support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Škoda Octavia Scout.

31.Aug.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odberskoda_octavia_scout
Na septembrový autosalón v Paríži chystá Škoda Auto prekvapenie v podobe účelovo modifikovanej Octavie s prívlastkom Scout. „Automobil na voľný čas“, ako novinku Škodováci charakterizujú, je vlastne Octavia Combi 4x4 s vylepšenou schopnosťou prekonávať nekvalitné úseky ciest s nespevneným povrchom, či vyjazdenými koľajami.

Špecifický charakter Octavie Scout definuje, okrem osvedčeného pohonu všetkých kolies s medzinápravovou spojkou Haldex, hlavne 18-centimetrová svetlá výška a ochranné prvky karosérie, znásobujúce priechodnosť automobilu. Veľkoplošné kryty prednej aj zadnej nájazdovej plochy dopĺňajú plastové lemy blatníkov a prahové nástavce.

Spolu s modifikovanými nárazníkmi, ktoré sa podpísali pod nárast celkovej dĺžky karosérie o 1 cm, je tak po celom obvode vozidla vytvorená viditeľná ochranná zóna. Po vizuálnej stránke charakterizujú „Skauta“ aj štandardne montované 17-palcové zliatinové disky kolies Proteus s optimalizovaným tvarom v záujme minimalizovania rizika ich poškodenia pri jazde v drsnejších podmienkach.


V interiéri je k dispozícii objemný Jumbo-Box, umiestnený pod prednou lakťovou opierkou, spolujazdec ocení dodatočné madlo, pevne uchytené na palubnej doske. Octavia Scout bude mať v rámci sériového vybavenia kožou obšitý volant, hlavicu radiacej páky a rukoväť parkovacej brzdy.

Dostatočný výkonový potenciál aj v náročných jazdných podmienkach majú zabezpečiť dva alternatívne ponúkané štvorvalcové motory. Benzínový agregát 2.0 FSI ponúkne výkon 110 kW (150 k) a najvyšší krútiaci moment 200 Nm pri 3 500/min-1. Turbodiesel 2.0 TDI-PD disponuje výkonom 103 kW (140 k) a vygeneruje krútiaci moment až 320 Nm pri otáčkach 2 600/min-1. Prevodovka bude v oboch prípadoch šesťstupňová manuálna. Škoda Octavia Scout sa po absolvovaní výstavnej premiéry v Paríži dostane k prvým zákazníkom pravdepodobne v 1. štvrťroku 2007.

Škoda Octavia Scout:

preview
preview

Je podľa Vás modifikovaná Octavia vhodným riešením Škodovky na uspokojenie rastúceho dopytu po športovo-úžitkových automobiloch?


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.skoda-auto.com/cze

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 21835x    hodnotenie: 80/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt