support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo amts Slovenský stánok na AMTS - AutoMobil a Tuning Show 2017 (Budapest) logo amts

Slovenský stánok na AMTS - AutoMobil a Tuning Show 2017 (Budapest)

19.Mar.2017
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Organizátor: AutoMobil Tuning Show (AMTS)
Dátum výstavy: 24.-26.marec 2017
Miesto konania: výstavisko Hungexpo - Budapešť (Maďarsko)

Naplánovali a predsavzali sme si, že pre aktuálny ročník výstavy zaistíme štart slovenskej drift posádky na AMTS. Ako hrdého reprezentanta našej krajiny a automotívnej scény, v tvrdej konkurencii a pred ťažkými tisíckami divákov. Dlhé týždne to vyzeralo, že to máme zvládnuté a na palube alebo skôr na trati sa objaví dnes už legendárna slovenská driftérka. Nevydalo. A potom bum, z čista jasna prišla ponuka so záujmom o jazdenie na AMTS v slovenských farbách od začínajúceho, ale šikovného driftéra Roderika Paulíka. Jeho BMW E30 V8 môže mať premiéru na AMTS 2017, ak sa všetko podarí ako plánujeme. V réžii MAGPIE sa na stánku AMTS Slovakia objavia dve dámy, ktoré nebudú šetriť pózami pre fotografov a video štáby. Taktiež sa môžeme pochváliť dvomi kočkami, ktoré okrem hostes účinkovania pre iniciatívu dokreslia aj Slovenský večer na AMTS, krátkym pózovaním v krojoch typických pre región Turiec.

Taktiež sme si povedali, že stánok musí zdobiť profi výstavná konštrukcia, okolo nejakej centrálnej atrakcie, ale stánok musí byť navrhnutý tak, aby bol prístupný pre návštevníkov a vozidlá sa dali obdivovať z každého uhla pohľadu. Nikdy to nepôjde dokonale, ale cieľ to bol honosný. V priloženom náčrte si môžete pozrieť predbežné rozloženie stánku AMTS Slovakia. Samotné vozidlá a ich usporiadanie ešte nebudem prezrádzať.

Prezradíme však, že plán s centrálnou atrakciou sa vydaril až trojnásobne! Motoršportovú a extrémne raritnú kategóriu vozidiel na stánku bude reprezentovať slovenských superšport Brutal, ktorý sa historicky prvýkrát ukáže v Maďarsku a my sme hrdí, že to bude u nás na stánku AMTS Slovakia. Bližšie info o tomto jedinečnom slovenskom projekte a aute prinesieme už čoskoro.

Modernú a zaiste nákladnú líniu komplexnej úpravy športového auta zastúpi Ford Mustang šiestej generácie. S veľmi lákavou červeno-bielou farebnou kombináciou exteriéru aj interiéru. Pod úpravu vozidla sa podpísali špičkové dielne Carlex Design z Poľska a IL Trade z Dunajskej Stredy a z výkonovej stránky ju má na zodpovednosti notoricky známy Mustang tuner Roush. Sme si istí, že toto auto urobí dieru do slovenských tuning podujatí v sezóne 2017. Kto však 727 koňový Mustang chce vidieť prvýkrát naživo, nájde ho na slovenskom stánku, v hale „A“ výstaviska Hungexpo.

A aby sme opísali tretí stroj, ktorý bude centrálnou atrakciou stánku AMTS Slovakia, potrebujeme siahnuť po tuningových online encyklopédiách a osloviť mladých úpravcov, ktorý v dnešnej dobe diktujú trendy. Najlepšie by som Mercedes Benz W111 opísal ako „pre rok 2017 upravený Youngtimer“. Jedná sa o viac ako 40 ročné, prekrásne, bledomodré kupé, na vzduchovom podvozku, s kompletne zrenovovaným exteriérom a pôvodným interiérom. Pri stánku budeme rozdávať zadymené sklíčka, lebo keď sa z tejto krásky začnú odrážať svetlá reflektorov, bude nebezpečné sa na ňu pozerať. Vlastne, na ktorú krásku nie je nebezpečné pozerať príliš dlho? :-)

Týmto tretím autom sa zrazu prehupneme od individuálnych vystavovateľov ku komunitnému rozmeru slovenskej expozície, pretože bez aktívnych hráčov slovenskej automotívnej scény, by výpravy ani výstava nebola tam, kde dnes je. Za to patrí vďaka a uznanie nasledovným: CarCommunity, BardUnited, Redneckz, SexySlipy Crew a súťažiam Car Fans Cup a Tuning Battle.
Okrem kolektívnych, klubových alebo komunitných účastníkov sa na stánku objavia aj viaceré ocenené vozidlá z dvoch kvalitných slovenských auto-tuningových podujatí, Tuning Show Bardejov a SexyVAG. Tieto autá získali okrem iných hodnotných cien aj exkluzívne miesto na stánku už počas minuloročnej sezóny. Je potrebné však povedať, že ak si niekto myslí, že slovenská tuning scéna nie je dynamická, tak sa ukrutne mýli. Pretože viaceré autá, ktoré minulý rok vyhrávali zrazu sú už v rukách iných majiteľov a naši výhercovia sa pustili do nových projektov, ktoré však do AMTS hotové nebudú. Škoda.

Na záver, ale za žiadnych okolností nie v poslednom rade sa chceme poďakovať za skvelé nápady, myšlienky a prístup našich partnerov. Spoločnosti, ktoré svojimi aktivitami prekračujú naše hranice a nemajú zábrany byť súčasťou dobrodružstva a výpravy slovenských tunerov na dominantnej auto a tuningovej výprave v našom regióne. Aj vďaka nim vieme pracovať na organizácii výstavy a výpravy v pozadí, postupne posúvať prezentáciu Slovenska na vyššiu úroveň a pre účastníkov vytvárať podmienky, ktoré veríme, že dôrazne opisujú prístup iniciatívy k nadšencom, teda k Vám:

A-M-A Exhaust Systems, Wenon – Autorohoze.sk, MTE, Karting Aréna Plešivec, Tuning.SK, PEDRO Tuning, Mexi Garage, Slovakia Ring, STREETBTCH, Auto123.sk, Okush Works, Brutal, MAGPIE. A už tretí rok v poradí Slovenské veľvyslanectvo v Budapešti.

Snáď ešte zopár lákadiel na absolútny záver: medzi prihlásenými a potvrdenými účastníkmi výpravy sú vozidlá ako VW Caddy v Lamborghini lakovaní a prekliate nízko, Lada 2102 Kombi zo zostavy Mihálikovcov, pretekárske náradie v podobe VW Golf Mk2 z dielne A-M-A Exhaust Systems, nekompromisné Audi R8 od MTE, vraj najväčší Wrangler aký kedy postavil, z rúk slovenského Jeep guru-ho Lukáša Meliša a mnoho ďalších zaujímavých vozidiel. Ako to už býva zvykom, prekvapenie na sezónu 2017 chystá aj Okush, na ktoré sa môžu všetci Honda fanatici určite tešiť!

pozvanka auto moto a tuning show 2017 budapest hungexpo vystava

pozvanka auto moto a tuning show 2017 budapest hungexpo vystava

pozvanka auto moto a tuning show 2017 budapest hungexpo vystava

pozvanka auto moto a tuning show 2017 budapest hungexpo vystava

pozvanka auto moto a tuning show 2017 budapest hungexpo vystava

pozvanka auto moto a tuning show 2017 budapest hungexpo vystava

pozvanka auto moto a tuning show 2017 budapest hungexpo vystava

pozvanka auto moto a tuning show 2017 budapest hungexpo vystava

amts slovenský stánok auto moto a tuning show 2017 budapest hungexpo vystava

amts logo

AMTS 2017 - video upútavka:Viac informácií k tejto akcii vám radi poskytneme. Zoznam našich reportáží zo zrazov nájdete tu:

AKCIE a ZRAZY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Adrián Artimovič
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3395x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt