support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo skoda cobra technology & lifestyle logo skoda

Škoda Yeti Cobra Technology & Lifestyle– lifestylové doplnky aj pre snežného muža

20.Jan.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Produkty známej automobilovej firmy Cobra Technology & Lifestyle pozná drvivá väčšina z nás. Ich primárnym cieľom je priniesť motoristom bezpečnosť a zároveň novú stylingovú úroveň pre ich vozidlá. Za pomerne dlhý čas svojej existencie obdarila táto firma hliníkovými doplnkami už množstvo rôznych značiek automobilov. Otázkou času boli už len doplnky pre známu a obľúbenú Škodu Yeti a ten čas práve nastal.

ŠKODA YETI


Škoda Yeti bol dlho očakávaný projekt českej automobilky a keď konečne uzrel svetlo sveta, množstvo ľudí bolo rozčarovaných, v dobrom slova zmysle. Škoda Yeti predstavuje kompaktné SUV s unikátnym dizajnom, ktoré stojí na platforme VW Tiguan. Z toho môžeme usúdiť, že nebude chýbať pohon všetkých kolies 4x4. Interiér auta Škoda Yeti pôsobí príjemným dojmom a nechýbajú v ňom aj luxusné prvky, aké poznáme prevažne z limuzín, napríklad drevený obklad prístrojovej dosky. Ak chcete priestranné rodinné auto, ktoré sa nestratí ani v nespevnenom teréne, Škoda Yeti je tu pre vás.

Yeti si po motorickej stránke zobral príklad zo svojich bratov z automobilky Volkswagen a všetky jeho dostupné motory sú preplňované turbodúchadlom. Najsilnejší benzín 1,8 TFSi 4x4 disponuje výkonom 160 koní (118 kW) a 250 Nm. Na druhej strane stola „sedí“ najsilnejší dízel 2,0 TDI CR 4x4 s maximálnym výkonom 175 konských síl (125 kW) a 320 Nm. A to už naozaj nie je na zahodenie.

ŠKODA YETI TUNING COBRA TECHNOLOGY & LIFESTYLE
Škodu Yeti môžeme zaradiť do kategórie rodinných SUV a preto bolo len otázkou času, kedy firma Cobra Technology & Lifestyle príde na trh so svojimi produktmi pre toto praktické auto.

Cobra Technology & Lifestyle pre Škodu Yeti teda ponúka kompletnú ochranu v podobe bezpečnostných rámov dookola celého auta. Set pozostáva z viacerých komponentov pre rôzne časti auta. Vpredu je umiestnený bezpečnostný rám vyrobený z nehrdzavejúcej ocele s priemerom 48 mm. Samozrejmosťou sú testy v prípade zrážky auto s chodcom a certifikát dovoľujúci používanie tohto rámu na cestách. Auto okrem výraznejšej ochrane dostalo tiež jemný off-road vzhľad. Cobra Technology & Lifestyle taktiež ponúka ochrannú lištu v podobe jednej trubice umiestnenej pod predným nárazníkom, pre ktorú sa môže zákazník rozhodnúť namiesto celého ochranného rámu.

Bok auta má na výber tri druhy rámov, resp. nášľapov. Vyrobené sú taktiež z nehrdzavejúcej ocele, avšak s mohutnejším priemerom 80 mm. Ich primárnou funkciou je asistencia pri nastupovaní a vystupovaní z vozidla a taktiež ochrana pred rôznymi nerovnosťami, napríklad v jemne-hrboľatom teréne.

Zadná časť auta je obdarená ochranným rámom v podobe jednej trubice s priemerom 42 mm, vyrobenej z nehrdzavejúcej ocele s vysokým leskom. Cobra Technology & Lifestyle vie chtivým zákazníkom taktiež ponúknuť set štýlových diskov. Jedná sa o päťlúčové disky Cobra CN19 s rozmermi 8Jx18.

skoda yeti cobra technology & lifestyle

skoda yeti cobra technology & lifestyle


Škoda Yeti v úprave od Cobra Technology & Lifestyle:logo cobra technology & lifestyle


V roku 1982 začala firma Cobra Technologie & Lifestyle s výrobou príslušenstva pre terénne vozidlá. Vďaka permanentnému vývoju je dnes táto firma jedným z najväčších dodávateľov príslušenstva pre autá „Off road“ a „SUV“ na svete. Spolupráca s 30 výrobcami vozidiel a 36 medzinárodnými partnermi ukazuje, že rozvoj firmy šiel správnou cestou.

Od založenia podniku sa firma zamerala na produkciu vysoko kvalitného príslušenstva. To podniku rýchlo prinieslo status špecialistu. Produkcia rozširovala svoj sortiment, mohla dodávať príslušenstvo pre mnoho typov áut. Preto má taktiež firma neustále na zreteli aktuálny vývoj a trendy. Z klasickej ponuky bočných schodov cez ochranné rámy, disky z ľahkých zliatin, až k systému spracovania plastov - to všetko je zahrnuté v súčasnej ponuke. Výroba vysoko kvalitného príslušenstva je samozrejme prevádzaná prostredníctvom najmodernejších strojov, lebo vyžaduje najvyššiu presnosť. Laserové 3D stroje, riadené počítačmi a špeciálne vyškolený personál garantujú presné a kvalitné vyhotovenie.

Zopár ďalších úprav áut od firmy Cobra Technologie & Lifestyle nájdete v tejto galérii:Cobra Technologie & Lifestyle vyrástla z remeselného k industriálnemu podniku, čo znamená stály rozvoj vo výrobe.

Jeden z najdôležitejších základných bodov je zaručenie stáleho presadzovania inovačných myšlienok, rozvoj a produkcia nových výrobkov. A to všetko na vyše 18.000 štvorcových metrov krytých hál naplnených “High-Tech“ vybavením, prístrojmi a materiálmi. Produkciu zaisťuje moderná technika a prístroje pre zváranie a ohýbanie. Cez 110 špeciálne vyškolených zamestnancov, je nedeliteľnou súčasťou výroby a produkcie doplnkov.


Aktuálny cenník výrobkov od firmy Cobra Technology & Lifestyle si stiahnite tu:

preview
download
[ 3,77 Mb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Váš názor na úpravu Škoda Yeti od Cobra Technology & Lifestyle ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy COBRA TECHNOLOGIE & LIFESTYLE, tak navštívte našu podstránku:

COBRA TECHNOLOGIE & LIFESTYLE


Viac informácií k možným úpravám áut značky ŠKODA vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

ŠKODA tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 26142x    hodnotenie: 43/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt