support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo skoda Škoda Yeti - podvozok Eibach pre snežného Yetiho logo skoda

Škoda Yeti - podvozok Eibach pre snežného Yetiho

23.Nov.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Už dávno neplatí, že terénne autá, či SUV patria výsostne do terénu. Trend tuningu posledných rokov je posielať takéto autá „k zemi“, resp. osadzovať na ne športové znížené podvozky a veľké disky. Životný štýl si nevyberá a komu sa takýto styling páči, tak dnes už nie je problém to zrealizovať. Platí to aj o novej Škoda Yeti, ktorá je okrem asfaltových ciest prioritne určená do lesa, lepšie povedané na nespevnený povrch. No chlapci z firmy Eibach si povedali, že by nebolo od veci vytvoriť pre toto rodinné auto nejaký ten Eibach Sport-Kit.

Škoda Yeti


Škoda Yeti bol dlho očakávaný projekt českej automobilky a keď konečne uzrel svetlo sveta, množstvo ľudí bolo rozčarovaných, v dobrom slova zmysle. Škoda Yeti predstavuje kompaktné SUV s unikátnym dizajnom, ktoré stojí na platforme VW Tiguan. Z toho môžeme usúdiť, že chýbať nebude pohon všetkých kolies 4x4. Interiér Yetiho je pôsobí príjemným dojmom a nechýbajú v ňom aj luxusné prvky, aké poznáme prevažne z limuzín, napríklad drevený obklad prístrojovej dosky. Ak chcete priestranné rodinné auto, ktoré sa nestratí ani v nespevnenom teréne, Škoda Yeti je tu pre vás.

Škoda Yeti si po motorickej stránke zobral príklad zo svojich bratov z automobilky Volkswagen a všetky jeho dostupné motory sú preplňované turbodúchadlom. Najsilnejší benzín 1,8T 4x4 disponuje výkonom 160 koní (118 kW) a 250 Nm. Na druhej strane stola „sedí“ najsilnejší dízel 2,0 TDI CR 4x4 s maximálnym výkonom 175 konských síl (125 kW) a 320 Nm. A to už naozaj nie je na zahodenie.

Škoda Yeti Eibach


Firma Eibach si je vedomá, že primárna úloha Škoda Yeti je užívať si život v horách, na prašnej ceste, v lese, no ich cieľom je dostať Yetiho viac do mesta - zurbanizovať ho. Preto Eibach vyvinul podvozkový kit pre toto rodinné SUV. Pozostáva zo znížených pružín a rozširovacích podložiek.

Nie je to len progresívny dizajn pružín Pro-Kit, ktorý ich robí takými výnimočnými, ale je to taktiež použitie kvalitných antikoróznych materiálov a fakt, že Yeti sa vďaka týmto pružinám k zemi priblíži o 40mm. Výsledkom je športovejší vzhľad, stabilnejšia jazda a tým pádom aj bezpečnejšia. To isté platí o kvalitných zliatinových rozširovaích podložkách Pro-Spacer, ktoré nielenže menia vzhľad auta, ale dodávajú mu aj ešte väčšiu stabilitu v zákrutách.

škoda yeti tuning eibach podvozok

eibach pružiny pro kit

eibach podložky pro spacer

Aktuálny MO cenník výrobkov od firmy EIBACH z Nemecka.

preview
download
[ 382 KB ]

Chceli by sme vás upozorniť na skutočnosť, že isté ceny v tomto cenníku už nemusia byť aktuálne. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Aktuálny katalóg výrobkov od firmy Eibach Springs si stiahnite tu:

preview
download
[ 10,0 MB ]


Eibach Springs v praxi a v motoršporte (formát: „FLV“):Ak sa Vám video nezobrazuje, stiahnite si a inštalujte Adobe Flash Player: Inštalácia prehrávača


Viac o produktoch Eibach Springs sa dozviete v tomto článku

Eibach Springs


Čo si myslíte o produktoch od spoločnosti Eibach Springs? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií úpravám ku značke Škoda, tak navštívte našu podstránku:

ŠKODA tuning


Zoznam článkov o podvozkoch, tlmičoch a odpruženiach nájdete tu:

PRUŽINY, TLMIČE & PODVOZKOVÉ KITY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12514x    hodnotenie: 38/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt