support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo smart Smart Fortwo Ultimate 112 ako malá raketa v podaní Brabus. logo smart

Smart Fortwo Ultimate 112 ako malá raketa v podaní Brabus.

13.Feb.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Brabus Smart Fortwo Ultimate 112
Firmu Brabus netreba nikomu asi predstavovať. Táto nemecká firma nie je vo svete tuningu žiadnym nováčikom. Zaoberá sa hlavne tuningom áut značky Mercedes-Benz a vytvára z nich superautá. Ako však prišli na mestskú myšku zvanou Smart Fortwo?

To je záhadou, no zrejme úpravcovia z Brabusu nemajú stále dosť tohto šikovného mini-autíčka. V porovnaní s tým, čo sme videli v minulosti, je toto úplne iný level a zo Smarta sa stala malá "raketa" s označením Brabus Ultimate 112.

Celej úprave dominuje oranžová farba pokrývajúca celé auto, a nahradila tak pôvodne čierne alebo plastové časti auta. Auto už nie je tak "farebné" a získalo na vážnosti. "Čerešničkou na torte" je čierny pás na dverách s nápisom Ultimate 112.

Druhou najvýraznejšou zmenou je bodykit tzv. "Wide bodykit". Je to vlastne kompletný bodykit, no navyše je celé auto rozšírené. Na prednézadné blatníky pribudlo spomínané rozšírenie, ktoré dodáva autu dravosť. Predný nárazník vychádza z pôvodného, akurát mu pribudlo "lízatko" a dva páry hmloviek, čo je charakteristickým znakom pre firmu Brabus pri úpravách áut.

Brabus Smart Fortwo Ultimate 112
Zadný nárazník má taktiež pôvod v sérii, no pribudli tu dve diery a miesto pre vyústenie výfuku. Celý bodykit je veľmi ucelený a vyzerá ako keby na tomto mieste panoval odjakživa.

Všetky označenia ktoré nám "povedali", že práve vidíme Smart, zmizli. Nahradili ich označenia a logá Brabusu. Takže už nevidíte Smart ale Brabus. :) Na aute ostali pôvodné svetlá, no prešli zmenou. Nafarbené vnútro načierno možno zbadať pri predných svetlách a farby sú zmenené aj na zadných svetlách. Viečko nádrže je lakované dočierna s logom Brabusu. Na aute je aj decentné podsvietenie v podobe diód.

Brabus je hlavne známy svojimi motorickými úpravami. A ani tu sa nedali zahanbiť, motor ktorý nemá na objem ani jeden liter je vyladený na úcithodné čísla! Výkon je 110 koní (82.4kW) pri 5,750 otáčkach. Krútiaci moment je 150 Nm pri 2,800 až 4,200 otáčkach. Na auto ktoré váži hlboko pod jednu tonu je to veľmi slušný výkon.

Výfukový systém je na takomto aute samozrejmosť, je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Dvojitá koncovka vyúsťuje v zadnom nárazníku a je vyrobená z hliníka.

Brabus Smart Fortwo Ultimate 112
S takýmto výkonom dokáže Smart strielať z 0-60 km/h za 3.9 sekundy a z 0-100 km/h za 9.5 sekundy. Maximálka je elektronicky obmedzená na 170km/h.

V aute nájdeme automatickú prevodovku no ďalšou čerešničkou sú páčky pod volantom. Áno, presne také, ako nájdete v monoposte Formule 1 alebo v autách, ktoré vám uberú pár miliónov na účte.:) (i keď je pravda, že sa stretneme s týmito radiacimi páčkami zavolantom aj pri "nemiliónovom" aute Honda Jazz - pozn. redakcie).

Disky sú pri takejto úprave priam nevyhnutné. Disky ktoré si vyrába Brabus, ste mohli vidieť aj na jeho predošlých autách, jedná sa o 18-palcové disky Brabus Monoblock VI lakované dočierna. Ich rozmer je vpredu 7Jx18 s veľkosťou pneumatiky 205/35 R18 a vzadu 8.5Jx18 s rozmermi pneumatiky 235/30 R18. Športový podvozok s nastaviteľnou veľkosťou vám umožní jazdiť podľa vašich predstáv, či už máte radi pohodlie, alebo tvrdšiu a športovejšiu jazdu.

Interiér nezaostáva za zvyškom auta. Celý je ladený do podobných farieb - čierna a oranžová. Čierne kožené sedačky prešívané oranžovou niťou s nápisom Ulitimate 112. Mňam.

Povinnosti ako pedále, páka na radenie, volant, ručná brzda, koberčeky, prahová lišta – to všetko s logom Brabus, dokonale zladené s ostatkom interiéru. Automatická klimatizácia, rádio, navigačný systém to všetko je v základnej výbave.

Mimochodom, názov Ultimate 112 nie je vymyslený len tak. Na svete nájdete len 112 takýchto kusov, každý má svoje číslo vyrazené v tabuľke, ktorú nájdete v interiéri. Brabus tak vytvoril exkluzívnu sériu áut. Takáto paráda však aj niečo stojí. V tomto prípade to je okolo 46 000 €, čo je okolo 1,5 milióna slovenských korún.

Smart ForTwo Brabus Ultimate 112


Smart ForTwo Brabus Ultimate 112


Smart ForTwo Brabus Ultimate 112


Fotogaléria Brabus Smart Fortwo Ultimate 112:


Wallpaper "Brabus Smart Fortwo Ultimate 112" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Ako sa vám páči úprava Brabus Smart Fortwo Ultimate 112 ?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky BRABUS? Navštívte našu podstránku:

BRABUS tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Smart tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matúš Babinec
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13750x    hodnotenie: 12/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt