support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Skoda Škoda Felícia 1,3MPi - tuning by ´Joye´ logo Skoda

Škoda Felícia 1,3MPi - tuning by ´Joye´

12.Oct.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Na aute pracujeme Ja a otec spoločne. Auto bolo kúpené cez zimu v roku 2004, ako rodinné auto. Najprv plány o úpravách neboli. Celé sa to rozbehlo odhnitým výfukom, ktorý sme vymenili za športový. Potom sa začali pridávať rôzne plastové doplnky, kúpili sa prvé elektróny a samozrejme autorádio s CD a MP3. Ako sa plasty pridávali, tak sa aj neskôr strhávali ;-)

Vážnejšie úpravy začali až v roku 2009. Vtedy sme strhli väčšinu plastových doplnkov, kúpil sa športový staviteľný podvozok HP sporting. Auto ním kleslo vpredu o -60mm a vzadu o -30 mm. Namontovali sme na zadnú nápravu podložky 20 mm na každej strane (pod bubon). Po tomto sa rozbehli úpravy interiéru.
Všetko sa začalo kúpou už očalúnených tapacírov. Neskôr sa nakúpila koženka a lepidlo, rozobrali sme plasty a začalo sa čalúniť. Niektoré plasty pokryl modrý resp. biely lak. Objednali sa budíky od phexsys-a, hlavica radiacej páky a biela koža okolo nej. Upravili sme podsvietenie tlačítok a ovládačov do modrej farby. Nalakovali sa niektoré plasty do modrej alebo bielej farby a tým bol interiér hotový na cca 70%.
Pretože originálne reproduktory vpredu stáli za nič, kúpili sme nové Magnat Car Fit 132 a ešte sme k nim doobjednali Blaster Set (zosík a subík). Medzitým sa objavili prvé farby na plastoch či už v interiéri alebo v motorovej časti pod kapotou, konkrétne na motore. Farby sa objavili aj na nápravách. Dali sme namontovať fólie na okná, a týmto tuningom sa sezóna 2009 vtedy skončila.

Cez zimu sme objednali športové sedačky FK automotive , číre bočné smerovky z Golfa III , pre ktoré sa musel upraviť otvor v blatníku a samozrejme aj zapojenie, nové kolesá Momo Corse Black v rozmeroch 6,5x15 ET38 spolu s gumami Falken Ziex ZE- 912 195/45 R15. Pre kolesá sme vzadu museli upraviť lemy a do zadných tlmičov vložiť gumové dorazy Raid HP. Po novom roku 2010 sa začali úpravy opäť.
Pre oživenie interiéru sme objednali športový volant Luisi s nábojom. Plasty ktoré ostali ešte šedé sa buď lakovali alebo dočalúnili. Neskôr sme začali rozmýšľať čo zo zadným platom a reproduktormi dozadu. Rozhodli sme sa vyrobiť vlastné plato ktoré sme očalúnili do bielej koženky a osadili sme ho oválmi Magnat Edition 693, ktoré poháňa zosilňovač Magnat Classic 2000XL - ten bol na vrchu plata a pod ním bol zosilňovač na subwoofer.

Škoda Felicia 1,3MPi počas úprav:


Keď už na audio sústavu nestačila 45Ah batéria, kúpili sme novú - značky Varta model Blue Dynamic 60Ah. Keďže bolo všetko očalúnené okrem zadných sedačiek a kobercov, tak sme sa ich rozhodli dať prečalúniť.
Na internete sme hľadali čalúnikov, až sme natrafili na toho pravého. Čalúnikovi sa teda tieto veci odviezli aj s naším návrhom. Zadné sedačky sa zahalili do kombinácie modrej látky a bielej koženky, koberce boli prečalúnené taktiež bielou koženkou. Neskôr sme ešte očalúnili koberce v kufri a kúpili nový subwoofer Magnat Century Colors B300 ktorý poháňa nový zosilňovač Magnat Edition Two Power, ktorý je umiestnený na vrchu plata, aby to cele hralo dobre, doplnili sme ho ešte 1F kapacitorom DLD a tým sme mali interiér hotový.

skoda felicia tuning joye

Začalo navrhovanie exteriéru. Ako prvé sme dali zavariť piate dvere, na ktorých už kvitla hrdza. Z nich zmizla lišta a znak. Zachovali sme originálne krídlo a doplnili sme o striešku – ukončenie strechy. Plastové prahy zostali ešte z minulých rokov, tie sa zhodili , prelakovali a poriadne napasovali. Ďalej na radu prišla maska, nechceli sme nič z obchodu, tak sme odrezali zopár priečok , odstránil sa znak a nalakovala sa do čiernej farby.
Čo sa nárazníkov týka, chceli sme zachovať originálne nárazníky s tým, že budú do určitej miery decentne upravené. Na prednom nárazníku sa zahladili kryty hmloviek a miesto originálnych hmloviek, ktoré by sa dali použiť, sa namontovali čierne kruhové svetlá pre denné svietenie. Spodnú hranu nárazníka doplňuje lízatko zo Seat Leon Cupra. Zadný nárazník je práve teraz vo vývoji.

Zadné svetlá ostanú zatiaľ sériové, ale v pláne sú LED. Predné budeme upravovať cez zimu. Tie sme zatiaľ rozobrali, nečinné plochy natreli načierno. Aby nezostali sériové smerovky smerovkami, upravili sme ich do čiernej farby a dal sa na ne číry kryt. Smerovky sa osadili diademovými žiarovkami a stroboskopmi. Nakoniec sa na svetlá aj smerovky nalepili mračítka. Medzi týmito úpravami sa rozbehli práce aj na motore a nápravách. Blok motora, prevodovka, ventilátor a iné ďalšie drobnosti pokryl modrý lak. Na oživenie dostalo veko ventilov a ochranné plechy motora biely lak. Kryt škrtiacej klapky sa vyhladil a dali sme naň spraviť airbrush. Motorový priestor doplňujú aj drobnosti ako čalúnený koberec pod kapotou, plynové vzpery kapoty, lakované držiaky, leštená duralová vzpera predných tlmičov a zopár leštených drobností.

skoda felicia tuning joye

Čo sa týka výkonu motora, dala sa upraviť riadiaca jednotka, založili sa irídiové sviečky spolu so športovým vzduchovým filtrom Green, ktorý dostal odtienenie od motora lešteným nerezovým plechom s prívodom čerstvého vzduchu od masky.
Úprava podvozku sa niesla taktiež v bielo modrých farbách. Predné plastové podbehy sme očalúnili do bielej koženky, naopak zadné sa nalakovali nabielo. Strmene, bubny, ramená, nápravnica, poloosy sa nalakovali do modrej farby, pre oživenie tehlice - do bielej.
Tak toto by bolo všetko čo sa úprav týka. Auto už za túto sezónu (2010) získalo 5 pohárov z toho jeden za hudbu (Sound Quality) a pobehalo kopec zrazov. Na pláne máme už len doladiť nejaké veci, niektoré som aj spomenul, iné budú ako prekvapenie ;-)

TECHNICKÉ INFORMÁCIE AUTA PRED ÚPRAVOU
Auto – výrobca a typ: Škoda Felícia
Motor: 1.3 Mpi
Výkon: 50 kW / 68k
Krútiaci moment: 100Nm
Maximálna rýchlosť: 150 km/h
Zrýchlenie z 0 na 100km/h: 14s
Disky (značka, typ, veľkosť):Plechové disky 4,5x13" ET38
Pneumatiky (značka, typ, veľkosť):Barum Briliantis 165/70 R13
Farba karosérie:tmavá modrá
Typ karosérie:hatchback
Audio:rádio + predné repro
TECHNICKÉ INFORMÁCIE AUTA PO ÚPRAVE
Auto – výrobca a typ: Škoda Felícia
Motor: 1.3 Mpi
Výkon: odhadovaných 57kW / 77k
Krútiaci moment: 116Nm
Maximálna rýchlosť: 165 km/h
Zrýchlenie z 0 na 100km/h: 13,5s
Disky (značka, typ, veľkosť):Momo Corse Black 6,5x15 ET38
Pneumatiky (značka, typ, veľkosť):Falken Ziex ZE-912 195/45 R15
Farba karosérie:modrá
Tuning doplnky – výrobca a typ: Mračítka MS Desing, Denné svietenie Dectane, Prahy a nasávač Autostyl - janko,
strieška a číre kryty smeroviek Ellri, výfuk Soieta Tuning, Chip EB chiptuning,
irídiové sviečky DENSO, športový filter Green, volant Luisi, sedačky FK Automotive
Audio – výrobca a typ: Autorádio Daewoo CD/MP3 USB , predné repro Magnat Car Fit 132 , zadné repro Magnat Edition 693,
zosilovač Magnat Classic 2000XL, zosilovač Magnat Edition Two Power,
subwoofer Magnat Century Colors B300, Kapacitor DLD 1F, kabeláž Dietz 10qmm


skoda felicia tuning joye

skoda felicia tuning joye

skoda felicia tuning joye

skoda felicia tuning joye

Škoda Felicia 1,3MPi od tunera Joye-ho:


Ak vás tento článok zaujal, a máte aj vy vlastné upravené auto, a chceli by ste nám ho ukázať,
a zapojiť sa tým aj do súťaže, môžete si prečítať tento článok...


Recenzie

...v ktorom sa dozviete informácie nielen o podmienkach, ale aj o vašej šanci na výhru!Vaše recenzie skompletizované podľa našich stanovených podmienok, nám zasielajte na elektronickú adresu:

redakcia@tuning.sk

alebo

info@tuning.skKaždá zverejnená recenzia (schválená redakciou TUNING.sk) bude odmenená nákupnou poukážkou v hodnote

33,-€

na nákup tovaru v predajni COBRA TUNING.sk s.r.o., resp. cez portál TUNING.sk alebo Autodoplnky.skUpozornenie: výsledky z tejto verejnej hlasovacej ankety sa budú brať do úvahy (pri hodnotení súťažného auta porotou) podľa nových pravidiel už len orientačne.

Čo poviete na túto upravenú Škodu Feliciu od tunera Joye ? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám áut Škoda, tak navštívte našu podstránku:

Škoda tuning


Viac informácií k vašim upraveným autám vám radi poskytneme. Zoznam vašich upravených áut nájdete na našich podstránkach tu:

VAŠE UPRAVENÉ AUTÁ


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Jozef ´Joye´ Jánošík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 112713x    hodnotenie: 191/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt