support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Jarný Škoda zraz 2004

Jarný Škoda zraz v Pávove pri Jihlave 2004

05.May.2004
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Priebeh akcie: 01. máj 2004
Miesto konania: Pápov pri Jihlave, ČR

preview
Prvý máj so sebou, okrem sviatku práce, priniesol tiež niekoľko akcií v celej ČR. Pri Mnichovom Hradišti sa konala tuning party namiesto letiska v Kbeloch, v Liberci bolo otvorené nové automúzeum a v Jihlave na Pávove sa pod taktovkou Stinger Clubu uskutočnil Jarný zraz majiteľov vozidiel Škoda 1000 MB - 110R. V roku 2002 založený Stinger Club usporiadal svoj prvý zraz už minulý rok. Začiatočnícke chybičky usporiadatelia tento rok vypustili a na jarnom škodováckom zraze bolo síce trochu komorné prostredie, zato však omnoho zaujímavejší program a účastníci sa dočkali aj priaznivého počasia. Tuningovým zrazom vládnu šprinty a súťaže o najhlasnejšiu aparatúru, či najkrajšie auto. Na tomto zraze boli na programe, tak ako šprinty, tak aj voľba krásy, automobilová orientačná súťaž, jazda zručnosti, zloženie palivového čerpadla, či tzv. "Kilokvíz" určený pre ozajstných znalcov škodováckej éry.

Tuning? - ako sa to vezme

Tento zraz nie je tuningovým zrazom! I sem však dorazili vyladené tisícky a kupéčka. Na letisko v Komároviach, kde sa konala športová časť zrazu, dorazilo aj vydarené kupé 130 RS, VW Sciricco, zlatá Alfa Romeo, alebo Peogeot 605. Tento komorný zraz je však určený predovšetkým pre majiteľov škodoviek rady 1000 MB, 100, 110, 110 R a to v akomkoľvek stave (?). Preto tu bola taktiež možnosť vidieť vedľa nablýskaných krásavcov aj pár zhrdzavených "popolníc", na ktoré však boli majitelia patrične hrdí. Odstrašujúca bola tiež "stodesiatka" vo fialovej farbe v pokročilom štádiu rozkladu, ktorá však na šprinte prekvapila motorom z Felície a veľmi pružnou akceleráciou. Tá si vo voľbe krásy vyslúžila titul "Najhoršia Paštika". Napriek tomu, že tento zraz nebol tuningovým zrazom, bolo sa na čo pozerať a usporiadatelia iných zrazov by sa mohli hocičomu priučiť.

AOS - Automobilová orientačná súťaž

preview
Orientačnú automobilovú súťaž rozhodne nemožno usporiadať na zraze, kde sa pravidelne schádza viac ako stovka motoristov. Minizraz, kde sa ukázalo okolo tridsať áut, je potom najlepšou príležitosťou vyskúšania si jazdy s navigátorom a vo vymedzenom čase stihnúť prejsť tridsaťkilometrovú trasu a pri tom ešte plniť požadované úlohy. Na štarte súťaže sa zoradilo devätnásť áut, ktoré vyrážali na trasu po dvoch minútach. Banálne úlohy v podobe zistenia nadmorskej výšky danej dediny, napísanie najvýraznejšieho nápisu na stene mosta, alebo určenie pôvodu vraku vozidla v jednej dedine značne komplikoval úlohu požadujúcu presný počet božích múk po ceste. Úloha nabrať v Lukách nad Jihlavou v studni vodu do 1,5 litrovej fľaše sa v prvej chvíli zdal byť nezmyselný, ale naplnené fľaše neskôr poslúžili ako pomôcka pri jazde zručnosti - slalome.

Šprint, voľba krásy a spanilá jazda

Cieľom orientačnej súťaže bola zrúcanina hradu Rokštejn. Odtiaľ sa potom účastníci súťaže vydali spanilou jazdou do neďalekých Komárovíc na letiskovú plochu. Tu na nich čakalo ďalších zhruba pätnásť nadšencov, ktorí sa tešili na voľbu krásy. Tento ročník priniesol malú inováciu, pretože voľba krásy prebiehala v kategóriách vozidiel Škoda 1000 MB, Škoda 110 R, Škoda 100 a Špeciál (sem sa zaradili všetky ostatné autá zrazu, ktoré sa nevošli do týchto kategórií - boli tu Ford Zephyr, Škoda 1201 sedan, či Škoda 120), Šprintu na 400 m sa zúčastnila väčšina účastníkov zrazu a závody sa uskutočnili bez akýchkoľvek disciplinárnych problémov. Viditeľne tak boli spokojní ako aj jazdci, tak aj diváci. Slalom niektorým jazdcom dokázal, že v šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch nemali škodovky tak ľahké riadenie, ako majú dnes.

Spanilá jazda pri rýchlosti 50 km/h nebola príjemná len vodičom, ktorí sa na trase Puklice - Jihlava ponáhľali v odpoludňajších hodinách na nočnú šichtu, alebo za zábavou. Vopred naplánovanú trasu sa podarilo prejsť bez seba menších problémov.

Sobotný večer patril diskusiám a rozprávaniu v reštauračnom zariadení. V nedeľu sa zbytok priaznivcov škodoviek zúčastnil súťaže o zloženie palivového čerpadla na čas a testu zo znalosti histórie a techniky vozidiel Škoda. Tuningové zrazy sú bezo sporu bezchybnou ukážkou krásnych vozidiel. Jarný zraz škodoviek bol však príjemnou zmenou, kde nezáležalo na výkone motora, alebo počte led diód v interiéri.

Obrázky z tejto akcie si môžete pozrieť tu:Bol aj niekto z vás na tomto Škoda zraze v Pápove? Ako bolo? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Viacej informácii k tejto akcii vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk
zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 23574x    hodnotenie: 151/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt