support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Škoda Octavia Combi od Seidl Tuning logo

Škoda Octavia Combi od Seidl Tuning... nie len pre rodiny

15.Apr.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Práve k nám dorazila ďalšia novinka z Nemecka. Špičkový úpravca Seidl Tuning prednedávnom dokončil vývoj a výrobu kompletnej sady spojlerov pre všetky kombíky Škoda Octavia.

Určite Vám nemusíme detailne predstavovať karosársky variant modelu Škoda Octavia- vozidlo Škoda Octavia Combi. Už na prvý pohľad každý z Vás zbadá, že od klasického modelu sa Octavia Combi odlišuje časťou karosérie, ktorá ukrýva ešte väčší batožinový priestor. Sklopením zadných sedadiel (operadlá i sedadlá sú sklopné a delené v pomere 1/3 a 2/3) sa dá vytvoriť ešte väčší nákladový priestor. Práve pre tieto svoje parametre sa z luxusného auta Škoda Octavia, určeného hlavne ako predvádzacie auto podnikateľov, stáva aj auto rodinné, vhodné na rodinné výlety, kde si do priestranného batožinového priestoru, môžete zbaliť všetko potrebné.

Zovňajšok „klasickej“ Octavie Combi na Vás zapôsobí majestátnym dojmom. Línie karoséria sú hladké a oblé. Krásu tohto modelu ešte umocňujú široké kolesá s hliníkovými ráfmi. Dvere sa dajú otvoriť do nezvyčajne veľkého uhla, čo umožňuje pohodlné nasadnutie. Interiér je síce trošku strohý, ale praktický a nič v ňom nechýba. Jedinou technickou chybičkou Octavie Combi je snáď len to, že keď posuniete sedadlo vodiča viac dozadu, potom na zadných sedadlách cestujúci už veľa priestoru nemajú. To je dosť zarážajúca skutočnosť, keďže zvonku pôsobí Octavia priestranným dojmom. Našťastie kým budú Vaše deti malé, bude im stačiť aj obmedzený priestor. V Octavii sa cestuje príjemne, neruší Vás hluk motora, a ani aerodynamika, vadiť môže snáď trochu len hluk pochádzajúci z podvozku automobilu. Medzi vynikajúce vlastnosti Škody Octavia Combi patrí jednoznačne vynikajúci motor, dobré brzdy, objemný batožinový priestor, interiér aj keď nie práve najpohodlnejší, predsa len príjemný a tichý.

Prvé obrázky upravenej Combi Octávie nájdete v našej galérii tu:


Zatiaľ sme Vám len predstavili základné vlastnosti Octavie Combi od automobilky Škoda. Nerozmýšľali ste však niekedy, ako by asi vyzeral športový tuning tohto automobilu? Nie? Tak čítajte ďalej!

V ponuke renomovanej nemeckej stylingovej firmy Seidl Tuning sa objavil mimoriadne atraktívny kit pre prvú generáciu automobilu Škoda Octavia. Úpravca tak konečne zareagoval na dopyt, vyvolaný veľkou obľúbenosťou Octavie v Nemecku i v Rakúsku. V ponuke je celkom desať dielov pre modely pred i po facelifte, zatiaľ však iba pre rozšírenejšiu verziu kombi, no aj na dieloch pre zadnú časť liftbacku sa však už usilovne pracuje. O špičkovom dizajne i spracovaní nemôže byť tradične žiadnych pochýb, len sa dobre pozrite na fotografie. Len pre ilustráciu, cena predného nárazníka je 420 eúr, prahy stoja 260 eúr a zadný nárazník 445 eúr. Ceny sú primerané vzhľadom k tomu, že spojlery perfektne pasujú bez dotačných a finančne náročných prác špecializovaných dielní a navyše majú na Slovensku a v iných členských štátoch EÚ potrebnú TÜV homologizáciu. Takéto auto je priam ideálne pre rodinne-športovo-založenú rodinku, alebo aj pre pánov podnikateľov, či proste len pre milovníkov kombíkov. Takýto tuning-štýl ukazuje verejnosti, že aj kombíky sa dajú veľmi zaujímavo upraviť. A stačí na to, ako vidno aj na obrázkoch, jemný decentný tuning a výborne vyzerajúce auto je na svete! :-) Ak chcete skutočne kvalitne zmeniť vizáž svojej Octavie, tak niet čo váhať.

V ponuke máme pre vás nasledovné doplnky:

Popis doplnkuMOC s DPH
- Predný spojler pod nárazník s mriežkami (aj pre limuzínu): 16.790,-Sk / ks
- Predný „Cup“ difúzor DTM pod predný spojler (aj pre limuzínu): 3.990,-Sk / ks
- Bočné prahové nadstavce (aj pre limuzínu): 10.390,-Sk / sada (2 ks)
- Zadné strešné krídlo bez 3. brzdového svetla (iba Combi): 7.560,-Sk / ks
- Zadný nárazník s mriežkami (iba Combi): 17.790,-Sk / ks
- Zadný nárazník s mriežkami (iba limuzína) *ešte v príprave: 17.790,-Sk / ks
- Predná športová maska bez loga (aj pre limuzínu): 4.360,-Sk / ks
- Mračítka na predné svetlá: 1.590,-Sk / sada (2 ks)
- Zadný „Cup“ difúzor DTM pod zadný spojler (iba Combi): 4.520,-Sk / ks

Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky od firmy Seidl Tuning sa pohybujú okolo 14 až 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy SEIDL si stiahnite tu:

preview
download
[ 339 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Čiastočný sortiment spojlerov od firmy SEIDL TUNING máme na webe zahrnutý pod rubrikou RIEGER TUNING. Nakupovať môžete tu:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Seidl Tuning & Design začala podnikať v roku 1994 ako autorizovaný autoservis. Zo začiatku stáli v popredí činnosti ako klasické servisné opravy, opravy áut po nehodách, práce na stolici, autobazár a predaj náhradných dielov. Postupom času sa firma vyvinula a špecializovala na exkluzívne úpravy áut a výrobu jedinečných spojlerov a bodykitov pre autá zo stajní Audi, BMW, Seat, Škoda a VW. Od roku 1999 je Seidl certifikovaný podľa kvalitatívnej normy DIN EN ISO 9001, čo zaručuje nie len kvalitu svojich produktov, ktoré sú týmto neustále kontrolované, ale aj akosť kompletného postupu práce a ponúkaných služieb, počnúc od samotného vývoja a navrhovania, cez produkciu a následnú distribúciu. Takmer 85% ponúkaných spojlerov pochádzajú z vlastnej produkcie.

Tu Vám prikladáme zopár fotografií priestorov firmy:


Firma sídli v nemeckom meste Simbach v Bavorsku neďaleko českých hraníc. Vo vlastných priestoroch o celkovej rozlohe cez 10.000 metrov štvorcových skladuje vyše 95% ponúkaného sortimentu a tak vie Seidl zabezpečiť aj bezproblémové a včasné dodávky svojich výrobkov. Dnes má firma cez 20 zamestnancov a predáva svoju spojlery na celom svete. Nejeden vo svete známy a po svetových výstavách prezentovaný „showcar“ rôznymi inými renomovanými výrobcami tuning a racing doplnkov ako Isotta, Brembo, KW, Rieger Tuning pochádza práve z dielní firmy Seidl. Aj to potvrdzuje neskutočne krásny dizajn a precíznu kvalitu dielov od Seidla. Niet sa čo čudovať, keď firma disponuje dokonca aj svojim vlastným návrhárskym oddelením.

V posledných rokoch musí Seidl žiaľ čeliť problému kopírovania resp. výroby falzifikátov najmä v východoeurópskych štátoch. Tieto firmy kazia dobré meno firmy Seidl a ich produktov tým že sa predávajú ako originály, ktoré sú ale mizernej kvality, nepasujú a navyše nemajú ani na Slovensku a iných členských štátoch EÚ potrebnú TÜV homologizáciu. Originálne Seild spojlery je možné ľahko rozoznať podľa špecifickej tyrkysovej povrchovej farby, kvality opracovania hrán a zaoblení a podľa vlaminovanej certifikačnej nálepky na vnútornej strane každého spojleru.

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model: A4 Cabrio / Typ: 8H
Značka: Audi / Model: A4 / Typ: B5


Značka: Audi / Model: TT
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E46
Značka: Seat / Model: Leon


Značka: VW / Model: Bora
Značka: VW / Model: Golf 4
...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Kompletná ponuka od Seidla je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu SEIDL TUNING 2005. Tento katalóg na takmer 100 stranách môže byť Váš len za 149,-Sk. Objednajte si ho a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguVýrobky od firmy Seidl Tuning si môžete kúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo hovoríte na kombíka od Seidla? Môže byť? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy Seidl, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

SEIDL TUNING


Viac informácii k tejto novinke, aktuálnym cenám, akciám a ostatným výrobkom firmy Seidl Tuning vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 23697x    hodnotenie: 48/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt