Katalóg autokozmetiky
výrobe produktov
s motívom SONAX
SONAX 2006
preview
download
[ 2,6 Mb ]

preview
download
[ 3,1 Mb ]

preview
download
[ 4,1 Mb ]Wallpaper s námetom “Audi A4 DTM - SONAX”:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo hovoríte na výrobky firmy SONAX ? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Viacej informácii k tejto novinke vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 17480x    hodnotenie: 65/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt