support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo skoda cobra technology & lifestyle logo skoda

Škoda Favorit ako pomarančový blues – styling od Filipa

27.Mar.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Oranžovú farbu volia tí, ktorých zaujíma svet okolo, ktorí majú zvedavú povahu a ctižiadostivosť. Oranžová farba sa väčšinou používa ako varovanie alebo slúži k zvýrazneniu. Je národnou farbu Holandska, v Indii oranžová farba označuje hinduizmus a ako svoj symbol ju používajú židovskí osadníci v Pásma Gazy. Oranžová ale predovšetkým pristane upraveným vozidlám a Škoda Favorit Filipa Lenku je toho dôkazom.

Málokto by veril, že toto auto bolo pôvodne bielej farby. Majiteľ Škody Favorit 136 roku výroby 1989 prepracoval mladoboleslavský postkomunistický hatchback na oranžovú krásavicu, ktorá inšpiruje majiteľov Favoritov. A nielen to, svojim krikľavým lakom odzbrojuje milovníkov škodoviek i na zrazoch. Filipov Favorit je jedným z niekoľkých na českej tuningovej scéne, ktorí sa môžu pochváliť dôkladným a kvalitným spracovaním. „Stavba bola vopred daná – žiadne mega spojlery, krídla, ale hneď od začiatku sme chceli všetko zahladiť, vybrať pekné kolesá a vybrať farbu, ktorú bude vidieť už z diaľky,“ prezrádza tuner Filip.

Celá stavba začala v roku 2006 v zime. Vozidlo bolo odstrojené, začalo zavarovanie dverí a kapoty, po dvoch mesiacoch usilovnej práce bolo vozidlo pripravené na lak. Filip sa dohodol s lakovačom, nech namieša oranžovú farbu, ktorú nikto neprehliadne. „Auto sa zostrojilo do finálnej podoby, napodiv išlo všetko výborne, všetko pasovalo, ako má,“ spomína Filip.

skoda favorit tuning styling


Karoséria vozidla sa pýši bodykitom od Autostyl Janko. Ten sa skladá z predného, zadného spojleru a bočných prahov. Ovšem exteriér dopĺňajú tiež nové predné číre a zadné biele svetlomety. Kľuky dverí sú zavarené, rovnako tak zadné dvere. ŠPZ-tka sa presťahovala na zadný spojler. Atraktívnymi doplnkami sú leštené veko palivovej nádrže a decentná anténa na streche.

Design exteriéru podtrhujú pätnásť palcové kolesá BSA Motorsport obuté v pneumatikách Falcon 195/45. I keď by na prvý pohľad mohli byť kolesá väčšie, blatníky sú vytiahnuté presne na tento rozmer a motor pod kapotou by mal i napriek niekoľkým drobným úpravám s väčšími kolesami problém. Vozidlo bolo znížené vpredu o 60 a vzadu o 40 milimetrov. Filip využil sériové tlmiče, pružiny sú od spoločnosti V-Maxx.

skoda favorit tuning styling


Motor, ako už bolo naznačené je sériový, ide o striekačku typ 136. Tuner vymenil vzduchový filter za športový a plasty nalakoval oranžovou farbou. Výfuk je originál. Favorit je predovšetkým showcar, takže jeho výkon majiteľ neriešil.

To najdôležitejšie z celého vozidla sa ale skrýva vnútri. Kedykoľvek totiž pozriete do interiéru tejto škodovky, ťažko si predstavíte množstvo hodín práce a vymýšľania u prázdneho papieru, ktoré túto premenu sprevádzalo. Šmolkovia by sa zaradovali, všetko je totiž modré. Majiteľ vozidla prepracoval interiér z novšieho modelu Felicie a očalúnil ho modrým fleasom. Na prvý pohľad to však nie je použitý materiál, ktorý robí interiér tak výnimočným. Je to sparťanské poňatie, zmysel pre funkcionalizmus a čistotu prevedenia.

skoda favorit tuning styling


Palubná doska sa dočkala zabudovaného voltmetra, teploty vody (JOM) a otáčkomeru (FK Automotive). Nič iného na prístrojovej doske nehľadajte. Interiér potom zdobí športový volant, hlavica radiacej páky, kryt ručnej brzdy, hliníkové pedále, nové kľučky okien a športové sedadlá Jacky Autosport. Trojbodové pásy Sparco potom už len dopĺňajú funkčné poňatie celého interiéru vozidla.

Škoda Favorit Filipa Lenku je prepracovaná do detailu. Autor presne vedel, čo ako bude vyzerať. Zadné sedadla a batožinový priestor tak zabrala laminátová zástavba audiosústavy. Rádio Panasonic CQ-C8405N je základom celého ozvučenia. Pripája sa k nemu sedempalcový monitor DVD Automedia, v predných dverách 165mm koaxiál Spectron, 4-kanálový zosilňovač Spectron 4125, ovály Spectron 6x9, kapacitor 1F a dvanásť palcový subwoofer, taktiež značky Spectron. „Muziku čaká rekonštrukcia, so súčasnými komponentmi značky Spectron nie som moc spokojný, nahradím ich komponentmi od Hifonics,“ konštatuje tuner a dodáva dôležitú informáciu, že všetky úpravy prebiehali s pomocou kamarátov z firmy Stylcar AUDIO Kutná Hora.

Filip Lenk svojou úpravou dokazuje, že Favoritom ešte neodzvonilo, a v budúcnosti budeme iste na českých zrazoch svedkami, ako bude hrať jeho nová aparatúra.

skoda favorit tuning styling


skoda favorit tuning styling


skoda favorit tuning styling


skoda favorit tuning styling


skoda favorit tuning styling


skoda favorit tuning styling


Škoda Favorit 136 tuning by Filip:Ako Vám chutí pomarančový blues Škoda Favorit od tunera Filipa ? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k možným úpravám áut značky ŠKODA vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

ŠKODA tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.autodoplnky.cz

Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 58347x    hodnotenie: 100/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt